Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Realny učet a backtesting


luo

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 55
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

lukinluki Napsal:
-------------------------------------------------------
> pro luo: jde o to, že to co chcete je sen a
> nevěřím, že se podaří uskutečnit právě vám, když
> tisíce jiných si vylámali zuby ... prostě
> statistika


možno je to pravda možno nie..netvrdím,že to vyjde na 100%,lebo naozaj neviem čo to je reálne obchodovanie,ale mimochodom,čo myslíte,že ako všetci ti milionári prišli k takému množstvu penazí..monžno proste nadabili na dobrý system, ktorý používajú doposial...neverim,že sa s tým deň čo deň hrajú a prikaždom obchode sa obávajú či im to vyjde,alebo nie..proste tomu neverím...tak prečo by nemohli existovať systémi pri ktorých to proste ide...

Nech sa darí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nnezbývá mi, než vám popřát brzké procitnutí. trhy vám jistě velmi uprokáží všechny omyly a bude jen záležet, zda se z nich dokážete správně poučit ;)

(mezi nejčastěji se vyskytující omyly na tomto diskusním fóru např: hloupost udělat na koleně funkční AOS do kterého stejně nebude třeba zasahovat ručně, nebo hloupost jet podkapitalizovaný účet bez možnosti řízení pozic alespoň 3 kontraktů, nebo používat nějaký NT nebo nějakou Sieru a tvářit se jako seriozní obchodník, nebo nutně jet hned od začátku intradenně volatilní Rusell2000 místo pomalejších trhů v pomalejším TF)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lukinluki,
mohu Vás ujistit, že v software úspěch obchodování nespočívá.
Je úplně jedno, jestli používáte Sierru, Ninja, TradeStation, Genesis, esignal, ensign nebo tuny dalších software, které mě napadají. Funkčně jsou vesměs na stejné úrovni a tak proč nepoužívat ta nejlevnější řešení, navíc pokud jde o řešení často lepší, než dražší sw. Rozhodně neexistuje úměra, že čím dražší software si koupím, tím jsem serióznější obchodník. To je myslím, jen zbožné přání marketerů sw :) Edge obchodování spočívá úplně jinde než v sw.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

v případě automatických systémů spočívá právě v SW a HW.

v případě ručního zadávání sice opravdu není úměra mezi SW a seriózností obchodníka, ale osobně raději používám chytře dělaný SW než levnou napodobeninu. chytře dělaný SW je uživatelsky příjemný, nemá moc viditelných bugů, nezatežuje zbytečně HW a využiju běžně alespoň třetinu jeho funkcí

Sieru a Ninju nepokládám za chytré softy, protože nemají příjemné uživatelské prostředí (na vzhled i ovládání) a mají dost bugů ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lukinluki:

rekl bych, ze co se diskrecniho obchodovani tyce, pak je to skutecne individualni zalezitost..pro me a myslim, ze i vetsinu ostatnich lidi tady na foru, je dulezite, ze software jako ninja trader nebo sierra chart jsou ozkousene a funkcni..to ze se nekdy nekde muze objevit chyba, se da predpokladat u kazdeho produktu, ktery navrhoval a vytvarel clovek..a je jednou, pod jakou firmou vznikl a jak je drahy...

PS. myslim, ze neni potreba se na vsechno "co je jine" divat s takovym despektem....v tak individualnim byznysu, jakym trading je, nemuzete ostatnim lidem tvrdit, ze pouze vas pristup je ten pravy a jediny spravny..(jako ze by nikdo nemel zacinat intradennim obchodovanim na triminutovem timeframu, protoze vy sam jste zacinal pozicne)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lukinluki Napsal:
-------------------------------------------------------
> nnezbývá mi, než vám popřát brzké procitnutí. trhy
> vám jistě velmi uprokáží všechny omyly a bude jen
> záležet, zda se z nich dokážete správně poučit
>
> (mezi nejčastěji se vyskytující omyly na tomto
> diskusním fóru např: hloupost udělat na koleně
> funkční AOS do kterého stejně nebude třeba
> zasahovat ručně, nebo hloupost jet
> podkapitalizovaný účet bez možnosti řízení pozic
> alespoň 3 kontraktů, nebo používat nějaký NT nebo
> nějakou Sieru a tvářit se jako seriozní obchodník,
> nebo nutně jet hned od začátku intradenně
> volatilní Rusell2000 místo pomalejších trhů v
> pomalejším TF)

znie to,tak ako keby ste si bol na sto percent isty,že nemám čo i len najmenšiu šancu byť úspšený..dám Vám potom vedieť ako som dopadol.

-prečo si myslíte,že vytvorený AOS nemôže byť úspešný?-čital som tu prispevok od jedneho nemenovaného pana,ktorý svoje uspory zhodnotil pomocou AOS o 10% za rok.
-účet by som chcel $5000-10000,momentálne ešte neviem akú presnú sumu budem chcieť investovať..
-áno zvažujem využívať možnosť investovania 2 a viac kontraktov...
-máte pravdu NT ma kopec bugov,viete mi poradit,nejaký lepší soft?

Vďaka..

Nech sa darí..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ano, téměř to hraničí s jistotou. pravděpodobnost je velmi silně na mé straně.
dejte klidně vědět, jak spustíte AOS, kolikrát jste do něho musel ručně zasahovat.

co se SW týká, tak všem, kteří se mě ptají vždy doporučuji, aby vyzkoušeli co největší množství programů.

mě třeba nevyhovoval TS, protože je příliš složitý na ovládání, když z něho (z takového rolls royce) chce člověk využít alespoň 5 nebo 10% jeho funkcionality, tak se hodně zapotí.

ze začátku jsem také vyzkoušel spoustu takových nic moc programů jako Siera nebo Ninja, kterých je pár desítek.
potom také levnější, ale přesto dobré jako např AmiBroker

na konec jsem zůstal u Genesisu, který sice není nejlevnější - to je pravda - je na něm ale vidět vývoj a praktičnost.

takže radím: vykoušejte více SW, ale skutečně vyzkoušejte! tzn: nejen kreslit ručně čmáranice v grafech, ale hlavně možnosti back/forward/walk-fw testů, přehlednost reportů, možnosti simulací (MonteCarlo, přehrávání historie, generování náhodných trhů), možnosti propojení s obchodními platformami (nebo u některých vestavěné platformy) atd.

PS: jinak na AOS potřebujete rozhodně něco jiného než mainstream program. musí být sakra robusní, aby dokázal vzdorovat tisícům možných chyb, které mohou nastat (při výpadku spojení - součinnost s HW, při zadávání pokynů, při neočekávaném pohybu trhu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro Michala:

Myslím, že se dívám prostě na Sieru a Ninju, jako na odfláknutý a lepený soft. Sám původně analytik IS rozpoznám, když je soft mizerně navržený/analyzovaný a potom programátorsky "dolepovaný".

Z těch levnějších bych raději doporučil AmiBroker. Kde jsem už od začátku u T.Janeczka (ještě v dobách, kdy svůj program dělal pro Amigu - proto v názvu Ami) rozpoznal silou koncepci, kterou dokázal udržet a dokonce zdokonalit při přechodu na PC platformu.

Před takovým programátorem/analytikem smekám a cením si jeho práce, kdy jediný člověk něco takového po letech dokázal. Oproticelým týmům lidi, které pracují na S,NT a v poslední době i rusové pracující na MT4, kteří slibnou linii nedokázali podle mě udržet a soft se zhoršil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lukinluki Napsal:
-------------------------------------------------------
> ano, téměř to hraničí s jistotou. pravděpodobnost
> je velmi silně na mé straně.
> dejte klidně vědět, jak spustíte AOS, kolikrát
> jste do něho musel ručně zasahovat.
>
> co se SW týká, tak všem, kteří se mě ptají vždy
> doporučuji, aby vyzkoušeli co největší množství
> programů.
>
> mě třeba nevyhovoval TS, protože je příliš složitý
> na ovládání, když z něho (z takového rolls royce)
> chce člověk využít alespoň 5 nebo 10% jeho
> funkcionality, tak se hodně zapotí.
>
> ze začátku jsem také vyzkoušel spoustu takových
> nic moc programů jako Siera nebo Ninja, kterých je
> pár desítek.
> potom také levnější, ale přesto dobré jako např
> AmiBroker
>
> na konec jsem zůstal u Genesisu, který sice není
> nejlevnější - to je pravda - je na něm ale vidět
> vývoj a praktičnost.
>
> takže radím: vykoušejte více SW, ale skutečně
> vyzkoušejte! tzn: nejen kreslit ručně čmáranice v
> grafech, ale hlavně možnosti back/forward/walk-fw
> testů, přehlednost reportů, možnosti simulací
> (MonteCarlo, přehrávání historie, generování
> náhodných trhů), možnosti propojení s obchodními
> platformami (nebo u některých vestavěné platformy)
> atd.
>
> PS: jinak na AOS potřebujete rozhodně něco jiného
> než mainstream program. musí být sakra robusní,
> aby dokázal vzdorovat tisícům možných chyb, které
> mohou nastat (při výpadku spojení - součinnost s
> HW, při zadávání pokynů, při neočekávaném pohybu
> trhu)

diky za radu..dávam Ti za pravdu len to,že NT má kopec bugov...a neviem fakt,či je vôbec možné s nim reálne obchodovať...i keď je to slušny program..bojim sa.


Nech sa darí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sierra ani NT nejsou softy ideální pro AOS, jsou to velmi dobré programy primárně pro diskréční obchodování (tj. zobrazování grafů, případně exekuce (v případě NT), maximálně si něco jednoduchého naskriptovat. Byť tam mají nějaké funkce, je v tomto případě lepší použít jiný SW - TradeStation, Genesis atd.

Jinak jestli jde přes Ninju nebo Sierru obchodovat je úplně zbytečná diskuze. Samozřejmě že ano, sám jedu přes Ninju. Ale problém diskuze je, že se tady naprosto míchaly AOS, diskréce atd. Každý přístup má svoje, tj. logicky i potřebu software.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

luo: Pokud se počítá se SL 1 tick, může nastat (a podle mne i často nastane) ještě jeden zásadní problém, a to ten, že se SL nepodaří vůbec zadat. Protože mezi exekucí obchodu a doručením SL na burzu je nějaký nenulový čas a pokud se cena rychle mění a pohne se o jediný tick proti vám, příkaz to už nevezme. Takže je problém - sám jsem tento problém jednou nebo dvakrát v praxi zaregistroval, i když jsem používal SL 4 ticky - tedy 4x větší. U tickového bych řekl, že to bude téměř pravidlem. Na takhle mrňavé SL jsou likvidní pomalejší trhy, kde se cena nemění tak drasticky rychle, třeba ES nebo FESX.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...