Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Proč mám rád k obchodování EMA34 + EMA204


Doporučené příspěvky

Renda: Měl jsem na mysli situaci, kdy 1.signál byl při proražení EMA cenovým grafem a odrazil se od EMA již do nového trendu. Zajímavá se jeví taky situace, kdy se tvoří S/R na cenovém grafu NAD/POD EMA=1.signál, tento S/R je proražen a následně proráží EMA= 2.signál-což bych bral jako potvrzení změny trendu.

11734

11735

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 49
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Renda: trendové linie jsem taky nějakou dobu bral v úvahu, ale nakonec jsem skončil u pouhého odrazu od EMA bez dalších filtrů .. prostě mi to tak vyhovuje lumik: zkus třeba ještě pouvažovat o změně TF, obchoduji RB a zdá se mi to pro tento typ trendových strategií příhodnější .. cenový graf je vyhlazenější

11739

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DeLucky:
Tedy...cenovým grafem rozumím soustavu úseček, jejichž hodnota vyjadřuje maximálně dosaženou cenu+open a close za daný časový interval, tzn. v mém případě je TF 5 min. A co VOLUME grafy např. TF VOLUME 2000?- zde přeci každá úsečka značí 2000 spárovaných kontraktů a každá může trvat jinou dobu. Momentálně používám EMA 13, nikde není striktně dáno, že se musí používat EMA34, jde jen o to, jak chci, aby byl EMA citlivý..pokud dám EMA 2, bude mi téměř kopírovat graf (velmi citlivý), pokud dám EMA 204, bude ukazovat dlouhodobější trend. Já potřebuji citlivější nástroj, ale EMA 13 zatím pouze testuji, tak proto se objevil v mojem grafu. V budoucnu možná přijdu na to, že jiná hodnota mně vyhovuje lépe. Ale záleží také na trhu, na náladě na trhu atd. atd...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DIAMETROZ napsal: Chtěl jsem se zeptat jakým nástrojem určujete na jakou stranu nakoupit zda long či short






když si pozorně přečtete článek ( Proč mám rád k obchodování EMA34 + EMA204 ) ( a další články ) dozvíte se to . Když nečtete články a diskusní vlákna jen letmo projedete tak se nikdy nic nedozvíte . Nechcete snad aby Vás každý držel za ručičku a dovedl Vás až do cíle ve kterém ovšem nebudete vědět proč tam vlastně jste ?

Na Finančníku naleznete ucelené informace k obchodování nic dalšího nepotřebujete , za těch 5let je tu již vše potřebné .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím,
Obchodování korekcí je podle mě skvělý obchodní styl. Daleko důležitější si myslím, že je ono vysledování situací
kdy korekce k eme 34 fungovaly či nikoliv, a to na základě již zmíněných screenshotů, jak psal Tomáš na konci článku.
Je to stejné jako musel nakoukat Dan Zanger tisíce situací a naučit se správně reagovat na různe chart patterny jako
trojúhelníky apod. To že nemusí ema 34 fungovat na všech trzích a timeframe, tak s tím jsem se také setkal, ale
jednoduše lze napasovat jiný klouzavý průměr s odpovídající hodnoutou na daný trh aby tvořil stejný efekt. To samé
pak platí o vstupních patternech na indikátorech. Například jsem na minutovém timeframe jistého trhu použil ema 56 +
ema 204 a místo patternu 0/V zvolil pattern 100/V a to proto, že tohle nastavení bylo efektivnější pro daný trh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 6 months later...

×
×
  • Vytvořit...