Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Proč mám rád k obchodování EMA34 + EMA204


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 49
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Článok ma zaujal, EMA indikátori mám rád, najme pre sledovanie trendu, chopu.

Myslím že najjednoduchšie bude nehľadať tam chybu a brať označenie VMA9 ako správne. V súvislosti s vetou kde je VMA9 použitý - korigovanie v silno rozbehnutom trhu na začiatku dňa - predpokladám že sa jedná o VMA-Variable Moving Average alebo iné označenie VIDYA-Variable Index Dynamic Average. Kde by VMA mohol lepšie zachytiť výkyvi v trende. VMA je exponenciálny kĺzavý priemer, ktorý sa upravuje podľa volatility.


Link to comment
Sdílet pomocí služby


Zdravím,
Také používám jako nástroje dva exponenciální klouzavé průměry, ale v trochu jiné podobě. I když obchoduji systém
FinWin, né vždy používám EMU 204. Když sleduji klasické minutové timeframe ať už jde o forex nebo komodity
(T-bonds)
vždy přizpůsobuji druhý vyšší EMA. Tzn. vždy se snažím sledovat hodinové grafy, kde si zakresluji s/r úrovně a zde také sleduji "hlavní trend" s EMA 34. Vstupy pak samozřejmě jako intradenní obchodník vyhledávám buď, na 2,3, nebo 5min grafech. Když teda obchoduji 5minutové grafy, tak používám EMA 34 + EMA 408 (60 : 5 x 34) to z toho důvodu, že na hodinovém grafu má trh stejnou tendenci tvořit korekce k EMA 34 jako na kterémkoliv jiném a jestliže vidím na 5min timeframu protitrendový pattern blízko EMA 408 pak to znamená že na hodinovém grafu došlo ke korekci k EMA 34..
Takže vyšší EMA má pak u mě hodnotu na základě toho ve kterém timeframe právě vyhledávám vstupy a tím pak vydělím 60ti
minutový timeframe a vynásobím 34. Stejně tak, jako když dostanu protitrendový signál na 5min timeframu a trh je přitom nad oběma klouzavými průměry, nechám pak obchod pokud je ziskový dojít až k EMA vyšší hodnoty pokud zrovna překračuje EMA 34.. Je to jenom můj osobní nástroj pro protitrendové obchody a samozřejmě i trendnové..
Ještě zde přikládám video o tom, jak moving average může fungovat jako ukazatel s/r úrovní.

www.youtube.com/watch?v=Z0Me9jkmWLg
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

u EMA34 beru pouze "kiss", když je trh pořádně nažhavenej, jakmile dojde na "francouzáka", tak to neberu :o)

Nejlépe to vystihuje Tomášův graf s denním Aplem. EMA34 a EMA204 mi umožňují lepší orientaci v trhu(TFko), kolikrát je vnímám i jako S/R. Obchody filtruji ještě určením síly trendu (TL, Internals, ADX&DMI, swingy), správným načasováním(CCI,MACD) a pomocí S/R úrovní.

Vypěstoval jsem si cit jen pro určítý typ trendu, který se bude opakovat i když se trh bude v periodách měnit. Je to náročnější na trpělivost. Pokud bych obchodoval čistě dle swingu, musel bych si stanovit pro každý typ trendu check list.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,
při obchodování mám v grafu zobrazeny oba exponenciální průměry, ale využívám je spíš jako vodítko. Myslím si, že je nutné je brát s rezervou. Dříve, když jsem k nim přistupoval čistě mechanicky, nedosahoval jsem takových výsledků jako nyní, když se snažím posuzovat trend na základě vlastní hlavy. Teprve až poté, jako poslední krok před vstupem se podívám na EMY, a ty beru jako potvrzení trendu.
Mějte se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este k tomu chyba popis. Prvy obrazok je equity, kedy beriem obchody, ktorych vstupne usecky su medzi EMA34 a EMA204. Druhy obrazok je equity, kedy vsetky vstupy su brane ked je cena bud nad alebo pod EMA34+EMA204.
Takze pouzivanie toho jednoducheho nastroja urcite ma svoje vyhody, aspon pre moj OS. Ide o test obdobia od 1.6.09 do 13.11.09

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaký používáte nástroj pro identifikaci změny trendu, když obchodujete pouze např. EMA 34. U kombinace dvou EMA je to možné na základě jejich křížení. Když jsem však použil EMA vyšší hodnoty, reagovaly překřížením velice pozdě, když zase nižší hodnoty, stáčely se při každém menším pohybu. Takže teď pátrám po něčem jednodušším a včasné zachycení změny trendu vidím jako velmi důležité. Dá se využít k tomuto pouhé proražení cenového grafu EMA? Za případnou radu děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lumik:

osobně nemám postavené své obchodování jen a pouze na EMAs, ale taky sem na to v začátcích koukal a řešil sem stejnou otázku. Doporučil bych k EMAs zapojit další "článek" ve formě indikátorů - třeba divergence o kterých bylo tady napsáno hodně (třeba na RSI nebo CCI) nebo nějakého cenového patternu při kterém se trh často otáčí (tohle ale musíš nasledovat sám)....ale nepočítej s tím, že vždy zachytíš změnu trendu hned v začátku, protože nikdy nevíš co trh udělá....jinak je jasné, že když dojde k překřížení EMAs,tak již trh mohl udělat větší pohyb, protože EMA se vypočítává z dat zpětně

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lumik:

osobně považuji za změnu trendu ne samotný průraz EMA, ale až následný "potvrzený" odraz do nového směru .. mám tam určité další nuance, ale dá se říct, že už samotný 1. odraz do nového směru může být vstupní signál

dalším způsobem může být známé pozorování struktury swingů apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lumik:

pokud k odrazu nedojde, pak prostě daný den neni signál .. otázka rozpoznání trendu nebo jeho změny je dost o diskreci a nakoukání, bacha abys neskončil u hledání svatého grálu .. identifikovat trend ihned na začátku nejde ..

asi většina lidí používá EMA a odrazy od ní jako filtry a vstupují na základě dalších indikátorů, mě osobně to připadá zbytečné, už samotné odrazy lze brát jako signály, je to velmi jednoduché a potřebuješ k tomu pouze cenový graf a EMA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kejmi:
Je mi jasné, že svatý grál v tradingu není, jasně, že rozpoznat trend hned v jeho počátku je taky asi utopie. Hledám jen metody, jak z trendu "utrhnout" co největší díl, využít ho jak to jen jde. Snažím se u obchodování EMA využívat tři způsoby vstupů.
1. Pokud již je trend rozjetý(a já ho identifikoval na vyšším TF pomocí EMA), vstupuji za pomocí stochasticu a jemných nuancí při jeho pohybu nad/pod referenčními liniemi na nižším TF (na bázi Triple screen).

2. Využívám proražení S/R podle volume-je-li nízké, nevstupuji. Vstupuji pouze ve směru trendu, který je definován EMA.

U obou zmíněných vstupů lze nastupovat již do dobře rozjetého a jasně definovaného trendu.

3. Třetí způsob je právě ten zmíněný, kdy bych chtěl využít vstupu co možná nejblíže začátku trendu a podržet se v obchodě delší čas. Odražení se jeví jako zajímavý filtr, ne vždy však k němu bohužel dojde a člověk v domění, že se jedná jen o větší korekci může propást příležitost zajímavého vstupu.

Ale máš pravdu, chce to sledovat grafy a získat cit pro to "své pravé".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kejmi Už jsem to tu někomu psal , ale co opakování je mat………….. Zkuste po odražení od EMA34 , ještě filtrovat třeba přes proražení trend line ne jen S/R jen odražení od EMA 34 bych ještě nepovažoval za signál pouze bych zvýšil svou pozornost k této události , není třeba urvat co nejvíce důležité je spíše vaše ujištění že postupujete správně časem získáte cit pro jemnější filtrování .

11730

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...