Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Další důležitý faktor v back-testech: frekvence a délka trvání obchodu


Doporučené příspěvky

Dobry clanok, nad trendovou diverzifikaciou na akciovych trhoch uz dlhsie uvazujem aj ja. Jedna z hlavnych vyhod je prave v tom mnozstve moznosti, je velka pravdepodobnost ze sa v tom mnozstve akcii najde este lepsi setup nez aky je v momentalne otvorenych obchodoch, a netreba nahanat setupy na cenovom grafe jednej ci par akcii.

Tolko k US akciam.

Nepoznate ale niekto screeningovy system (ci uz pre technicke udaje, alebo fundamentalne udaje) pre ine trhy nez su americke akciove? Co sa tyka mnozstva prilezitosti, tak by urcite stalo za rec sa pozriet aj na europske velke burzy, pripadne juhoazijske.

Pre US akcie existuju verejne screeningove nastroje fundamentalnych dat a videl som aj nastroje na technicky screening, pripadne sa daju zadarmo z yahoo/google stiahnut historicke ceny akcii.

Existuje nieco take aj pre neamericke burzy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zaujímavý článok,
momentálne sa síce venujem Fx a aj naďalej budem. Avšak nejaká tá myšlienka o akciách do budúcna to určite áno.
Nedávno som dočítal Reminesence od Edwina Lefévra a študoval ako vlastne obchodoval Livermore. No a práve tu som sa nadtým tak trošku zastavil. Najväčšie peniaze sa dajú na akciách zarobiť asi ako to robil Livermore študoval podmienky. Keď boli býčie tak bol long, keď boli medvedie tak bol short. Iný prípad je miliardár Bufet. On skupuje malé podniky a drží ich dlho. POdľa jeho slov najoblúbenejšia doba investície je navždy. No jeho majetok je cca okolo 55 mld. USD, takže rozhodne natom niečo bude. Navyše ak kontroluje veľké balíky akcií, tak bez problémov môže vypisovať opcie,pretože dokáže manipulovať s trhom. Troška sa stránim celého USA sú až po uši zadĺžení 11 biliónov dlhu je predsa dosť. Boli vytlačené nové peniaze, nato aby sa USA zotavili je potrebná asi nová priemyselná revolúcia. Takže keď bol kurz USD nad 1,5 tak som nakupoval USD, keď cena bola na 1,27 všetkého som sa zbavil. Najlepšie investície sú tie po ktorých pachtí Jim Rogers. Pozorne počúvam čo hovorí ten chlapík. Ak akcie tak tie ázijské prípadne pacifik. Ak mena pre účet tak komoditná mena alebo CNY alebo JPY. Ale určite nie USD a ani EUR. Vyše 70% úspor EU je v USA ak sa stane niečo USD tak to pocítme aj my.

nickirout
PS: ja by som určite nebŕdal na mieste pána Tomáša do západných akcií - aspoň nie ich obchodovať za cash. Článok, kde ste rozoberali podkladové aktíva RUssel 2000 bol coolový. Treba však do toho ísť hlbšie a preskúmať aj LEVEL 2 na futuritách a všetko si zaznamenať a z backtestovať. Tam je enormne veľký EDGE!!! A potom sa zaoberať s investíciami na východe. Sám Rogers povedal pri jednom rozhovore na bloomberg,"všetky peniaze sú tu", on už od roku 2007 býva v Singapúre, takže múdre peniaze sú na východe.

[bold]Trading - špekulácia je o tom, že často treba vstúpiť do takej pozície a zaujímať sa práve o to z čoho má človek najväčší strach. Takže ja idem na východ s tradingom. NA západe nie je nič nového okrem rastúce dlhu a veľkého rizika. [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...