Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak efektivně dokumentovat procesy tradingu


Doporučené příspěvky

Ahoj,

Mám jeden technický dotaz ohledně OneNote. Když jsem měnil své počítače, tak jsem si uložil na flashku poznámky z OneNote. Když jsem tyto poznámky otevřel v mém druhém PC, tak byl OneNote zcela prázdný. Má otázka tedy zní, jestli je možné zálohovat data přímo ve OneNote, abych je pak mohl otevřít v jakémkoliv jiném PC. Dost často také reinstaluju svůj notebook a nevím jak si poznámky uložit ve OneNote, aniž bych je musel kopírovat např. do Wordu. Děkuji

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 41
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Johnnyy: možná jsi jenom nenašel tu správnou cestu k souborům. Ve OneNote pod Nástroje->Možnosti->Uložit jsou vypsány 3 cesty-pro nezařazené poznámky, zálohu a výchozí umístění poznámkových bloků. Mám taky víc počítačů a abych měla všude všechno stejné, nastavila jsem si stejné cesty na obou počítačích a navíc mám OneNote bloky nastaveny do Dropbox složky (při připojení na internet se okamžitě posílá aktualizovaná verze na jejich server a při připojení druhého pc se téměř okamžitě stáhne aktualizovaná verze do druhého pc). Ať se daří, g.

17877

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Pročetl jsem si zdejší příspěvky a škoda, že jste se zde nerozepsali více o tom, jak jste si rozvrhli jednotlivé
"záložky, oddíly, bloky"......
To bych v této fázi svého vývoje uvítal. Sedím nad OneNote a přemýšlím, čím začít a jak si to rozvrhnout.
Máte-li někdo šikovnou radu, rád se jí budu řídit. (ID, FinWin, připravuji backtest YM, později TF, atd....)
Díky.

ideu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Ano jedu na EverNote. Díky přátelé! Chci dodat něco, co jsem tady nenašel: Je to zadarmo. Je to celé anglicky, ale to nevadí. Povelů je jen pár. Funguje česká diakritika. Jak si vytvoříte účet (Uživatel a Heslo) hned to funguje. Přes tyhle údaje se přihlásíte např. z přenosného notebooku a hned to jede. Na androidním mobilu v Marketu se stáhne Evernote, zadají se přihlašovací údaje a hned to taky jede. Synchronizace mezi těmito např. třemi je blesková. Paráda. Vlevo obrazovky je svislé menu, podobné jako v Outlooku. Tam si vytvoříte složku (pravou myší na Notebook - Create Notebook). A další. Řadí se to pod sebe podle abecedy. A teď proč tohle píšu:
Je možná jen struktura osnovy 1 (tady tomu říkají Stack) + mnoho. Je třeba vytvářet Složky 1. úrovně tzv. Stacks (hromady). Dělá se to tak, že dáte dva notebooky na sebe a vytvoří se Stack, který pak přejmenujete. Vypadá to složitě, ale je to ping pong. Při vytváření nového notebooku se vás to pak zeptá, do kterého Stacku (Add to stack) se to má přidat jako podřízený.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Změna! Ubral jsem plyn na EverNote. Ukazuje se mi, že pro tuhle práci se moc nehodí. My potřebujeme práci s obrázky a tabulkami, občas trochu textu. Německý pořádek v poznámkách (hodně úrovní osnovy). Češtinu. Občas něco synchronizovat s jiným počítačem či mobilem.
Ano Evernote má výhody, vlastně jenom jednu a půl. Dokonale synchronizuje s čímkoli včetně Applu. Je do určité míry zadarmo, něco jako ochutnávka v supermarketu, když chceš víc musíš zaplatit. Trochu jsem ho zatížil a po půlhodině byl skoro z poloviny plný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rozhodl jsem se píchnout do vosího hnízda. Evernote, OneNote, nebo raději Word? Ano absolutně Word!
Evernote: Je to takový Velorex mezi dokumentací. Je to slabé a hodilo by se to na synchonizaci celé rodiny včetně Applů: Nezapomeňte koupit rum! To je asi tak všechno. Na naši dokumentaci je to slabé. Obrázky nejdou zmenšit a jen se tam pletou. Tištěné výstupy jsou ubohé. Snadný import z OneNote, zpátky ovšem jen přes kopírování. [bold] [/bold]
OneNote 2010 na Windows 7: Je to jako Trabant, ano jezdí to. Práce s tím je kostrbatá a nenabízí vlastně oproti Wordu žádné výhody. Tiskové výstupy jsou slabé, jediná možnost je dát to do tabulky dva sloupce a v druhém sloupci obrázky. Neumí vytisknout jednu stránku. Není tam Okraje textu, takže obrázky lezou přes tištěnou oblast, hrůza! Jak se s obrázkem pohne, všechno se hroutí. Synchronizace s mobilem přes účet Windows Live je kostrbatá. OneNoteMobile má jen 500 poznámek. Úžasná je ikona Ukotvit na ploše.
[bold] [/bold]
Word 2010 na Windows 7: Jo to je jiná káva! Všechno v jednom dokumentu, klidně může mít i 1 000 stránek s obrázky. Co instrument, to Konec stránky. Na obchodní případ tabulka o dvou sloupcích, ohraničení lze nastavit na Žádné, aby se zbytečně netiskly svislé okraje. Naučte se s Wordem pracovat. Mnoho stupňů hierarchie (styly nadpisů - Víceúrovňové nadpisy) umožňuje použít ikonu Rozložení dokumentu, nebo i Miniatury. Vyhledávání klíčových slov je přes Ctrl+F. Screenshoty se udělají přes program Výstřižky a před uložením se na ně klepne pravou myší, dá se Kopírovat a šup rovnou do dokumentace. Pokus se vám ten JEDEN wordovský soubor bude zdát velký, klepněte na ikonu Komprese obrázků.
No jo, ale jak synchonizovat s mobilem? Snadno! Wordovský soubor se vloží do Dropboxu (mně tam už dali zadarmo 6GB) a během vteřiny už je v mobilu, který si android (můj HTC) wordovský soubor v pohodě přečte včetně obrázků. [bold] [/bold]
No není ten Word úžasný a Dropbox zadarmo absolutní?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neviem ci sem patri moja otazka ale nazdavam sa ze hej.
Kedze sa to tyka dokumentovania tradingu.

Hladam program ktory nahrava pracovnu plochu takym sposobom ze pocas nahravania si mozem prezriet to co som nahral. tzn ze pocas obchodovania si chcem nahravat plochu avsak ked si niesom v niecom isty co mi napriklad uslo z dovdu (ze som isiel na WC, alebo prebalit dcerku) tak aby som si mohol spustit prave nahravany subor (a hlavne aby to islo spustit) a mohol si pozriet napriklad posledne minuty v nejakom standartnom prehravaci bez toho aby som vypol nahravanie dalej plochy.

Existuje taky program?
poznam camtasia ale ten mi neumoznuje pustit to co prave nahravam

Dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,

nie som na to odborník, ale nazdávam sa, že to asi bude problém - nájsť to, čo požadujete. Napriek tomu na tejto stránke si pozrite alternatívy ku Camtasii, možno medzi nimi nájdete to, čo hľadáte. Asi bude potrebné si všetko otestovať a zistiť, čo tie programy dokážu.

alternativeto.net/software/camtasia-studio/?platform=windows

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...