Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Proč mám rád k obchodování EMA34 + EMA204


Doporučené příspěvky

Jen pár mých postřehů k EMA:
* pokud si obarvujeme jakýkoliv klouzavý průměr v grafu, pak to lze dělat dvěma způsoby:
podle kriteria roustoucí/klesající (hodnota MA je větší/menší než předchozí hodnota) nebo breaku (cena je nad MA nebo po ním). Cenou může být cokoli: Close, typická cena = (H+L+C)/3, atd. MA musí být ovšem počítána ze stejné takovéto ceny). EMA (exp. klouz. průměr) je zvláštní v tom, že ať obarvíme čáru podle jednoho kriteria nebo druhého, barva bude tatáž).
* poznámka k periodám EMA:
TN obchodoval na TF5min. a občas se díval na TF30min., takže aby nemusel přepínat time-framy, zobrazil si ještě na TF5 EMA204, protože perioda EMA34 z TF30 je na TF5 6x větší (34*6=204). Poměr period CCI ve FinWinu je 50/14, což je přibližně 3,5. Poměr 6 mi připadá příliš velký! Já obchoduji TF-ko na 100$ RB s EMA30 a zajímá mně jak to s ní je na 150$ RB (to je pro mně nejblíže vyšší TF - ještě vyšší už nemá pro mně vypovídací hodnotu z hlediska mého SL a PT). Experimentálně zjištěný násobek mezi těmito TF je 2,4! Abych nemusel přepínat na vyšší TF, používám proto v cenovém grafu ještě EMA72 (30*2,4=72). Podle mně je dobré přizpůsobit dobré nápady svým obchodním preferencím a dogmaticky nelpět na určitých "posvátných" konstantách.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...
  • Odpovědí 49
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


×
×
  • Vytvořit...