Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

To Pepeka
Občas to v předpovědích vyjde a prasátko se naplní.. :)

To Czaussie
Tricheta si trefil správně, holt Frantík.. IJC je opravdu jen počet žádosti o podporu a většinou to trh už přehlíží, ale pamatuji data před cca třemi léty, kdy zpráva byla horší téměř o 25% a sestupný graf mi málem vyletěl z monitoru a proboural podlahu...Nonfarm Payroll Employment je jistě nejsledovanější údaj, na tom je taky nejvíce očekávaná statistika v USA založena.
Dnes si myslím, že euro udrží vydobyté pozice kolem 1,1970 a znovu a znovu bude atakovat, spíše psychologických, 1,2..než se uklidní..Jen mám obavy, aby se to neprdolilo následující dny mezi 1,1970-1,2030, bez výraznějších pohybů..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


Tricheta se samozřejmě ignorovat nedá, jeho výroky u těchto příložitostí byly ale vždy více méně neutrální.
Dnes snad poprvé se vyjádřil velmi zřetelně (hawkish) a to tak zřetelně , že všichni pochopili, že úrok. sazby
v červnu se budou znovu zvyšovat ! To je nebývalé ! Jinak bych v této fázi nepodceňoval ani j. claims, který dnes
měl šanci UP trend EUra pěkně nabourat. Nic méně teď jde o to aby EURo přežilo pátek.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dzink No chválabohu, že pokračuje..:), jen jsem psal o dalším možném nádechu eura..zatím mi to prorazilo dvoje entry na euro, na cable i na franku + nějaké drobné přes systém...třeba začít posouvat stopky a zavírat..:)...Počátek března se mi moc líbí.. :) SID

972

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to SID
Trichet je Frantik a taky tak trochu Matej.
Jsem zvedav, jake proslovy nam dlouhodobe prinese Bernanke. Jak jsem nekde cetl, vsichni se tesi na proslovy pri kterych nebude treba mit v jedne ruce thesaurus a v druhe hrst brufenu (narazka na vagni proslovy Greenspana). Uz jsem se vycvicil, ze proslovy mocipanu maji nekdy pekne strihy behem nekolika minut.

Souhlas, kdyz IJC prekvapi o 25%, tak to muze zamavat trhem, zejmena kdyz je vyschly a latergicky. Dneska je ovsem jiny den...

Uzivejte si dynamiky trhu!

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:pepeka
Dnešek jsem propotil košili, neboť ta "housenková dráha" ve formě ceny EUR/USD po 14:30 mi dala fakt zabrat. Nicméně taky díky SIDovi (tu)(jeho názor mi dodal důležitou špetku odvahy) a proto jsem vytrval a dnešek v zisku:) , ale uf........ Skoro jsem to položil docela s pěknou ztrátou.
Ještě jednou díky všem, kteří přispíváte komentářemi na aktuální dění. Protože dneska chybělo málo a přestal jsem věřit, že to EURO dotáhne tak daleko na sever a že se neschvátí. Chci samozřejmě také přispívat špetkou do mlejna, ale vidím, že se musím hoooooodně co učit.....
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery, Předem bych vám chtěl moc poděkovat za vaše příspěvky a hlavně Sidovi za jeho bohaté zkušenosti, které nám tady poskytuje.Díky Dalo by se říci, že jsem nováček mezi nováčky, tak se omlouvám, pokud tady vkládám něco, co už každý zná. Jen jsem si říkal, že to snad pomůže dalším nováčkům jako jsem já co tápou v začátcích. Mám to z druhé ruky, tak se omlouvám že to je ve slovenštině. Zatím jen sleduji a učím se ale jakmile se na mě projeví nějaké postřehy, rád se s vámi podělím. přeji vám mnoho úspěchů a ještě jednou děkuji kofis

974

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ako dnes ?

EUR - kedze manufacturing PMI v stredu rastol, je predpoklad, ze dnesny Services PMI bude tiez priaznivy ?

A este sa chcem spytat, ma zmysel porovnavat GDP E12 (resp. predpoklad 0,3%) s GDP USA - 1,6%, alebo len sledovat vyvoj (trend) jednotlivych GDP.

Inac sa mi zda, ze vsetky predpoklady ukazovatelov na buduci tyzden (vratane buduceho velkeho piatku) su viac naklonene pre EUR.

dik

peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Růst (pokles) HDP v USA nebo v EU má pro FX důležitý význam, ale spíše v dílčích očekáváních (trh reaguje na bezprostřední výsledky). Ryze matematické porovnání mezi dvěmi hodnotami prakticky význam pro vývoj trhu nemá. Dnes může trhem zahýbat korektivní HDP v EU a další data (v 11,00 hod.). Vzhledem k mírnému propadu dolaru, bych s i v pátek dal pozor na spekulanty, kteří mohou účelově poslat dolar na chvíli vzhůru, realizovat výběr zisku a pak se vrátit na původní úrovně. Zprávy z USA nejsou moc důležité a očekávám to, co jsem psal včera - euro se usadí v pásmu 1,1975-1,2030 (pokud data v 11,00 nebudou výrazně nad/pod očekávání) a tam si bude vesele pobíhat, jak veverka v bubnu...U cable si tím tak docela jistý nejsem, včera se libra svezla na vlně s eurem a "Den po té" je libra mnohdy nevyzpytatelná...

EUR Euro-Zone GDP s.a. (QoQ) (4Q 1) 10:00 5:00 0.3% 0.3%
EUR Euro-Zone GDP s.a. (YoY) (4Q 1) 10:00 5:00 1.7% 1.7%
EUR Euro-Zone Gross Fix Cap (QoQ) (4Q 1) 10:00 5:00 0.9% 1.3%
EUR Euro-Zone Govt Expend (QoQ) (4Q 1) 10:00 5:00 0.2% 0.7%
EUR Euro-Zone Household Cons (QoQ) (4Q 1) 10:00 5:00 0.2% 0.3%

USD U. of Michigan Confidence (FEB F) 10:00 5:00 87.5 87.4
USD ISM Non-Manufacturing (FEB) 15:00 10:00 58.0 56.8

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pauli
Technické obchody budou mít dnes asi navrch.., nikde není ale řečeno, že se euro nebo cable nepokusí atakovat svá první R. Před dvěma dny bylo cable cca na 1,7580 , i když do R1 (kolem 1,7610) má ještě hodně daleko, zkusit by to mohlo.. :), ale tu radost nám asi před víkendem neudělá..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...