Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Finančníkův osobní poradce psychologie obchodování (5)


Doporučené příspěvky

gandalf33
Osobně nedokážu brát trading jako hru. Trading beru jako stroj na peníze. Čím méně času strávím před monitorem, kde tikají svíčky, tím lépe. Znám mnohem lepší hry než je trading:) Trading mi umožňuje vydělat mnohem více peněz za mnohem méně času, proto se věnuji tradingu a to samozřejmě není zadarmo. Chci žít, cestovat, investovat do projektů, které si dle mého názoru zaslouží podpořit.
I když máte pravdu, že trading je v podstatě hra, tak když klikám, tak si rozhodně nehraju.
Ať se daří přeje Lukas:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lukas,

zmyslom tradingu ako hry je robiť to nie preto že musím, ale že chcem, nie kyvkať s úsmevom hlavou zľava doprava a klikať po celej obrazovke, ako ste to naznačili :) Jeden z najväčších traderov hovorí, že by tradeoval aj keby to malo byť zadarmo - tak to bolo myslené...

Ak však každý má prístup, ktorý práve jemu funguje, tak je to v poriadku. :)

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se týče problému 1.
Vyřešil jsem ho krokováním svíčku po svíčce. To mi vůbec ze všeho nejvíc pomohlo udělat objektivní backtest. Dnes už dokážu být objektivní i bez krokování a když si nejsem jistý, posunu si graf tak, abych v pravo viděl přesně jenom vstupní svíčku a to že vím jak obchod dopadl si odmyslím.
A co se týče problému 2.
Mám takovou jednoduchou pomůcku. Před vstupem do každého obchodu si nahlas položím otázky: Je tento obchod 100% podle pravidel ? Měl bych tento obchod v bactestu ? Pokud si na obě odpovím kladně, jdu do obchodu. Jediný problém, který mi zatím ještě pořád zůstává je, že občas, díky váhání nad odpovědí na tyto otázky, prošvihnu nějkaý obchod. Samosebou dle páně Murphyho ten ziskový, ztátové vezmu všechny poctivě podle plánu. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

běžně hltám každý nový článek s nadšením, ale nyní si musím postěžovat.
něco mi dost hodně nesedlo.
stejný autor v předchozích článcích nabádá, abychom obchodovali jen s penězmi o které "můžeme " přijít, neboť jedině tak se můžeme plnohodnotně soustředit na obchodování, nemít prostě tlaky na psychiku atd.
nyní velký obrat. máme se tento tlak uměle vytvořit , abychom podali lepší výkon.... fakt nevím jak si to přebrat, kde je pravda, co si mám myslet o autorovi, který bez varovaní změnil náhled.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

šukim orim
Já to vnímám tak, že autor jenom reaguje na problémy tazatelů - každý je jiný. Osobně si z toho vytáhnu to, co je dobré pro mě a to pak třeba otestuji. Problémů a způsobů obchodování je přesně tolik, kolik je na světě traderů. A čím více úhlů pohledu na trading získám, tím líp se můžu připravit na to, co mě při obchodování může potkat nebo, potkává.
Ať se daří přeje Lukas:).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

šukim orim
zkus vzít text v kontextu a nevytrhávat jednotlivé pasáže, které si mohou zdánlivě "protiřečit" s minulými články. nebo-li sleduj obsah sdělení a ne jen jeho formu :) ať nejsi jak novináři z bulvárních plátků, kteří dokáží udělat senzaci z čehokoli. myslím , že slovíčkaření je od věcné debaty dost daleko. a také jak píše Lukáš, někoho léčí penicilín, jinému stačí svěcená voda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja osobne som nevidel ani jediný prípad, že by autor nabádal k obchodovaniu s peniazmi ktoré si nemôžeme dovoliť stratiť, netvrdím že také články tu nie sú, ja si však na taký na finančníkovi nespomínam, zato také, kde nabáda k obchodovaniu s peniazmi ktoré si môžeme dovoliť stratiť, si pamätám, a toto považujem za jednotný a nemenný názor autora...

Je to otázka perspektívy, čo je pre koho lepšie na psychiku. Napr. Larry Williams, autorom uznávaný trader, nabáda práve naopak, aby sme obchodovali s peniazmi, ktorých strata nás privedie do značných problémov.

Mne osobne príde oveľa logickejšie obchodovať s tým čo môžem stratiť a nebolí (až tak), svoj prvý účet budem určite fungovať s tým že aj keď ho celý vymažem, môj život to výrazne neovplyvní.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...