Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Variace a vylepšení systému FinWin: pattern 0/100


Doporučené příspěvky

Velmi zajímavý článek, který mi zase pomůže se o něco málo zlepšit. Osobně mi pattern 0/100 moc nefunguje, skoro vždy když ho použiji, tak se dostane až k EMA34 a tam se zastaví a obrátí se a nebo trh zůstane v CHOPu. Hold musím ho ještě více nakoukat, protože v některých situací by mi zisk vygeneroval.

To lll: Co se týče výstupů, tak ty jsou mnohem důležitější než vstupy. Pokud člověk používá systém FINWIN, tak je zde celkem jednoduché kdy člověk vstoupí do trhu, není zde moc možností jak jinak vstupovat. Podstatné je vstupovat do trhu s ohledem na potencionální výstup.
No a výstupy, když si člověk vezme kombinaci všech možných SL, PT a B/E tak se dostane k číslu přesahující milióny. Nyní backtestuji 66 výstupů, jsou to výstupy, které mi připadají nejlogičtější. Používám kombinaci kde je SL 5 bodů, 10 a 15 bodů, PT 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40 a B/E+1 je při PT 15, 20, 25, 30 a 35 (a nebo bez B/E). Zajímavé na tom je, že každý měsíc se najde určitá skupina výstupů, které jsou ziskové. (PS: Testuji trh YM pomocí RANGE BAR 10.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono to souvisí i s řízením rizika a pozic. O vstupech toho bylo napsáno velmi mnoho, ale o výstupech a pozicováni se těžko něco dohledává. Je mi jasné, že výstupy a pozicování jsou hodně individuální - každý snese něco jiného a každý má jiné očekávání o růstu svého účtu, ale tak mě to napadlo. Omlouvám se za off topic - už s tím končím.
Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano taky jsem v tom Tomasove screenu videl 2brev. Pokud mohu poradit tak vynikajici filtr prave pro zminovane 2brev a DT/DB je intermarket analyza. Doporucuji hledat divergence na vyraznejsich urovnich s trhy ES,NQ,YM a nebo i prvni hodinu az dve s FDAX. Funkcni kombinace kterou soucasne backtestuji muze byt pro dopoledni seance FDAX, FESX, 6E, FGBL(pozor dluhopisy maji negativni korelaci). Vice se zkusim rozepsat ve vlakne o intermarket analyze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JenaL

super moc se tesim, 2b reversal obchoduji (zatim paper) na forexi dopoledne, muzu tam vic rozdelit kontrakty a ucit se vystupy(pouzivam 2 kontr.) nechci diskutovat o forexu ,principy jsou stejne, a mam jako IA eur/usd a k tomu usdchf oni jsou to trhy obracene,tak hledam 2b rev na jednom z nich s tim ze druhy se taky odrazi od sve S/R v proti urovni. tak se tesim na clanek od tebe,jinak abych nebyl offtopic taky se mi zda ze hodne 0/100 je 2b rev, 2bottom. tudis si zajemci mohou spojit 0/100 s temito paterny a maji treba vetsi jistotu v signal.

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Proč se o vstupech píšou romány a o výstupech nikde téměř ani čárka?

Zatímco vstupy lze vytestovat na historických datech u výstupů je to daleko složitější. Pokud mi totiž moje strategie pro vstupování do trhu zajistí dosažení alespoň minimálního smysluplného PT s alespoň minimálně smysluplnou pravděpodobností pak není u vstupů dále, co řešit a vstupy se stávají svým způsobem nepodstatné.

Bohužel o tom, jak by bylo optimální z trhu vystoupit má člověk definitivně jasno až v okamžiku, když z živého obchodu vystoupí a následně vidí, co trh ještě dále "vyváděl". Podobné, jen možná o něco "jednodušší", to je s přikupováním dalších pozic. Optimální variantu lze odhalit až poté, co byly obchody uskutečněny. Sice lze mít něco "natestováno", ale u výstupů, které v konečném důsledku rozhodují o úspěchu či neúspěchu, může realita velmi rychle vše doposud "na testované" postavit téměř na hlavu. Navíc, kdo chce uspět, brzo pochopí, že realitě je nutno své výstupy operativně přizpůsobovat. Tajemství úspěšného tradingu je podle mne právě v umění přizpůsobit se a schopnosti reagovat "na aktuální situaci" na trhu. Jako každé umění i toto umění je velmi individuální záležitost, kterou nelze vydefinovat jednoduchými obecnými poučkami. Někdo to zvládne okamžitě, někdo po čase a někdo třeba nikdy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IMik:
Máš naprostou pravdu v tom, že výstup rozhoduje o tom, jestli bude obchod úspěšný. Ale vstup je taky hodně důležitý. Vstup je základ. Pokud budu vstupovat nesmyslně bez jakéhokoliv edge, nemohu nikdy pořádně uspět. O vstupech se tolik píše, protože vstupy jsou víceméně společné. Naopak výstupy již jsou hodně individuální a jdou hodně o tom, jaký jsi obchodník. A není pravda, že o výstupech se nic nepíše. Stačí si prohledat články na finančníkovi a forum a najdeš víc než dost technik výstupů a dostatečnou inspiraci na to, aby sis otestoval, jaký druh výstupů bude vyhovovat tvojí povaze a tvému stylu obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...