Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Proč nevydělávám? Jsem dostatečně systematický?


Doporučené příspěvky

Airmike
K článku:
Proč nevydělávám?
Těch cest k tradingu jsou určitě stovky. To dobře všichni víme. Jenomže taky víme, že pro úspěšný trading je důležitá ze 70% psychika a MM. A zbytek je strategie. To už jsi zapopomněl? Takže, když obacktestuješ strategii a současně netestuješ psychiku pak je to na nic. Pokud testuji v reálném trhu tak testuji hlavně tu větší a nejdůležitější složku tradingu a tou je psychika a samozřejmě taky strategii. Podle mých zkušeností začnu tak mnohem dříve profitovat
Píši to proto, že znám tradery, kteří se snaží více než 5 let. V podstatě veškerý čas testují a zkouší nanečisto. Do live se prostě bojí . Jak jinak ale natestují a zocelí psychiku?
Pak se najednou rozhodnou live a hrr udělají 8-10 obchodů , vymažou část účtu a je to hotovo.
Přiznejme si kolik lidí to takto dělá?
Určitě je lepší trénovat postupně , raději denně jeden drobný obchod s nízkým SL a rozdělit si vše na delší čas, aby vydržel náš skromný účet. Tímto dokážeme vstřebat nápor trhu na psychiku, se vším se rychleji vyrovnáme a začneme dříve profitovat. To je ta systematičnost. To nevadí, že strategie bude nedokonalá. Mimochodem k dokonalosti ji nikdy nedoděláš. To je jen iluze za kterou se zbytečně honí velké množství lidí včetně tebe.
Takové reálné testování má velký vliv na to zda budeme profitovat nebo plácat další roky u grafů na papíře.
Takže strategii stačí zhruba natestovat na papíře abychom měli přehled jak to bude fungovat a pomalinku pravidelně začít real. Pro mě toto byla nejrychlejší cesta k profitům. Taky mi "chvíli" trvalo než jsem na to přišel. Ale, když to vím tak to tu píši a snad to někomu pomůže.
Přál bych ti vidět s čím jsem začal poprvní profitovat. Bylo to křížení dvou čar po otevření trhu TF(tehdy ER) na 3M grafu. Dělal jsem jen jeden obchod a v případě rychlého otočení jsem překoupil opačně. Žádné jiné podmínky nebyly třeba. Vystupoval jsem na opětovném křížení. Toto mi fungovalo a vydělalo peníze. Určitě by to fungovalo i dnes.V průběhu let jsem se pochopitelně zlepšoval tím, že jsem si obchodování přizpůsoboval ke své povaze, zpřesnil SL, stanovil pružný PT, ale na výsledek to moc vliv nemá! Takže to je důkaz, že s naprosto "nedokonalou" strategií se dají vydělat peníze. Že není potřeba vymýšlet žádné složité podmínky a mnohdy koplikované grafy ve kterých se pak těžko orientuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 33
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

To je jen iluze za kterou se zbytečně honí velké množství lidí včetně tebe.

:) ostre slova, ako obycajne ale nemyslim si ze dokazes posudit o co sa konkretne ja snazim.

aby som to zhrnul ak by som mal povedat v com ja vidim silu kazdeho jednotlivca, tak je to v individualnom pristupe.
kazdy trader si musi uvedomit ze je iny a musi vytazit co najviac zo svojich silnych a ako eliminovat svoje slabe stranky.
a preto je podla mna logicke ze ak je moja silna stranka v najdeni vyraznej vyhody na trhu na zaklade informacii z trhu,a na zaklade ktorej dokazem vytvorit velmi dobry statisticky model , tak tym ciastocne eliminujem pripadne chyby ktore vyplyvaju prave zo slabej stranky a tom moze byt pre niekoho psychologia. pytas sa ci som zabudol na pomer 30/70. ja som na tento mytus samozrejme nezabudol. len si proste nemyslim ze je to realita. je to len vzorec spravania ktory je vsade prezentovany a propagovany.
pre lepsie pochopenie dam priklad ktory som tu uz kedysi daval.
ak mam system ktory ma 90% win a dobre R tak na seba vyvijam mensi psychologicky tlak ako ked mam 40% win a vyborne R. a v tom je ta individualita, niekto sa k systemu z 90% nikdy nedopracuje, a je to len preto lebo nieje schopny akceptovat ze taky system vobec existuje. ale to je opat len nejaky nauceny vzorec spravania. preto mi pridu vyjadrenia ako jedina logicka cesta a podobne uplne mimo.

ak by som mal vytvorit formulku system-moneymanazment/psychologia tak by som to zapisal mozno 30-30/40 co je diametralne odlisne od toho co si hore pisal ty. a co sa samozrejme kazdy intradenny beginer dozvie hned na zaciatku ako totalnu a nemenitelnu pravdu, a samozrejme siri dalej ako neodmyslitelny fakt. dogmu. a ako vieme dogmy su na prd. :)

viem ze je to velmi nepopularny postup, pretoze si vyzaduje vela casu a prace, ale tak to proste funguje. ty si raz pisal ze ti nerobi absolutne ziadny problem exekuovat prikazy a plan dodrziavas na 100%. to je sice chvalihodne ale ak by tak mal zacinat kazdy trader , tak by ich vela nebolo :) , a ja osobne to vnimam prave pri tych x traderov ktori nedokazu nasledovat tento model ako kontraproduktivne, mimochodov vacsina z nich hlada system z vysokym R a vysokym W, samozrejme ze podla pouciek ktore maju zafixovane sa im to nikdy nepodari, tvoj model 30/70 nebudu nikdy schopny obchodovat, a nic ine hladat nebudu, a preto su v kruhu a stracaju. vo svojom podvedomi maju zadefinovane ze tak ako si to precitaju niekde na fore to v skutocnosti aj je a nad inou alternativou sa ani nezamyslaju. a to je pekny priklad psychologie davu pokial viem. vytvori sa mainstream ale nepredpoklada sa ze existuje alternativa.

pekny den :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem si říkal, že bych se mrknul, kdo přihodí zase nějakou systematickou vychytávku a koukám, že se nám to tu kapku zvrhlo, ale to už je nemoc podobných diskuzí.
Rád bych sem přispěl, že od přečtení tohoto článku, jsem si zavedl jeden list v excelu, kam si dle datumu pišu co jsem jaký který den dělal, co mě napadlo, odděluji si to barvičkama a v jednom sloupečku mám i prioritu 1-5. Ddneska je to tuším že 2 týdny, a musím se přiznat, že se citím mnohem lépe, mám přehled co jsem dělal, co dělat budu a tak nějak získávám přehled o tom, kam jdu.
Takže co se systematiky týče, můžu jen doporučit a za článek, který mě silně usměrnil tímto moc děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

×
×
  • Vytvořit...