Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Pietro
Po nárustu dolaru k maximu, když se blížil k druhým S - Na cable 1,7390 a druhý na 1,74, na CHF první na 1,3140 a druhý na 1,3130..pořád jsem tomu dolaru dnes holt nevěřil...a moc jsem ani myslím neriskoval, níže to snad už ani jít nemohlo..Už ale zavírám, pro dnešek stačilo - příprava na hokej... :)..Uvidíme jaký bude vývoj dolaru zítra a dnes v noci v Tokiu, snad už to vezme konečně ten správný směr...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all: Pro lepší přehled ekonomických událostí jsem si upravil čtečku o termíny z ekon. kalendáře, (dle Sidova seriálu). Pokud máte zájem je příloze. V případě, že chcete přímo v grafu vidět jednotlivé události, klikněte na načíst kalendář vyperte pár, datum a klikněte na vytvořit VT script. indikátor do kterého se script zkopíruje jsem zde do fóra již vkládal.

DavidF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Amerika má dnes jen dílčí údaje - požadavky nezaměstnanost, ale v Evropě jsou myslím docela důležitá data. Především v 10,00 německý průzkumný index IFO a v GB TBI - možná, že se to promítne do eura i cable. Švýcarská data v 9,15 jsou neméně důležitá... Třeba být připraveni tradeři i na evropská data... :)

CHF Employment Level (4Q) 8:15 3:15 3.647M 3.647M
CHF Employment Level (YoY) (4Q) 8:15 3:15 0.1%

EUR German IFO - Business Climate (FEB) 9:00 4:00 101.5 102.0
EUR German IFO - Current Assessment (FEB) 9:00 4:00 100.5 100.4
EUR German IFO - Expectations (FEB) 9:00 4:00 103.0 103.6

GBP Total Business Investment (QoQ) (4Q 1) 9:30 4:30 0.3%
GBP Total Business Investment (YoY) (4Q 1) 9:30 4:30 1.2%
GBP UK Car Production s.a. (3Mo/3Mo) 9:30 4:30 -8.2%
GBP UK Car Production s.a. (3Mo/Y) 9:30 4:30 -6.8%

USD Initial Jobless Claims (FEB 18) 13:30 8:30 295K 297K
USD Continuing Claims (FEB 11) 13:30 8:30 2511K
USD Help Wanted Index (JAN) 15:00 10:00 40 39
USD US Fed's Santomero Speaks in Philadelphia 17:00 12:00

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den.

Sid podľa čoho sa viete tak dobre orientovať vo fundamentalnej an.? Čítal som tu na finančníkovi seriál, sú tam opisované udalosti na ktoré je potrebné sa zamerať, no neviem o koľko sa musia dané data zmeniť aby to prinieslo nejaký väčší pohyb. A keď sa zameriam na nejakú menu, jedny data očakávajú nárast, druhé pokles, vziať s toho priemer, alebo čo. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jano
V seriálu jsou popsána většinou jen klíčová data USA (resp. jejich souhrn) a dále důležitá data pro EU,GB, Swiss a Japan.
V EK, který vychází každý týden, si jen projedu jednotlivé dny a to důležité si vypíšu. I v EK jsou ty důležité události zvýrazněny tučně nebo podtrženě. Pak se kouknu na ta která data a komentáře k těmto datům na více serverech. Většinou dám na předpovědi "domorodých" analytiků. Spíše mne tedy zajímá názor německého analytika např. na dnešní IFO, než názor nějakého amíka - a naopak. Pokud jsou předpovědi v EK ve výraznějším rozporu se skutečností, pak nastává většinou "šrumec", protože trh většinou už zahrne předpovědi do vývoje trhu (předpovědi se většinou rekrutují ze zpráv cca 30-40 analytiků pro Reuters). Pokud je někde rozpor, někdo to vidí tak a druhý onak, je třeba vyčkat až po zprávě (pokud vstupuji na data)..Každý může mít na danou událost jiný názor, vychází z různých průzkumů, statistik, každý má jiné zdroje atp. - na to není žádná šablona. Důležité je taky sledovat to, zda se v daný okamžik nebude prolínat více dat a zda s těmito daty nesouvisí např. nějak vývoj úrokové míry, HDP, inflace atp. Pokud ano, trh není jednotný a chvíli může oscilovat (nahoru, dolů) než se uklidní. Pak je to už jen otázka praxe a citu, vystihnout okamžik X a něco zrealizovat...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid
takže ak napr. dnes ráno s dnešného EK vyčíam, že po poobedných správach by malo CPI posilniť s -0,1% na 0,5% mal by dolár rásť, ale tento nárast je počítaný v cene a v skutočnosti narastie iba ak tá zmena bude väčšia? Podľa FA sa teda neobchoduje na základe nejakých predpovedí ale až keď je správa zverejnená?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jano Ufff...Zprávy o CPI byly už včera..:). CPI je vlastně hodnota inflace (která se ještě dělí na jádrovou a další inflaci). Pokud mám předchozí inflaci -0,1% a předpoklad byl 5% (skutčnost 0,7%), znamená to, že je předpoklad zvýšení inflace a tedy negativní zpráva pro dolar - dolar by tedy měl logicky oslabit a ne posílit. Dle FA se dá obchodovat různě: vstoupím na pozici, kdy už je předpoklad trendu po zprávě (ale tolik pips nevydělám, protože trh je už někde dál a může stagnovat) nebo před zprávami rozmístím entry nákupy/prodeje podle mých předpokladů (ale s rizikem průrazu entry a dalšího vývoje v opačné pozici pokud se zmýlím). Ale opakuji, na to není žádná šablona - někdy vstupuji na předem rozmístěné entry, třeba kaskádovitě po 10-20 pips nebo počkám až na vývoj po datech. Dopoledne jsem např. entroval na vzestup euro po IFO s třemi entry hranicemi (a opačně na frank), ale na cable jsem čekal půlhodinu na další zprávy z GB a vstupoval až pak - naštěstí i libra se zvedla..nyní už jen posouvám SL a koukám, jak jde trh v trendu a kdyby se mohl zastavit nebo obrátit proti mne... SID

927

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...