Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ja jsem do toho nesel, trochu lituju. Ale obchoduju jinej system, fundamenty spis zohlednuju nez ze bych jel podle nich, a signal nebyl :)
V kazdym pripade se obchodovani prez fundament urcite vyplaci, to je jasne videt. Chce to akorat dobrou orientaci v problematice. Neekonomove maji asi trochu nevyhodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gogo: Ja obchoduju intradenni swingy. Trend urcuju na 2h grafu a na 30min CCI formace ve smeru hlavniho trendu. Dneska jsem nebyl schopny urcit hlavni trend a CCI litalo nahoru dolu v extremech. No, jindy to funguje skvele, nemuze to jit pokazdy :) S fundamentama se ucim zachazet, takze i kdyz ta inflace vypadala docela citelne, nebyl jsem uplne presvedcenej o tom, ze mam obchodovat. Ale tech prilezitosti jeste bude...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, chtěl bych se pustit na tenký led a dát sem občas své tipy na vývoj EURUSD v rámci tréninku (abych nevyšel ze cviku :) ), tak doufám, že to zdejší fórum snese. Takže co přinese podle mého názoru nadcházející týden? Minulý týden jsme byli svědky konsolidace v rámci downtrendu, který začal 26.1. proražením hladiny 1.21. Euro se až do pátku nedokázalo z tohoto trendu vymanit a kurz byl neustále odrážen klíčovými rezistencemi. Viz 30 minutový graf. Páteční obchodování však přineslo zvrat poté, co nebyla ani napotřetí dobyta hranice 1.1850 a byl tak vytvořen tripple bottom pattern (ne zcela přesný). Závěr pátečního obchodování byl ve znamení silného nákupního apetitu, který vyvedl cenu až nad klíčovou trendovou rezistenci v podobě žluté křivky na 30 minutovém grafu. Tento break se až do konce obchodování nepodařilo negovat zpětným proražením rezistence (v té době už support) a vytvořilo tak silně bullish náladu. Domnívám se, že minimálně začátek týdne bude velmi bullish a dojde k pokusu o proražení hladiny 1.2 , která bude znamenat silnou rezistenci nejen pro svou psychologickou hodnotu, ale také díky blízkosti světlemodré daily křivky (viz daily graf). Pokud dojde během týdne k proražení hladiny 1.2070, je možné, že budeme svědky počátku dlouhodobějšího trendu, který by mohl vyvést euro nad hranici 1.25 blíže k 1.30 během cca dvou - třech měsíců (viz weekly graf). Jestliže do dvou dnů k proražení hranice 1.2 naopak nedojde, pak bude zbytek týdne zřejmě ve znamení choppy trhu v koridoru cca 1.2 - 1.19 s pokusy o proražení nad hranici. Jestliže se jí to nepodaří ani poté, půjde si euro testovat snovu své novodobé dno na 1.1650. 30 min graf by byl long ze 17.2. 16:00 (1.1892), SL pokyn je nastaven na 1.1896 s tím, že se bude v případě pokračování bullish situace velmi rychle posouvat až na hladinu 1.1924. Daily graf pokud by byl short, v pátek svoji pozici zavřel v 16:30 na 1.1925. Weekly graf by měl být long ze 16.12. na ceně 1.2011 a stále svojí pozici drží. SL je nastaven na 1.1590. Tak a ty grafy:

907

908

909

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Honza K. Dobrá práce. Hranice 1,1950 vezme podle mne v pohodě za své už dnes a bude směle atakovat 1,2020. Další vývoj bych tipoval až po úterních datech o inflaci. Dnes očekávám pohyb mezi 1,1950-1,2020 (obr. č.2,3). Pokud se po úterních datech trh pohne dál směrem k 1,2120 (č.1) očekávám i tam průraz. Euro ztratilo za necelý měsíc přes 450 bodů a nastal i podle křivek grafu asi ten správný čas na change. SID

910

Link to comment
Sdílet pomocí služby

I když mělo euro nastartováno k hranici 1,1950+, vývoj negativně narušilo zveřejnění meziroční inflace výrobních cen v Německu.
EUR German Producer Prices (MoM) (JAN) 7:00 2:00 0.4% 0.3%
EUR German Producer Prices (YoY) (JAN) 7:00 2:00 4.8% 5.2%
Komentář k tomuto zvýšení zněl:
Německá meziroční inflace výrobních cen v lednu nečekaně zrychlila na nejvyšší úroveň od července 1982, tažena prudkým nárůstem cen energií, uvedl v pondělí Spolkový statistický úřad. Ceny výrobců největší evropské ekonomiky ve srovnání s loňským lednem vyskočily o 5,6 procenta, a překonaly tak odhady všech dotázaných ekonomů.

Jsem zvědav, jak rychle se euro, potažmo i libra, z tohoto negativa otřepe..
SID


Link to comment
Sdílet pomocí služby

No já mám z pátku longa, ale jelikož jsem vstával až v po deváté hodině, tak jsem přišel o krásné zavření pozice. Pád se zastavil přesně na žluté křivce, na jednu stranu je negativní, že se tím narušil páteční krásný break, na stranu druhou bych v tuhle chvíli sázel na channel trading, jehož dno je v tuto chvíli 1.1934. Shoduje se zároveň s 10 min křivkou a čekal bych od této hladiny odraz. Pak jsme nadále bullish. V opačném případě budou čísla tlačit cenu dál dolů a budeme asi choppy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes to bude celý den (mimo ty německá data, která šoupla euro trošku níže) o ničem. V USA žádné ekonomické ukazatele nevycházejí, navíc je tam Den prezidentů a většina amíků má pohov...Vypadá to opravdu, že se utvoří kanál mezi 1,1925-1,1970 a tam to bude celý den oscilovat...Zítřejší data v Evropě i v USA už budou o něčem jiném (alespoň doufám. :) )
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...