Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jaký jste trader: mikromanager, nebo makromanager?


Doporučené příspěvky

Tomasi dekuji, chtel byh jenom rici ze je zajimave ze tuhle vetu (obchoduj mene, vydelavej vice) znam od prvniho okamziku kdy jsem prisel do styku s obchodovanim...Zajimave je jak iracionalni a kratkozraky muze byt nas pristup aniz bychom to sami vedeli...Co je dulezite tak se mi tento model discipliny jednoduchosti a usporadanosti projektuje do bezneho zivota a to je skutecna vnitrni "sametova revoluce" prozivani. Mnohe z diku patri prave Financniku a vasim kniham.

Par dalsich poznatku jejichz vysledkem jsou predchozi tabulky(mozna to nekoho posune):
Urceni trendu nemusi byt az tak diskrecni zalezitost...casto tu podvedome prevlada myslenka ze naucit se obchodovat znamena "vychytavat" vsechny trendy a semtam "samozrejme" inkasovat ztratu...nebo vydelavat 5000 na kontrakt mesicne...coz neni uplne to oc tu bezi. Je dobre si uvedomit vesi ramec mysleni. Jednak o nasich profitech casto rozhoduje spise vyse kontraktu nez vyse profitu za mesic na kontrakt, Ne vse se da obchodovat s vetsim poctem kontraktu a tak je dobre do budoucna premyslet timto smerem(neboli snazit se obchodovat mene-kvuli prave zminene chybovosti). Dale, kdyz clovek inkasuje ztratu(a treba i popate zasebou) nebo profit neni nutne ji jakkoliv oznamkovat jako dobry nebo spatny obchod. Co je nejdulezitejsi je obchodovat podle peclive pripraveneho obchodniho planu-timto smerem jsem se rozhodl uvazovat sebereflexne-neboli nejdulezitejsi cisla v mem dennim reportu jsou ty ktere mi rikaji kolik veci jsem podnikl mimo plan. Dal bych ruku do ohne ze si tu s obchodnim planem prilis nikdo hlavu nelame a ma jen neco jako "nazpamet v hlave" stejne jako cile kterych cheme dosahnout nebo ani velice dulezity checklist atd...Casto se tu setkavam s grafy plnych analyz(aneb o bitve po bitve) ale malokdo se snazi prizpusobit obchodni styl jeho/ji vlastni psychice(coz bych rekl ze je jeden z klicu) diky vsemu tomu muze udajnych 20% inkasovat penizky od dalsich 80%..."Nakoukani" muze byt prima kdyz ma clovek vsechny tyto prvotni faze za sebou(vcetne backtestu a papertradu), ale priznam se ze to co pouzivam ja je proste spise AOS s minimalnim poctem diskrecnich posouzeni (casto jde jenom o posouzeni dostatecneho prolomeni swingu). Naucit se obchodovat znamena spise mit chut pracovat sam na sobe (byt "sebereflexni"), vedome prijmat ztraty podle planu a naucit se byt emocialne neutralni, nebo lepe receno mit radost i ze ztrat, protoze ty podle planu jsou proste planovane a ty mimo plan jsou jednoznacne materialem pro nas rozvoj-pokud k nim tak pristupujeme!
Pokud nemame pred sebou to ceho chceme dosahnou, kratkodobe premyslejici ego nas hodne rychle posle ke dnu! Potom kdyz pan Novak pise ze vyedelava a my vybirame uz treti stop loss, ztracime pudu pod nohama protoze neprozivame obchodovani jako celek ale jako emocionalni rovnici :"rad & nerad"(tzn pripoutanost a averze)...Pokud vime co delame, vse je krok na ceste, pokud se ale jen tak emocialne koupeme pripomina to spis koupel v bahne! Obchodovani jak jiz tu bylo receno je lehka vec, nicmene nejednoducha (a to prave jenom a diky nasemu egu), kdo si mysli ze to neni jeho problem mel by se nad tim dvakrat zamyslet. Boj s timto nepritelem neni vec lehka, nicmene ego neni 200kilova gorila jak rika jeden muj ucitel ale spise iluze zivena z nasich neustale se opakujicih vnitrnich zvyku(habitu)...V boji proti tomuto zaludnemu nepriteli, kde stojime sami proti sobe, preji hodne zdaru!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenaL:
Moc pěkný příspěvek. Většinu těch velkých pravd typu "udržovat nízké ztráty a nechat zisky růst, o nedostatečně fundovaných účtech, obchodovat méně vydělávat více, ..." nás obklopuje od samého začátku. Problém je pak skutečně příjmout tyto skutečnosti za své a hlavně je i správně chápat.
Nejde o to se jenom někam zaškatulkovat, ale o to, co mi skutečmě vyhovuje, co jsem skutečně zač. Nedokážu říct, jestli jsem makro nebo mikro manager. Asi jak kdy - a to je důležité poznat. Po tomto článku však dokážu říci, že se chci umět na trhy dívat z pespektivy makra i mikra ovšem k mému užitku. Pokud bych měl analyzovat velké množství informací, asi bych nikdy do ničeho nevstopupil.
Radost ze ztrát to je pro mě příliš silná káva. Já se soustředím na radost z dodržení plánu (při ztrátě/zisku). Obecně se snažím koncentrovat na pozitivní věci. Takový je můj boj s emocemi. Pokud začnu prohrávat, je čas na odpočinek nebo k pročištění hlavy.
Diky Vám i Finančníkům:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no ja som absolutny makromanazer, cim dalej tym viac si uvedomujem ze kluc nieje v superexcelentnom obchodnom plane, zo zaciatku som chcel mat obchodny plan ktory robi najvacsie profity na mesiac / kontrakt, ale ono skor treba taky ten optimalny pre osobnu psychiku, taky plan ktory clovek bez problemov bude plnit , a profity navysovat uz len mnozstvom obchodovanych kontraktov :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...