Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodování na burzách v USA a potřebná angličtina


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 34
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Klobasman:

a co takhle necekat az neco nekdo napise a trochu si pohledat.
Uz tady byly clanky o kulatem dnu a vrcholu, o double top a double bottom, o patternech 1-2-3, je tady odkaz z hlavni stranky na finwin, jsou tady clanky o obchodovani korekci s flipem, ve vlaknu v diskuzi s Eurexem je obchodovani podle Rosse a to pisu jenom to co si pamatuju z hlavy. Co chces jeste vic za patterny? Kazdy samotny pattern z techto staci k profitabilnimu obchodovani.

Holy fakt je, ze si trosku egoista. Kdyz se neco nehodi tobe samotnemu, tak to neni dobry clanek. Ale clanky se nepisou jenom pro tebe, tak zkus prise byt trosku konstruktivni pri te kritice.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax - když mluvím o patternu nemám na mysli něco k čemu musíš přidat větičku - ale chce to trochu citu ale funguje to :-D takže všechny rádoby patterny co jsi vyjmenoval....to by mohla vyučovat i moje 2 polovička. Sorry ale podobný názor jako já má plno zdejších čtenářů co znám jenže jsem to napsal pouze já protože mi je putna co to zde vyvolá či nevyvolá. Jistě nemusím zde chodit, ale můj dnešní komentář se opravdu netýkal jen dnešního zaplácnutí místa na serveru.

I kdybych byl začínající trader, hodnota posledních článků by pro mě osobně bylo skoro nulová.

PS - každej je nějakej, a nevím proč bych nemohl napsat co si myslím naplno. Od toho diskuse je. Nikoho neurážím ani nijak pravidla neporušuji. Ale vím, že tady se kritika nenosí, je třeba jen chválit a chválit že....



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Klobasmane,

sám angličtinu ovládám na takové úrovni, která mi v budoucnu nepochybně dovolí obchodovat live, aniž by mi to, snad kromě pár technických maličkostí na začátku, nějak výrazně komlikovalo obchodování samotné. Skutečně z toho nemám strach.
Existují ale mezi námi lidé, kteří tento jazyk neovládají, a proto si, podle mého názoru oprávněně, mohou dělat starosti. Protože, pokud neznám ani slovo, může to být skutečně problém. Článek těmto lidem dodává odvahu a také shrnuje poměrně slušnou zásobu důležitých příkazů, či obratů, se kterými se každý obchodník, dříve nebo později, setká.
Navíc autor hned v úvodu avizuje, že článek je určen začátečníkům, takže opravdu nechápu, co Tě tak rozčílilo a podnítilo k takové reakci.
Je ale možné, že Ty sám angličtinou vládneš, jako když bičem mrská, a jsi jen netrpělivý. Nebo naopak tento jazyk skutečně není Tvoji doménou a neumíš se s tím vyrovnat, a článek Tě jen upozornil na Tvůj nedostatek a v tom případě mi je Tě líto. A nebo jsi skutečně jen někdo od konkurence, a potom je to celé jen ubohá zlomyslnost.

Každopádně, at´je to, jak chce, dost důrazně bych Ti doporučil, aby sis zaplatil nějaký dodatečný kurz češtiny. Je to opravdu hrůza, když někdo svoje stesky ventiluje takovýmto gramatickým masakrem.

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Klobasman,
z mého pohledu je jistě kritika je dobrá a ať je jakákolik, jen ta konstruktivnější je lepší a možná využitelná. Zašťitovat se ostatními co znám je hodně chabý argument na podporu svoji teze.... bud hodnotíš za sebe, pak ok nebo za "všechny co znáš", pak je to plácnutí do vody.
Píšeš, že chceš "nějaký pattern", pak ti yax vyjmenuje celou řadu a opět ti to neni dobrý, tak bud pls konkrétní Ty pro změnu nebo "ti všichni co znáš", tj chtěl bych něco o patternu XYZ ...

btw. pro jaké patterny nepotřebuješ cit ? podle toho co, píšeš nejsi začínající trader, tak ukaž svoji školu a jak se to dělá

ad kritika - pokud píšeš co si myslíš a má to tak být, proč ti vadí, že ostatní kritizují Tvoje příspěvky, stejně jako ty mohou i ostatní napsat na Tvůj příspěvek, co si myslí, ne ?


M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To KLOBASMAN:

Nemuzete myslet jen na sebe,ze zrovna tento clanek Vam osobne nic nedal,plno novackum dal mnoho.Zamyslete se nad tim jak jste zacinal,to co Vam tehdy pripadalo slozite je ted pro Vas jednoduche,stale se posouvate vpred.Novackum zase nic treba v tenhle moment nic nedaji patterny.Tento server je venovany vsem jak novackum tak pokrocilejsim obchodnikum ,tak i obchodnikum,kteri uz obchoduji full time.Takze si myslim ze beni vhodne reagovat na clanek ,ktery zrovna Vam nic noveho nedal,je treba myslet na vsechny,kazdy nejak zacinal.
binyxxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kopi007 - neboj od konkurence opravdu nejsem, pokud jako konkurenci nebereš to, že jsem i na jiných webech v diskusi.

Mira_K - nezaštiťuji se ostatními, konstatuji pouze fakt ten že i začínájící tradery slyším říkat to co já jsem napsal veřejně. Můžeme tu diskutovat do nekonečna, že pro začínající je to dobré atd, já si stojím za tím, že pro už mírně znalého tradera jsou články z posledních měsíců nic nedávající. Samozřejmě se zde vyrojí spousty začínajících jak to není pravda, jak jim to moc pomáhá atd.... tak až jednou budou vydělávat na trhu money, tak ať zapřemýšlí jestli to bylo z důvodu zmáklé základní angličtiny, nebo proto že jsi dělali statistiku kdy ukončit obchodní den, nebo díky hrátkám v exelu a rádoby backtestům v free softech pár měsíců zpátky.

Když jsem psal o tom, že chci nějakej článek o patternu, měl jsem na mysli pattern od autorů serveru.
Pro jaký pattern nepotřebuješ cit? Pro ten co je funkční
;) Ohánět se citem pro trh je pro mě osobně otvírání zadních vrátek pro případ nefunkčnosti. Pattern je něco co když budu obchodovat jako cvičená opice musí to mít pozitivné očekávání.

Příklad? AverageHL posledních 4 svící/4.... je short na CLku, s výstupem MOC. Cit není potřeba, jen umět počítat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já osobně chci poděkovat za tento článek!
Občas by tu někomu neškodila pokora! Ona dotyčná osoba by si měla uvědomit, že by měla být vděčná za to, že nám tady Tomáš s Petrem poskytují informace a zajímavá vodítka k tomu, abychom se mohli dopracovat lepší budoucnosti. Čím více pročítám články tady na finančníku, tak si postupně říkám jestli si vůbec dostatečně dobře uvědomuju hloubku jejich počínání a všeho co by nám trading jednoho dne mohl přinést. Musíme si tím projít sami (tak jako oni), a proto jim patří Díky za Každý byť někdy "horší", "lepší" nebo "výborný" článek, který nás vede nejen na cestu pohodovějšího života, ale vytváří nám, krůček po krůčku, i zrcadlo našeho charakteru, důležité pro pochopení sebe sama!

a proto děkuju za tento článek!

Přikládám pár moudrostí pro neobjektivně kritizující !!!:

"Konáš-li dobro, lidé Tě nařknou, že přitom zištně myslíš na sebe. Přesto konej dobro." - neb poznámka: autoři finančníka to dělají

"Lidé litují poražené, ale následují pouze vítěze. Přesto bojuj i za některé poražené." - neb poznámka: i zde autoři "bojují"

Z knihy Na stopě osudu V knihovnách palmových listů - Anneta a Thomas Ritterovi

[ital] [/ital]

S přáním mnoha profitů a zkušeností všem dobrým lidem
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je mi ľúto, že sa toto vlákno zúžilo iba na reakciu na jeden príspevok, pričom pravdepodobne klobasman pochádza z mladšej generácie, pre ktorú je angličtina prirodzenou súčasťou života od školských lavíc a nevedia si predstaviť človeka, ktorému tento jazyk spôsobuje naozaj skoro neprekonateľný problém a skutočnú brzdu v napredovaní, ale pohybujú sa tu aj ľudia narodení v 40. a začiatkom 50. rokov, ktorí prvé anglické slovo počli v živote až po prevrate, t.j. mali v tej dobe viac ako 40 rokov. Netvrdím, že v tomto veku sa nedá naučiť jazyk, ale je to podstatne komplikovanejšie, keď napr. ste živnostník, ktorý od vidíš do nevidíš sa snaží rozbehnúť svoju živnosť a uživiť pri tom aj svoju rodinu a po 12 až 14 hodinovej šichte sa toho veľa nenaučí, lebo je totálne vyčerpaný, a áno, dodnes nám neznalosť angličtiny spôsobuje nemalé problémy. Prepáčte, nechcel som sa sťažovať, lebo každý je tvorcom svojho osudu,ale sme tu a snažíme sa získať niečo z výdobytkov, o ktorých sa nám vo Vašom veku ani nesnívalo a potvrdzujem, že pre nás majú takéto články význam a ďakujem aj za tento.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rosenauer-1:

vase reakce je naprosto vporadku..bezpochyby je spousta lidi, kteri anglictinu neovladaji moc dobre a pousti se do tradingu..je jedine dobre, pokud vam a ostatnim clanek pomohl..autor by jej urcite nepsal jen tak..jinak naprosto chapu, ze ve 40 letech neni jednoduche vybocit ze stereotypu a ucit se neco noveho..ale o tom tento cely byznys prave je..o uceni se necemu novemu - ve volnem case, ktereho casto neni mnoho..prave proto to nezvladne kazdy..a s anglictinou je to to same..clovek se musi premoct a najit si ten cas, aby se ji dokazal naucit...chce to obrovskou davku vnitrniho premahani a odhodlani..stejne jako u tradingu..ale pri kazde takove nelehke cinnosti byvaji vysledky zpravidla vyborne, pokud to clovek dotahne dokonce...tj. pokud se opravdu vrhnete na anglictinu a opravdu se ji naucite, pak vam nebude slouzit jen pri tradingu, ale ve spouste dalsich vecech...pri prohlizeni internetu, pri komunikaci v zahranici...atd...to uceni s sebou ve vysledku nese pouze plusy...

hodne uspechu

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas traderi ,

rad by som pridal svoj nazor, presnejsie skusenost pre "nesmelych":

Ja osobne AJ ovladam asi na urovni mojej 10 dcery. Aj koli jazykovej bariere som odkladal otvorenie uctu a vsetkych nalezitosti asi 3 mesiace. Pred tyzdnom som sa vsak KONECNE rozhodol to spravit. A ako to prebiehalo?

Mirus - chlapik mi pise vzdy strucne, vecne, jednoducho, pochopil som na 95 %.
ZenFire - tak isto
Pay-Pal - chodili automatizovane maily, ....pochopil som rovnako dobre.

S chlapikom z Mirusu si vypisujem jedna radost, kedze pouzivam vela techn. vyrazov, ktore snad kazdy kto sa venuje tomuto biznisu nejaky cas - ovlada...

Pokial sa vyskytla nejaka veta, ktoru som plne nechapal, alebo som potreboval nejake Ang. slovicko - vyuzil som Google.Prekladac ( skvela to vec :o)

PS: pokial niekomu brani v zalozeni uctu a rozbehnuti live jedine jazykova bariera - NErieste to - je to uplne v pohode! pustite sa do toho!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

×
×
  • Vytvořit...