Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Live začátky intradenního obchodníka [8] – tipy pro první hledání prostoru pro zlepšení


Doporučené příspěvky

Souhlasím s focusem a yax, ze prinejmenším na začátku znamená méně obchodů více - což má další kriticky důležitý význam, který zmínil - naučí to disciplíně. Ale mám to chápat tak, že mám vzít první signál, ten zobchodovat a pak jet zbytek času třeba jen paper? Nebo čekat na nějaký extra hezký signál - což je podle mě vlastně porušení OP, když nevezmu předchozí signály, které jsem dostal. Navíc nemohu vědět, co se po mém vstupu stane. Krásný signál se může proměnit v krásný SL a ze svého backtestu vím, že hezký signál není žádnou zárukou zisku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Carousel46:
Já v takovém případě neobchoduji ani paper. Příště by mi mohlo být líto, že "včera jsem vydělal tisíc peněz, ale jenom demo", co tak to zkusit dneska naostro? Dle vlastních statistik - a platím je penězi - vím, že do dalších obchodů lézt nemám, přesto mě to někdy hodně láká. Takže dělám i cosi proto, abych nebyl v pokušení. Jednomu obchodu mám podřízenou celou strategii - snažím se vydržet v obchodě co nejdéle a vytěžit maximum. (Na demu vypadají statistiky jinak - v ostrých statistikách se mnohem více odráží fakt, že řádím za vlastní).

Původně jsem se snažil obchodovat FinWin. Hodně obchodů, hodně ztrát. Konstatoval jsem, že tohle ale fakt není pro moje nervy. Střílet v Doomu mimozemšťany není tak akční. I nastudoval jsem si některé postupy Larryho Williamse. To už bylo snesitelnější, i když jsem zůstával v obchodech několik dní, ale peněženku to spíše ochudilo. Relativně se dařilo, ale výsledný drawdown mě odradil. Takže jsem si vypracoval postupy pro řízení obchodu, pomocí kterých bych vytežil z obchodů o cosi více, než při přísně fixním PT. Podařilo se mi tak, doufám, skloubit dohromady dvě věci - nízký SL více odpovídající výšce mého konta - a jakýs-takýs duševní klid spojený s tím, že se nemusím trhům věnovat neustále na sto procent. Je pravda, že obvykle se plácám mírně nad nulou, konto jen pomalu roste, ale občas narazím na zlatou žílu a to jsou pak vánoce :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to přesně tak jak tady píše Yax a mira_k. Já bych ještě doporučil toto. Dost se tu píše, že obchodníci nedodrží co si stanovili. Např. Posunují svůj profit dále nebo uzavírají obchod dříve, protože si myslí, že už dál nepujde.
Prosím vás udělejte jednoduchou a účinnou věc. Po vstupu do trhu a zadání SL a PT odejděte od PC, jděte si třeba uvařit kávu a vůbec nesledujte monitor. Uvidíte jak na tom budete mnohem lépe na konci měsíce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja jsem dnes bral na RUTu pouze jeden signal /+400/ - v 15.5o jsem ukoncil seanci a dal me trh uz nezajima. Jeste provedu rano analyzu a zapis do deniku. Vim ze je jednodussi udelat profit a ukoncit a take vim ze je velmi tezke udelat 2xSL a ukoncit. Uz to zde padlo tolikrat - nejlepsi cesta je vypnout PC ihned po planovane seanci a mrknout na to treba az rano. V mem pripade ale neni na co mrkat protoze jsem splnil svuj stanoveny plan na dnesek a tim pro mne trhy s datem 9/7/09 skoncily. I kdybych dnes udelal 2xSL tak bych ukoncil v 17.oo. V podstate je me dnes take jedno ze jsem udelal profit protoze me zajima az mesicni vysledek. Jedine co me zajima je checklist a v nem nekolik jednoduchych pravidel ktere musim denne dodrzet pokud chci obchodovat dalsich 20 let. :)

mejte se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...