Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Absence přiměřených očekávání může být hlavní překážkou od konzistentních profitů


Doporučené příspěvky

Velikosti risku, které jsem uváděl, byly z 2min grafu. Souhlasím s různým nastavením timeframe - jiný SL... V současnosti se věnuji jiným obchodním přístupům, takže je fakt, že do ID nemůžu moc kecat. Gordon i yax svými žurnály mi moc pomohly a patří jim za jejich zveřejnění veliký dík.
Dle mě je však lépe začít s větším kapitálem a riskovat co nejmenší částky (procento). Navíc je třeba počítat že to, co vydělám, asi není dobré hned spotřebovat, ale je třeba navyšovat účet, pro vhodné zapojení PS. Pokud bych měl vydělávat 500 USD na pravidelé bázi, tak možná přežiju, ale učet mi bude stagnovat a spíše klesat, pokud přijdou ztráty a nedej bůh DD. Narovnání ekvity po ztrátě vyžaduje větší risk (větší zhodnocení (pokud ztratím třeba 50% z původní ekvity, musím nyní vydělat 100%, abych byl "na svých")) a to není legrace, navíc pokud mám i z těchto peněz žít...
Taky přeji, ať vše vychází, jak má.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 46
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Kazdy tady doporucuje zacit obchodovat s co nejmensim riskem na obchod. Ja osobne bych spis doporucoval zacit hned od zacatku s nejakym defenzivnim PS. Samozrejme nejprve je nutne vedet, ze jsem psychicky schopny system obchodovat, takze si nejprve projit DD s jednim kontraktem. Ale pokud to zvladnu, tak je podle me bezpecnejsi obchodovat system s PS 4%/2% podle MA na equity s kratsi periodou (do 10) apod. Mit vymyslene dalsi mechanismy, pri kterych uz budu obchodovat napr. pouze s jednim kontraktem (da se opet vymyslet podle dlouhe periody MA na equity, max. propadu na 1 kontrakt apod.) S jednim kontraktem se mnohem hure brani potencionalnim DD. Uz zkratka neni mensi jednotka, ktera by byla v serii ztrat mozna obchodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...