Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sid Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dnes to bude celý den (mimo ty německá data, která
> šoupla euro trošku níže) o ničem. V USA žádné
> ekonomické ukazatele nevycházejí, navíc je tam Den
> prezidentů a většina amíků má pohov...Vypadá to
> opravdu, že se utvoří kanál mezi 1,1925-1,1970 a
> tam to bude celý den oscilovat...Zítřejší data v
> Evropě i v USA už budou o něčem jiném (alespoň
> doufám. )
> SID
>

Na jaká data se především připravuješ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To MarekJanca
Hned ráno v 8,15 hod. obchodní bilance ve Švýcarsku ( a určitě dopad na USD/CHF), dále následují data ve FRA, ty mi až tak důležitá nepříjdou (snad jen CPI ve vztahu k EU), ale pak další Swiss data a hlavně obchodní bilance EU v 11,00 hod. trochu eurem zamává. Ve 14,30 nejsou žádná USA data, ale jsou dost důležtá kanadská data o prodeji a LI je v USA kolem 16,00 hod. USA budou ve střehu ale spíše až ve středu na inflační data.

CHF Trade Balance (JAN) 7:15 2:15 0.51B
EUR French GDP (QoQ) (4Q P) 7:40 2:40 0.2% 0.7%
EUR French GDP (YoY) (4Q P) 7:40 2:40 1.3% 1.8%
EUR French Consumer Price Index (MoM) (JAN) 7:45 2:45 -0.2% 0.1%
EUR French Consumer Price Index (YoY) (JAN) 7:45 2:45 2.2% 1.5%
EUR French CPI - EU Harmonised (MoM) (JAN) 7:45 2:45 -0.2% 0.2%
EUR French CPI - EU Harmonised (YoY) (JAN) 7:45 2:45 2.2% 1.8%
CHF Adjusted Real Retail Sales (YoY) (DEC) 8:15 3:15 2.2%
EUR Euro-Zone Trade Balance (DEC) 10:00 5:00 -1.9M -2.3M
EUR Euro-Zone Trade Balance s.a. (DEC) 10:00 5:00 0.1B 0.1B
CAD Retail Sales (MoM) (DEC) 13:30 8:30 0.1% 1.1%
CAD Retail Sales less autos (DEC) 13:30 8:30 0.3% 0.1%
USD Leading Indicators (JAN) 15:00 10:00 0.6% 0.1%

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teda Side, vy toho sledujete, to bych se asi zbláznil :) Mě stačí co mi říkají grafy a dávám si pozor akorát na zásadní věci typu FED apod. Grafy mi řekly vyskoč na 42, tak jsem to udělal. Nicméně jsem naskočil zpět - 10 lotů za 40 a 10 za 41. Ty 3 pips mě štvou, musím spoléhat na break přes 42 (td) :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Honza K.
To je jen celkový výtah ze zítřejších zpráv, zajímat mne bude asi jen ranní frank a EU obchodní bilance. I když USD/CAD bude asi taky zajímavý. Jsem raději předem připraven na data, která tvoří FX trh, grafy jen reagují a vesměs hodnotí jen minulost.....Dnešek budou tradeři a agentury komentovat tradičně takto: trh se pohyboval v mezích poklidného technického obchodování - volně přeloženo - nebylo to o ničem, jen ubíralo při vstupech spready (dalo by se to říct ještě peprněji.. :) )
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No jo, s tím se setkávám často, že grafy jenom hodnotí minulost. Kdo tohle říká, nikdy se nedostane dál ;) Já podle těch grafů odhaduju budoucnost a nemyslím si, že by mi to nešlo, za dnešek jsem zatím vydělal 2750 USD. Viz přiložený report za poslední dva dny. Znám profíky, kteří jsou schopni říct, že zítra půjde cena tam a tam a potom tam a tam. A málokdy se mýlí. Snad k nim budu taky patřit. Prvním krokem, který k tomu každý musí udělat, je zahodit myšlenku, která je pro to naprosto zničující - "TA pouze popisuje minulost, nikdy nemůže odhadnout budoucnost". Zbytečně sami sebe udsuzujete k neúspěchu a k nedůvěře ve vaše signály. Máte to zapotřebí? ;)

911

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ Honza K.
osobne a myslim ze nie som sam, sa rad dozviem nieco viac o Tvojom obchodnom style. Som zaciatocnik, obchodujem miniloty a okrem ineho si vtlkam do hlavy ze predikcia je hlupost a jediny spravny sposob je naskocit do rozbiehajuceho/rozbehnuteho trendu:D :D. Mohol by si trebars vo vlakne o Obchodnych strategiach alebo Indikatoroch a obchodnych systemoch v kratkosti nacrtnut z coho pri obchodovani vychadzas? Dakujem:)
Dute.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Honza K.
Diskutovat o tom co mohou a nemohou grafy dokázat s tebou nebudu, to by nebralo konce.. (mimochodem to je obecná poučka nejen statistiků, ale i velkých traderů)..Pokud jsou ale takoví odborníci (bavíme se doufám o FX), kteří odhadnou přesně: "že zítra půjde cena tam a tam a potom tam a tam" - tak to klobouk dolů !...Přesně odhadnout všechny jednotlivá data v USA, v Evropě atd., další klíčové zprávy, různá vyjádření politků, intervence bank, a do toho ještě předvídat např. teroristické útoky, hurikány typu Kathrina, rozhodnutí OPECu, vývoj ceny zlata, ropy a desítky dalších souvislostí, které hýbou FX trhem - sorry, na pohádky jsem už přeci jen trochu starý..:). V delším časovém horizontu s rozptylem typu "1,25-1,30 během 3-4 měsíců" lze analyzovat jakoukoliv měnu, ale rozhodně ne na základě předchozího grafu, ale spíše díky všeobecné tendenci, náladě a fundamentální analýze předpokladu vývoje měny. (Pak je ale někdy úsměvné si zpětně přečíst názory analytiků, kteří mění (nebo spíše diplomaticky "korigují") svoje analýzy jak ponožky...
Pokud vyděláváš budiž ti čest a chvála, hodně dalších traderů to říct nemůže...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milý Dute, já myslím, že když si projdeš moje příspěvky tady na finančníkovi, případně jinde (nechci odkazovat na externí weby, abych neporušoval pravidla diskuse, myslím, že jsem to udělal v některém z mých minulých příspěvků, kam přispívám), tak alespoň vytušíš můj obchodní styl. Je poměrně agresivní a vychází z pevné důvěry v mé signály a správného vyhodnocení TA v dané situaci. Asi si nemyslíš, že ti vyzvoním všechno, co jsem se pracně a bolestivě naučil, nicméně můžeš vidět moje grafy a moje komentáře. Poznáš z nich, že nikdy nedám jenom na jeden časový interval, ale vždy vyhodnoduju různé timeframes najednou. Každý graf mi řekne, co se pravděpodobně stane a v jaké fázi se trh nachází a vytvoří mi filtr, který vyústí až do konečného rozhodnutí, jak se v dané situaci zachovám. Je to jako síto, kdy např. 1min graf mi dá signál, ale 3min a 30 min ho neguje nebo naopak potvrdí. Vytvoří mi opravdu ucelenou představu o trhu a tím pádem vím s velkou přesností, jak se zachová. Samozřejmě nikdy na 100%, trh je potvora, ale s tím přeci počítáme ne? ;)

Hodně práce mi dalo vytvořit příslušné křivky a indikátory a jejich dlouhodobé studium mi umožnilo z nich vytěžit maximum. Základem pro křivky jsou MA, ale jsou upravené, indikátory jsem vytvořil od základu sám. Ale začal jsem asi jako každý - vzal jsem existující běžně dostupné oscilátory a snažil se je pochopit.

Vyber si z TA to, co ti vyhovuje a na to se zaměř, snaž se pochopit do detailu, co daný pattern znamená, kdy vychází a kdy selže, co který indikátor dělá, kdy má svoje silné a slabé chvíle, jaké jsou závislosti mezi jednotlivými indikátory. Nevěř tomu, že ti stačí jediný indikátor, abys pomocí něho trvale vydělával. Nemám jednoduchý recept na to, jak úspěšně obchodovat, každý obchoduje jinak a něco jiného, nicméně jestli můžu dát jednu radu:

NIC NENÍ NEMOŽNÉ

Nenech si namluvit, že TA popisuje jenom minulost, nenech si namluvit, že můžeš vydělávat jenom v trendu, že musíš využívat to a to, že musíš mít ten a ten money-management. I kdyby to říkal kdovíjaký uznávaný profík, není to pravda.
Když teď např. napíšu, že používám stop loss často jenom 3 - 5 pips pod nákupkou, tak by si tady většina asi ťukala na čelo, že jsem sebevrah. Stejně tak neuznávám pravidlo, že si investice musíš rozložit do několika instrumentů, abys tak riskoval třeba jenom 5-10% svého účtu. Jsou jiné způsoby, jak řídit rizika tak, aby byly nízké, ale zároveň ti zajistily maximalizaci zisku. Nedrž se zažitých dogmat a snaž se experimentovat, přicházet na nové způsoby, na to co ti vyhovuje. Tenhle byznys má obrovskou výhodu - máš tuny dat z historie, na kterých si nanečisto můžeš experimentovat bez rizika ztráty jediného dolaru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid: probůh, samozřejmě že nikdo nemůže předem vědět, že do mrakodrapu vlítne letadlo (kromě teroristů samotných), že hurikán napáchá více nebo méně škod. Bavíme se o trhu, který není poznamenán zásadními zprávami typu nečekaná změna úrokových sazeb apod. Mno a musím upřímně přiznat, že znám takové profíky, ale obchodují vesměs futures, na forexu není ani jeden z nich :D Ani se jim nedivím, ty 3pips jsou příšerné omezení, už se chystám, že plně přejdu na futures ekvivalent - EC.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Honza K.
"Znám profíky, kteří jsou schopni říct, že zítra půjde cena tam a tam a potom tam a tam. A málokdy se mýlí...", to jsou tvoje slova..Trh, který není poznamenán zásadními zprávami, lze samozřejmě trochu více mapovat TA, protože se nemá logicky ničeho jiného "chytnout", ale k čemu mi je pohyb +/- 20-30 pips za deset hodin při absenci zpráv... Souhlas - na futures se dá taky slušně vydělávat, ale futures jsou o něčem jiném a vyžadují úplně jinou techniku než spotový FX. Každý holt chce to své. Jo, při přechodu na EC nebudeš určitě zažívat tolik nerváků jako na FX. Opakuji, každý má to své + a -.
Tu diskuzi o ničem bych uzavřel, hlavně proto, že na tohle vlákno určitě nepatří.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Promiňte, Side, vím že to sem nepatří, ale tady jsme to nakousli, tak to tady musíme dokončit :) Mě těch 20 pips bohatě stačí :-) Dneska např. byla ta zpráva, která zarazila break na cca 1.1970. Mohu vás ujistit, že kdybych nespal jako alík, tak bych z longu na 1.1970 vyskočil, aniž bych věděl, že vyleze ven něco negativního a šel bych short. Grafy mi to řekly :)
Nemyslím si, že Forex a futures trhy vyžadují úplně jiné techniky, moje "domovina" jsou právě futures trhy a používám jak na forexu, tak na futures úplně stejné indikátory i techniky. U forexu mi navíc chybí tick data, takže jsem ochuzen o pro mne důležité informace. Nicméně zatím si nemohu stěžovat, obchoduje se mi až ty 3 pips stejně dobře jako na futures. A už mlčím :-) Sem hodím s dovolením jenom občas ty tipy a komentáře ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.

jsem rád, že jste zabloudil na toto vlákno a chtěl bych vás požádat o o další inspiratívní příspěvky. Jsem přesvědčen
o užitečnosti Ta ve FX (né v jeji výlučnosti) Podle mne vyvážená kombinace TA a FA je ta správná cesta, ať už si
každý upřednosťuje co chce. (Side, namodro, Volfe a ostatní díky za infos).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...