Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FORMACE na grafech - jak na ně


beginner

Doporučené příspěvky

Nějak se nám tu v poslední době rozběhlo jen intradenní a forexové povídání :), věřím, že spousty lidí to zajímá, ale já jsem čistě poziční komoditní obchodník (nováček).
Zajímaly by mne vaše názory jak obchodujete různé formace (patterns). Nejvíce mne zajímají formace typu:
1) zakulacené dno/vrch - kdy, v které části této formace vstupujete do trhu
2) dvojitý vrch/dno - manuál na na finančníku jsem četl, ale nikdy není dost názorů od ostatních jak obchodují oni
3) hlava a ramena - zde by mne zajímalo to samé so u zakulaceného dna/vrchu - kdy a jak ;)
4) vlajka - zleva doprava se zužující cenové čárky - buy/sell příkazy zadáváte nad/pod největší nebo nejmenší z čar?

Podle mne jsou patterns velmi lehce na grafech viditelné a jejich ziskový potenciál je dosti velký, tak by neuškodilo si o nich povědět více.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sám začnu, abych šel příkladem :-)

Beginnere,

dvojité dno a vrchol považuji za jednu z nejlepších a nejspolehlivějších formací vůbec. Zakulacené dno a vrchol mi nikdy nefungovali. Hlava a ramena tak 50 na 50. Vlajka - jak která :-) chce to sledovat volume a získat trochu cit. Mívají mnoho falešných průlomů.
Definovaných patternů existuje doslova stovky, v USA dokonce vyšla celá kniha o patternech. Každý pattern může fungovat profitabilně s dobrým MM a správným psychologickým přístupem.
Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Tome za odpověd,
Ale kromě tvého zhodnocení jak ti co funguje bych chtěl kdyby jsi třeba aspoň naznačil (a nejen ty,ale snad i ostatní), jak dané formace obchoduješ, například při formaci head and shoulders nějak přesně nevím kdy mám vstoupit do trhu. Například u dvojitého vrcholu snad chápu dobře že mám vstoupit do obchodu až jakmile se potvrdí směr (to je první downtrednová čárka po druhém vrcholu a prodej pod ní). Chtěl bych aby se tato diskuse pořádně rozjela... myslím, že je o čem mluvit..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Double top/bottom obchoduji naprosto přesně tak, jak je popsáno v manuálu. Případně používám kombinace s RSI, takovým svým specifickým způsobem, k tomu však až někdy příště. Od H&S jsem již dříve upustil, takže se mi ani moc nechce o této formaci dále rozepisovat. Určitě však též prosím ostatní ať se do této diskuze připojí!
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

teď tak trochu odbočím od tématu, procházím si různé stránky na netu a narazil jsem např na futuresource.com když jsem si zobrazil graf CN05 docela mě překvapila jedna věc (nejspíš to bude hloupost,ale jsem přece beginner:) jednotlivé body byly rozděleny ne na čtvrtiny ale například na (220´0 , 220´2 , 220´4, 220´6) mám to chápat jako 220´0 = 220 0/4 , 220´2 = 220 1/4 , 220´4 = 220 2/4 , 220´6 = 220 3/4 ??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

obili (C,W,S,O) se pocita v centech, a minimalni tick je 1/4ct, neboli 0.25 v decimalni soustave. jenze amici pouzivaji jeste jinou, tzv osminkovou soustavu, ktera znamena: 1/4 = .2, 1/2 = .4, 3/4 = .6
takze treba cena 211.6 = 211 a 3/4 neboli 211.75
nebo 211.4 = 211 a 1/2 neboli 211.5
tyka se to jenom techhle vyse uvedenych trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ivane díky za vysvětlení.
Jak si tak prochazim historické grafy u Corn a Sugar a dívám se po různých formacích tak jsem došel k ,,závěru´´ o úspěšnostech jednotlivých formací a jejich ziskovosti (alespoň podle mne):
zakulacené dno/vrch - vyšlo mi to pokaždé (narazil jsem zatím jen na pár-100% úspěšnost) a ziskovost je velmi nadprůměrná
dvojitý vrchol/dno - úspěšnost 90%, ziskovost - mírný podprůměr až velmi nadprůměrná
Hlava a ramena - 80%, ziskově podprůměrná (ale penízky to dává ;) )
vlajka - 50%, ale pokud vyjde tak to jsou velmi rychlé a hodně velké peníze

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Libici,
jak jsem psal, je to jen můj způsob a moje ohodnocení, tudíž vy ostatní to můžete brát zcela jinak než já.
Ziskovost počítám následujícím způsobem, pokud je profit (při 1 kontraktu) z dané formace:
$150-$299 = podprůměrná ziskovost
$300-$499 = průměrná
$500-$999 = naprůměrná
$1000-x = velmi nadprůměrná

tím exit point, myslíte nejspíš profit target - ten si nestanovuji, pouze jen posouvám SL (se kterým jsem měl dřív velké problémy) a tímto Vám chci Libici poděkovat, protože jste v jednom z Vašich příspěvů napsal že SL posouváte na 65-75% profitu a já si tento způsob vyzkoušel, upravil jsem si jej podle sebe a musím říct, že mi teď naprosto vyhovuje a z pohybu trhu vždy dostanu nesrovnatelně více než předtím s mými minulými pokusy o umísťování SL. Takže ještě jednou, děkuji! :)

ukáži vám všem (i Vám Libici) jak jsem vyřešil problém s posouváním SL (tento způsob je opravdu podle MNE skvělý), tento způsob jsem si vyzkoušel zatím jen na Corn a Sugar ale co jsem občas zkusil i jiný trh, tak tam to taky funguje.

pokud je můj profit : $0-$149 pak stále nechávám původní SL
$150-$499 - SL posouvám na 70% profitu
$500-$999 - SL posouvám na 80% profitu
$1000-$1999 - SL posouvám na 90% profitu
$2000-$xxxx - SL posouvám na 95% profitu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, chtěl bych se jen zeptat,kde bych se mohl více dozvědět o formacích jako je vlajka, hlava a ramena či zakulacené dno/vrchol.Dost jsem se dozvěděl o dvojtém dnu a vrcholu a z papírového tréninku mi připadají dost účiné na to jak jsou jednoduché ,ale myslím že v manuálu ty další formace nebyly,nebo jsem to přehlédnul , rozhodně bych uvítal kdyby mi někdo poradil na kterých stránkách či odkazech bych se dozvěděl více.

Předem moc děkuji Bushman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
Formací jsou kvanta a na internetu jsou dostupne na mnoho mistech, naprilad i ve velmi pekne zpracovane napovede k TNT je naleznes... staci si TNT stahnout jako trial demo a knemu tu napovedu obdrzis uplne free..

I na "Ceskem" netu je rada stranek kde jsou zakladni formace prehledne popsany a vysvetleny, nevim jestli by bylo fer k mistnim moderatorum postovat zde jejich linky takze ti je muzu rad poslat po meilu :)...

S pozdravem Ian

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bushmane, je pravda, že o těchto formacích jsme na Finančníkovi zatím napsali, což určitě brzy napravíme - zkusím připravit nějaké podrobnější podívání zhruba za 14 dnů.

PitBoss - díky za diplomacii s linkem. Je pravda, že linkování na jiné české stránky povolujeme opravdu velmi výjimečně (viz pravidla), protože nechceme, aby se z tohoto fóra stala reklamní žumpa a můžete mi věřit, že promazávání tun linků propagující skrytě či naprosto otevřeně brokery či různé poradce nikoho zrovna 2x nebaví (rekord tvoří jeden "konkurent", který fórum zaspamoval přibližně 800 příspěvky na své služby během noci...). A protože rozeznat propagaci od skutečně upřímného doporučení v podstatě není možné, nepouští engine do fóra české linky žádné. A jsem rád, že to lidé vesměs chápou.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim

Neni zac dekovat, to nebyla diplomacie, ale normalni rozum, sam vlastnim stranky s velmi hojnou navstevnosti a vim co to je donekonecna mazat "dila" ruznych automatickych spamovacich programu a naruzivych spammeru.. ale to je mirne off-topic :)

Mozna by bylo dobre umoznit zde posilani - privatnich zprav - na takove jednorazove soukrome posty by se to asi zhodlo, pokud tu ta moznost uz nekde je , tak se omlouvam , ze jsem ji zatim nenasel... =)


S pozdravem Ian

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pitbossi,

privatni zpravy zde drive existovaly, avsak az do momentu, dokud se opet nenaslo par jedincu, co skrze privatni zpravy zacaly spamovat veskere uzivatele. Jak pise Petr - snaha nejruznejsich subjektu a individui "prihrat si polivcicku" je zjevna kazdy den a nasim prvotnim zajmem je drzet kultivovanost a soucasnou vysokou uroven tohoto fora. Ale jak pisete - je to off-topic a urcite toto sam moc dobre znate :-)
Zdravim,
Tomas
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...