Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

proč indexy (trhy) posilují / klesají


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 39
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

V článku od michal-administrator jsem se odpověď nedočetl, jinak nevim pod kterym slovem na googlu hledat.

Vyskytlo se tu zatím jedno doporučení a dvě obecné odpovědi z kterých jsem se nedozvěděl to co jsem chtěl. Díky za ně.

tak mi pověze co má největší vliv na hodnotu indexu např. WallStreet ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Třeba zde www.sfinance.cz/zpravy/finance/222196-akciove-indexy-dalsi-narust-na-wall-street-po-serii-pozitivnich-dat/

měla vliv na růst amerických indexů/u? zpráva že lidi více vydělávají...

Takže je to soubor různých zpráv kterých je třeba 15 hlavních a nedá se říct co z toho. člověk musí mít zkušenost a být v obraze jak na tom trh je aby znal ta čísla a dokázal říct jak to na trh (ceny) zapůsobí.. říkám to správně?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jaká je nejrychlejší cesta jak si vytvořit obraz a být v obraze?

zjistil jsem že technický způsob obchodování je pro mě spíše ztrátový. lepší je pokud sleduji na netu zprávy (tedy odhaduji jaká situace na trhu by měla nastat a kontroluji s grafem ceny jestli tomu tak je. Potom případně technicky obchoduji v tom časovém horizontu události..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

postcd:
ach jo, obávám se podle položené poslední otázky, že tady je každá rada drahá.
nejprve opět obecné doporučení (už od Lenina) : se učit, se učit, se učit :)

na index má vliv jeho podkladové aktivum. např. na idnex dojivosti má vliv to, jak dojí krávy. na index S&P má vliv cena akcií obsažených v tomto indexu. na index DAX mají vliv zase jiné akcie obsažené v tomto indexu. cenu akcií ovlivňují účastníci trhu s akciemi - ale to už je na složitější, spíše filozofickou debatu. futures na indexy raději vynechávám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Řekni mi ale proč například 11 z 12 "hlavních" akcií USA stoupá (třeba dnes), jaká zpráva to má na svědomí?
(Boeing, Google, Intel, Amazon..)
Jinak komodity dnes tak´stoupají.

tu otázku před tím jsem nesprávně položil

jinak dobrý by bylo kdyby tu byl chat na podobné dotazy co tu píšu nebo okolo právě se dějících událostí abychom se mohli hádat kam cena půjde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napíši ti několik citátů z knihy André Kostolanyho:
Vše závisí na jediné věci, jestli je více hlupáků než papírů, nebo více papírů než hlupáků. (myslel samozřejmě cenné papíry)
Analytik přemýšlí, burza za svým míří.
Každou zprávu si burziáni vykládají po svém, jak se jim to nejlépe hodí.
Na burze je poloviční pravda úplnou lží.
Nevím co bude zítra, ale vím co bylo včera a co je dnes, a už to je velmi mnoho.
Burzovní logika není to samé jako logika všedního dne.
Burzovní spekulace je neustálou improvizací.
Co na burze každý ví, už mne nerozpálí.
Na burze je možné všechno, dokonce i to, co je logické.
Na burze se nedají události předvídat, jen odhadovat.
Svými reakcemi se burza chová často jako opilec, pláče nad dobrými zprávami a špatné ji rozesmějí.

a jako nejlepší charakteristiku trhů vůbec považuji toto:
Zpočátku je všechno jinak a až potom to, co člověk čekal: 2 x 2 nejsou 4 ale 5-1

Cenu na burze ovlivňuje tolik faktorů jako je lidí účastníků trhů. Každý má svoje představy o nejlepší ceně, každý nějak vyhodnocuje fundamenty, každý nějak potřebuje koupit nebo prodat (třeba proto, že nutně potřebuje peníze na auto, nebo sekretářka ve firmě je sexy a chce být akcionářem té firmy, cena se mu zdá už hodně vysoko , co hráč na burze to jiná pohnutka). A souhrn těchto představ a potřeb se střetává na burzvním parketu , výsledkem je cena. Nabídka x poptávka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jo, to máš pravdu že to skáče jednou dolu, jednou nahoru, ale samozřejmě ty hlavní zprávy ti udělají obrázek kam by se v následujícíh chvílích měl trh hýbat. Potom když je to "v souladu s grafem" ten očekávaný vývoj a opravdu se to začne hýbat tak si můžeš" vsadit" pokud na to máš a věříš že se to bude vyvíjet v tvůj prospěch. Alespoň tak já to chápu. ps: připadáte si také jako pijavice?

nevim proč ale zdánlivě nesouvisející akcie a komodity hromadně jdou jedním směrem. Co bývá tím určujícím faktorem toho pohybu? je to důvěra v ekonomiku (inflace) nebo cena ropy, nebo počasí? já bych řek že hlavně to první
jaké správy bývají klíčové? (anglické titulky)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ty %^&$#@ proc to asi roste. porad se tu ohanis marketwatch. tak umis snad cist ne. uz nejaky ten tyden probiha vysledkova sezona. dneska byly dobre vysledky firem. to ma pozitivni dopad. byla dobra makro data (nezamestanost) opet dobre pro indexy.

jako co cecekas? tohle je beh na dlouhou trat. bud do toho budes investovat nejaky rok a ucit se za pochodu nebo jdi normalne pracovat. na tom neni nic spatneho. ale ptat se, proc ted roste zlato, co za tim je. druhy den, co je to stop loss treti den, jak to vlastne funguje ze si odeme nekdo koupi kontrakt a co kdyz nekoupi.... na to tady neni cas. je tu spousta novacku, kteri maji zacatecnicke otazky ale ty ses specialni pripad. fakt ze jo. premyslet se ti nechce, hledat se ti nechce chces se tim vlastne zivit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY:

prosím, chovejte se na fóru slušně a neurážejte ostatní, ať už jsou jejich příspěvky jakékoli!!! pokud nemáte na diskusi o určitých tématech či s určitými lidmi nervy, pak se jí, prosím, raději neúčastněnte..

viz. pravidla diskuse www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/pravidla-diskuze.html

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hele, postcd, dal jsem si práci vypsat ty nádherné citáty, ve kterých jsou zodpovězeny všechny tvé otázky a ty se ptáš znova. Zkus si je ještě jednou přečíst a uvěř jim. Nic lepšího ti nikdo nemůže odpovědět. Je v nich moudrost asi 70let na burze. A jestli věříš, že někdo dokáže hádat směr trhu, přečti si ještě Curyšské axiomy, pak snad pochopíš :)
K vydělávání peněz nepotřebuješ vědět kam trhy půjdou, ale musíš vědět kolik proděláš , když se netrefíš a tuto částku musíš kontrolovat. musíš být disciplinovaný, pracovitý a poctivý. Ale všechno to je zde na finančníku velmi pěkně napsané - já jsem po objevení tohoto serveru doslova hltal vše víc než měsíc. pokud tě tato oblast zajímá, nelituj času. Odměnou ti budou znalosti a informace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to postcd
Doporučuji ti přečíst knihu o Market profile. Je v ní spousta zajímavých informací ve vztahu k tendenci směrování trhu. Skus si také pohledat něco o Market internals, i to se tu zde probíralo. Jsou to indikátory všeobecné nálady trhu. Mohou pomoci ukázat na možné tendence směrování. Larry Williams ve své knize Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů také ledacos ukazuje. Hodně zajímavých informací je v knize: Manuál technické analýzy.
Takže pokud si chceš na tvou otázku najít odpověď tak se do toho ponoř. Upřimně řečeno ti nikdo ve skutečnosti neřekne celou pravdu. Vždy jen naznačí, a pak už záleží na tvé píle a také duchaplnosti, aby jsi pochopil jak si podané informace vykládat. Je to tvrdý byznys, a každá výhoda která je objevena je nejdříve řádně "zužitkována", než prosákne dál.
Přeji ti hodně vytrvalosti a odvahy se do toho zakousnout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...