Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

Vidím to stejně. Jsem teď long od .4710 s těsnou stopkou a čekám, že by cena mohla vyjet až na .4765, kde bude skutečný konec a potom větší korekce dolů. To je plán, ale samozřejmě se může změnit, pokud se bude volume a svíčky chovat jinak. Graf má přednost před očekáváními. Každopádně euro vypadá od toho výprodeje v osm slabě, ale po prvním výprodeji většinou následuje ještě jeden běh nahoru. Říkám tomu dvoutaktní revers :) Nechá se celkem dobře obchodovat i jako pattern bez volume, ale spolehlivost je samozřejmě nižší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jasně, já to chápu, že je třeba mluvit společným jazykem :) Jde o to, že některé ty situace jsou zaměnitelné (reverse upthrust je takřka vždy shakeout, ale ne každý shakeout má nutně formu RU, na tom jenu to podle mého bylo obojí), takže je třeba se vyhnout oběma extrémům, jak vágnosti, tak i slovíčkaření. Když to někomu novému, kdo se VSA teprve učí, nebude v nějaké situaci jasné, tak se může zeptat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady je jeden vstup, na který se vyplatilo si počkat. Šel jsem kvůli němu spát v půl třetí :) Setup začíná stopping volume jako první známkou síly. Volume je velmi vysoké. Následují dva neúspěšné testy, které odhalily pokračující přítomnost prodávajících. Po nich následuje svíčka s klimaktickým volume, která vyznačuje konec klesajícího trhu. Po něm další dva testy, první stále ještě s relativně vysokým volume, druhý je již úspěšnější, ale na druhou stranu je třeba brát ohled na to, že volume po 18:00 padá samo o sobě, takže tenhle test není příliš spolehlivý ukazatel. Následující červené svíčky jsou stále na vysokém volume, což ukazuje, že setup ještě nekončí. Následuje past na retail tradery, shakeout ve formě reverse upthrustu. Ten plní dva cíle: 1) Má vytřást z trhu tradery, kteří jsou již long. To umožňuje dokoupit si za lepší ceny, a zároveň se zbavit retail traderů, kteří by později předčasným braním profitů vytvářeli rezistence. 2) Vlákat do trhu breakout tradery, kteří půjdou při rychlém pohybu pod support na short, a po následném rychlém pohybu nahoru zůstanou ve ztrátě. Až se cena vydá nahoru, začnou likvidovat své pozice a poženou jí nahoru. Po shakeoutu následuje no supply, který ukazuje, že v trhu již nezůstali žádní prodávající, a cena se může vydat nahoru. Příležitost ke vstupu byla po shakeoutu, nebo bezpečněji po no supply. Já jsem šel po shakeoutu, výstup po 100 pipsech. Malá část pozice je ještě ve hře.

10620

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SKVELY obchod pipsy !.
ked si vsimnes tak to vsetko sa stalo na odraze od minuleho supportu. aj to zrejme prispelo k dobremu setupu.
toto cele by som nazval uz ako AKUMULACIA typicka. mala vsetko co ma mat klimaticke volume shakout,testovanie viacnasobne. len tak pre zaujimavost este ten obchod drzis ? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes doobeda som pozeral tento obchod na Kably. A- Bar prerazil minuly High na vysokom volume co by sme mohli povazovat za absorbcne volume a len cas ukazal co bude dalej,takze trebalo cakat.(takties som porovnal volume s Futures grafom kde je enormne vysoke).Bar za nim bol down bar na priemernom volume co naznacovalo ze nepojde o absorbnce volume. B-C-No demand tak uz nie je poxyb ze to moc hore nepojde. ocakvam retrace aspon k trendlinike

10622

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Pipsy
rad by som sa opytal. Mas pravidlo ze stale po stopping volume a pade trhu ocakavas tento reverzny upthrust (niekedy nastane -niekedy nie) a trap na obchodníkov ??? Cisto teoreticky sa dalo ist do longu uz aj po tom druhom teste ktory v danom okamihu vyzeral celkom slusne a bol potvrdeny dalsim up barom . No ale je pravda ze by ta asi vyrazilo vonku na tom reverznom UT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to tak, že ho očekávám, ale zároveň si nechci nechat utéct obchod, pokud se neobjeví. Schizofrenie :)

Řeším to tak, že jdu s malou pozicí do obchodu po nějakém testu nebo no demand/no supply baru, pokud možno přes limit order za co nejlepší cenu, a stopku dám tak, abych udělal místo tomu upthrustu (ale ne před NFP apod.), pokud se objeví. Pokud se neobjeví, mám ve hře alespoň malou pozici a malý profit je taky profit. Pokud se objeví, přidám zbytek pozice a utáhnu stopky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cau, jatenhle obchod vzal taky, ale udelal jsem chybu, ze jsem sel do longu uz netrpelive na 1.4694, nepockal jsem az to spadne na 1.4660-70, tedy na predchozi resistenci. kazdopadne me z obchodu nevyklepali, stopka 50 pips me podrzela tesne a ja jsem vystoupil s 60 pips profitem dnes rano. kdybych ten obchod nabral niz, nechal bych asi PT 100 pips, stejne jako pipsy, ale je pravda, ze tenhle tyden jsem uz dvakrat byl vyklepanej na B/E, tak jsem radsi vzal i mensi profit. jako chybu tady hodnotim svuj predcasny vstup, tak na to si musim dat pozor. nemel jsem k dispozici ty data jako pipsy, ale tak nebo onak se dalo vstoupit i bez dat na priblizne stejnym miste, protoze to byl dobrej fibo support a presne to sedelo. dneska pred interest rates radsi neobchoduju, pockam, co to vytvori za pohyb a radsi nastoupim pozdeji, kdyz se neco zajimavyho vyskytne. do shortu bych urcite nesel pred 1.4850, radsi budu, kdyz to udela nakej pohyb dolu a ja bych moh nastoupit do longu, jak to vidite vy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pipsy Napsal:
-------------------------------------------------------
> hruska Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ale ten test co si tam naznacil by som to
> testom
> > pravym nepovazoval s pohladu VSA . (test
> testuje
> > volume na up baroch nie down baroch takties
> byva v
> > malom spreade co tu zjavne nie je) skor take
> > searching volume alebo skor iba nezajem o
> sell :
> > ).
> > takties Reverse Upthrust by som skor nazval
> > Shakout alebo uz druh climax baru kedze to
> volume
> > je ozaj enormne velke.
>
> Já bych řekl, že přílišný důraz na formu je na
> trzích dost neprofitabilní záležitost VSA je o
> čtení volume - když někdo srazí po stopping volume
> cenu pod close minulého týdne a nevyleze z děr
> příliš mnoho medvědů, tak je to podle mě úspěšný
> test. To že je tam gap a ta svíčka nemá dlouhý
> knot je jenom forma. Na denním grafu to zase
> vypadá jinak. Dneska ráno byl na euru hezký
> upthrust, který vytvořil falešný breakout, ale na
> 30 min byl schovaný do dvou svíček, a kdo dá
> příliš na formu, tak se mohl chytit a obchodovat
> ho jako breakout ... oops. Na 5 min měl oproti
> tomu perfektní formu.
>
> Účelem reverse upthrustu je shakeout, vysoké
> volume je pro něj typické (ale ne nutné), protože
> účelem je transfer peněz do rukou smart money a to
> extra vysoké volume ukazuje, že právě k tomu
> došlo. Spousta lidí tam už musela být long a mít
> docela těsné stopky.
>
> Já když obchoduju, tak si ty svíčky
> nepojmenovávám. Jenom se ptám, co znamená toto
> volume, tento spread a toto close, ten dlouhý knot
> atd.


Ahoj pipsy, mna by zaujimalo kde by som sa mohol naucit odpovedat na tieto otazky ? Celkovo mas zaujimavy pristup a VSA ma zaujalo aj ked som uplny zaciatocnik. V prvom rade by som potreboval mat prehald o tom co sa deje na trh ked je sviecka taka a taka a pri tom je take volume. Vedel by si poradit kde by som nasiel nejake tieto informacie pokope ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ty úplně nejzákladnější informace jsou v tom pdf, co jsem posílal dříve. Detailní popis VSA je v knize Toma Williamse Master the Markets, kterou lze stáhnout ve vlákně o VSA na Forex Factory (které je také dobrým zdrojem informací):

www.forexfactory.com/showthread.php?t=157629

Existuje ještě starší a lepší verze této knihy, která se jmenuje The Undeclared Secrets That Drive the Stock Markets, která se taky nechá sehnat na internetu.

Dále kniha Richarda Wyckoffa The Day Trader's Bible - Or My Secrets In Day Trading Of Stocks, která se taky nechá někde stáhnout. Není o VSA, ale VSA z Wyckoffovy práce vychází. Všechny tyto knihy také popisují jak se trhy chovají, a proč se tak chovají.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...