Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jkr

k tym spreadom, je to tu dookola omielane a zahmlievane, neviem s akeho dovodu ale, na FX je uplne bezny spread na majors tak ako na eminis 1 tick + commision. TF sa da obchodovat akykolvek, je to sila zvyku.

s tym ostatnym naprosto suhlasim nekontrolovany , spatne citatelny, a asi najzlozitejsi. ale je to na kazdeho volbe. :)

a s tym zlomom si mal tiez urcite vo vela pripadoch pravdu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jkr

pokial viem tak ASK a BID mas tak isto na FX ako aj na futures. je jedno ci to nazves spread alebo nejak inak. to ze na FX je EURUSD 2 pip zabudni, to su len buckketschopy. kazdi slusni broker ma na vsetkych 4 majors paroch BID ASK 1 tick, ale moze sa obcas stat ze je to aj 0, 0,5 niekedy aj 2, ale vacsinu casu sa to hybe od 0-1. je to predsa to iste ako ked dostanes slip na e mini. tiez nevstupis presne. commision je presne taka ista aj na FX.

neznamena to ze obhajujem FX. ale proste mi to pride, ze som uz dost dlhu dobu zblbnuty ja, alebo vsetci ostatni :).

nevyhoda FX a to ze je drahsi ako Futures nieje v jeho poplatku, ale potenciale. obchodovat s RRR 1:3 je skoro nemozne, pretoze SL pod 20 je dost velke riziko .

ale to sme sa dostali zase niekde inde :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim, tak v skratke uvediem nico o mne :

mam 26 rokov, pochadzam zo slovenska, som vystudovany strojny inzinier. doma som si nevedel najst adekvatne zamestnanie za adekvatny plat, a tak som odisiel do CR. tu sa mi splnil sen robit velke veci - projektujem elektrarne, a k tomu za plat, aby som si tu mohol zit samostatne a nemusel doslova zivorit.

lenze to mi nestacilo, chcel som vlastne byvanie a klidek,, zial banky odmietali poskytnut hypoteky.. a tak som sa musel zaoberat, ako si zvysim prijem. raz na pive ma napadlo, ze by to mohla byt prave burza. natrafil som potom na server financnik.cz a tu sa to cele zacalo. momentalne mam dokonceny backtest a zvolenu strategiu a plan. cakam uz len na kapital a akonahle pride, pustim sa do toho riadne.

od obchodovania ocakavam hlavne slobodu, financnu nezavislost a cas na moje hobby, na ktore vobec nemam cas, a to je gitara a plavanie. sediet v praci 8-14 hodin denne, to nie je nic pre mna. podarilo sa to aj inym, nevidim dovod, preco by sa to neohlo podarit aj mne. tak drzte palce :)

Marko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Tak zdravim vsechny,

no ja vim o komoditach uz hezkou radku let, ale vzdy me lakali akcie... Pak jsem jednou hledal informace o komoditach a skoncil na financnikovi a jsem za nej velice rad ;) za nej. I kdyz muj zivot je dosti klikaty a zajimavi, vyucil jsem se jako kuchar pak pracoval v restauraci a skoncil na Bahamach v letectvi a nucen vratit se do Cr :o( ted jezdim po evrope s Kamionem a mam tady hromadu knizek a kdyz je casek tak si ctu a denne se da najit hodina :o)

Vim ze jeste nejsem 100% ready pockam si tak cca jeste rok


Preju vsem hodne sily a energie do uceni a zdokonalovani

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takze prisiel cas na moju spoved...
Co sa tyka mojej profesie, som vystudovany pravnik, ale coskoro som zistil, ze to nie je nic pre mna..navonok to vyzera mozno atraktivne, ale v skutocnosti je to len kazdodenna konfrontacia s klamstvom, slubmi a hranim sa na nieco..Takze som zacal podnikat v inej oblasti, co sa tyka ziskov sa nemozem stazovat, ale stale mi nieco chybalo..Bola to vizia absolutnej slobody od klientov, miesta a casu...nakoniec som sa dozvedel o tradingu od brata mojej priatelky, ktoremu vdacim za vela podobnych objavov. (dik, dotiahnes to raz daleko:) Presiel som testovanim zazracnych systemov, indikatorov az k testovaniu seba sameho. Zistil som, ako dokazem byt chamtivy a vymyslat signaly, ako sa dokazem prizerat, ked trh smeruje inym smerom a utoci na moj SL. Spoznal som svoju omylnost a objavil pokoru. Uz nehladam zazracny system a signaly typu "ked A pretne B kupuj", trading je prave o uvedomeni si stavu svojho nevedomia ohladom vyvoja trhu, o discipline, cakani a kontrole emocii. V tomto mi pomohli moje aktivity vo volnom case. Jednak sa venujem jednemu azijskemu relalaxacnemu umeniu, ktore mi pomaha uvolnit a skoncentrovat svoju mysel a dalej som sa zapisal do pilotnej skoly. V lietadle vas nedodrzanie check listu alebo discipliny moze zabit, takze sa neoplati porusovat pravidla. Pri turbulenciach musite kontrolovat svoje emocie. Aj trhy su turbulentne a nase emocie mozu znicit nas ucet. Takze oplati sa mat svoj check list a neskakat do nezmyselnych obchodov. V tradingu vlastne platia klasicke zivotne pravidla, ktore mozu nadobudnut priam filozoficky rozmer. Po vsetkom som nakoniec skoncil u cistej price action; inak dakujem vam chalani z vlakna PA, co robite a pisete je super! Kazdy den sledujem grafy, tvorbu patternov a snazim sa pochopit emocie, ktore hybu masou obchodnikov. Co asi citia, preco to robia? Pri PC lezi moj check list a ked sa vytvori specifikovany pattern je cas na take off..Hmm, zatial idem len paper, lebo vsetko potrebuje svoj cas. Vam vsetkym prajem vela uspechov, discipliny a hlavne najdenie tej vasej cesty (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

předně děkuji všem tady na foru za jejich příspěvky. Je zvláštní se pročítat příběhy druhých a zároveň přemýšlet o svých pohnutkách, které mě dovedli sem do této skvělé komunity traderů.

Nebudu psát sáhodlouhé elaboráty, asi bych tím kdekoho předem odradil od čtení.
Můj život je houpačka. Dělal jsem spousty věcí, ale vždy s ohledem na blaho mé rodiny. Nikdy jsem finančně nestrádal a strádat nebudu. Svým způsobem život je boj, přesto všechno je z mého pohledu krásný.
Všichni máme určitou možnost volby a i když někdy dostaneme od života pořádný kopanec, obdivuji lidi co se nevzdávají a ba naopak ještě více zaberou a jdou za svým snem a realizují ho.

Trading neberu jako svou finanční záchranou brzdu, ale věnuji se tomu proto, že je to fascinující záležitost, která mě přitahuje ve všech možných podobách.

Omlouvám se, mé přání je trošku mimo toto vlákno. Rád bych si přečetl zpověď lidí, kteří už úspěšně obchodují a kterým se v tradingu daří. Jak je to pozitivně či negativně poznamenalo, jak se třeba změnila jejich osobnost a atd.
Pokud to tu už někdo někde napsal, tak se předem omlouvám.

Držím všem palce..........

A.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Atlas:

otazka je co je uspesne obchodovani. Podle meho nazoru stav kdy jsi v profitu treba v prubehu 6 mesicu. Ani moc nezalezi kolik, ale hlavne udrzet kazdy mesic profity. Ja obchoduji zive cca 1 rok a mam za sebou docela slozitou cestu k ziskovemu tradingu. Na zacatku jsem mel spocitano -jako vetsina zacatecniku - jak budu vydelavat 300tis mesicne a bude to brnkacka. Postupem casu se vetsina zacatecniku dostane do stavu snizovani cilu, protoze vetsinou vymazou prvni vklady a zameri se v lepsim pripade na dosazeni alespon nejakeho profitu - treba 20usd denne. Trading je o navycich ktere si musi kazdy vypestovat. Navyk je dodrzeni OP, navyk je ukonceni seance po trech SL, navyk je ukonceni seance po trech PT, navyk je nelezt opakovane do patternu, navyk je neposouvat SL smerem dolu, navyk je casove ohraniceni seance atd.
Pisu to proto ze k ziskovemu tradingu vede pro mnoho lidi docela dlouha a casove narocna cesta - muj odhad je tak 2 roky nez vsechno vyse zvladnete. Neni to pravidlo a jiste existuji traderi kteri delaji vse jak se ma od zacatku. Dalsi meznik je zive obchodovani kde se musite vyporadat s emocemi / strach a chamtivost/ je jedno jestli mate v osobnim zivote dost penez nebo ne, nehraje to zadnou roli. Ja jsem zabezpeceny clovek a take jsem si zazil sve. Posledni potiz je s udrzenim profitu. 3 mesice budujete ucet dle planu a staci jeden tyden nepozornosti a vse je pryc. Proc? No zkratka proto ze jsem se dostal do cernych cisel a muzu vic riskovat i kyz muj plan je jineho nazoru.

Snad jsem Vam alespon trochu nastinil co ceka vetsinu kteri chteji vydrzet a mysli to vazne - dobra zprava je ze to funguje a je to mozne pokud v sobe najdete dost pokory atrpelivosti.

S pozdravem Focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji Focus,

jsem moc rád, že jste napsal, vážím si toho.

Vaše slova jsem si potřeboval přečíst. Jsou v nich cenné a draze zaplacené zkušenosti.

Pokud mi to dovolíte, já bych to zkusil trošku shrnout. Jestli to dobře chápu, základem je samozřejmě vyzkoušený a otestovaný obchodní systém, kterému bych asi měl věřit více než sám sobě v okamžiku zadávání příkazů. Mám na mysli nepodléhat chamtivosti, zbrklosti a strachu, to vše způsobuje ztráty.
Takže až poznám sám sebe, své emoce udržím na uzdě a budu dost vytrvalý, je pravděpodobné, že bych mohl také profitovat?
Je fakt, že v papertradingu se displíny držím a jak to bude na živo ukáže čas.

Ještě jednou děkuji a spozdravem

A.









Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to tak. System je od toho aby Vase emoce drzel na uzde. Pokud dodrzujete neco co je v podstate mechanicke a klikate do trhu podle predem stanovenych pravidel tak by to mela byt v zaveru nuda a ne buseni srdce a sucho v krku kdyz se blizi Vase vstupni formace. Musite hlavne trhy nakoukat /cca 1/2 roku/ a rutinne ovladat platformy. Emoce jsou hlavni pricinou proc tolik obchodniku ztraci v trhu. Nikdy je z obchodovani uplne nedostanete ale musite si je umet vcas uvedomit a mit techniku jak je eliminovat.

mejte se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Nejsem si jist, jestli to ještě někdo čte, ale přidám se :-)

o obchodování jsem se začal zajímat teprve před pár měsíci, proč to nepřiznat - na popud soutěže X-Trade B. Mé obchodování byla spíše loterie, proto jsem se začal zabývat skutečnou podstateou obchodování. Což mne samozřejmě přivedlo sem, na finančníka.

Nyní jsem tedy ve fázi získávání informací, a že jich je. Jinak jsem student posledního ročníku elektrotech. fakulty na VUT Brno, obor telekomunikace. Obchodování mne láká z několika důvodů a přiznám se, že jedním z hlavních je pracovní doba, tedy odpoledne. Přítelkyně učí na škole a pokud bychom měli mrňata, můžu se jim věnovat dopoledne a ona odpoledne, kdy já bych nastoupil do práce. Nebylo by to skvělé? :)

Momentálně mne časově vytěžuje diplomka, ne však natolik, abych mohl do června nasbírat spoustu informací, testovat obchodní systémy, backtestovat a papertradovat, demo-tradovat... dle Petra a Tomáše by to měla být pro mne výhoda, tak doufám, že mají pravdu :-) Díky externí publicistické činnosti co páchám už od prváku plánuji doposud naspořené peníze vložit do obchodování. Vím, že o ně mohu přijít ale kdybych to nezkusil, žralo by mne to do konce života :-) po státnicích tedy budu mít tři měsíce na to, abych zjistil, zda mám v obchodování nějakou budoucnost. A pokud ne, hurá do rachoty! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...