Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Variace a vylepšení systému FinWin: pattern 0/100


Doporučené příspěvky

Pribinacek:

O míře důležitosti vstupů jsem napsal v tom prostředním odstavci. častokrát jsem si kladl otázku, do jaké míry "ladit" obchodní systém prostřednictvím vstupů a jsem přesvědčen, že v tom odstavci je odpověď.

S těmi výstupy máš pravdu. Jsou jen pro inspiraci, ale z vlastní praxe vím, že jsou skutečně jen pro inspiraci. Realita vyžaduje daleko větší flexibilitu a schopnost své výstupy přizpůsobit trhu podle toho v jaké fázi se trh právě nachází. Jen díky této flexibilitě mohou být pravidla pro vstupy "trvale" neměnné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mohu přispět se svou zkušeností z trhu NQ na timeframe 2 minuty. Ke konci seance (jindy se k trhům nedostanu), od 19:30 do 22:00 se objevuje patern, kdy trh tvoří nové low dne (opravdu to funguje pouze na stranu long, u high dne se trh chová jinak) a pohyb je přitom velmi silný. Dvě, tři i více svíček jsou takřka celé vždy pod close předchozí svíčky, posouvají tedy vždy low dne. Poté přichází signál 0/100, který je ale ve většině případů falešný, trh se ještě jednou (nebo dokonce dvakrát) vrátí k low, které nepřekoná. V případě dvou obloučků vytvoří takové většinou symetrické M. Poté přichází signál 0/100 nebo 2x100 cross a následný pohyb bývá velmi solidní. Příkladem může být toto pondělí (19/4), kdy, jsetli se nepletu byl celkový pohyb od signálu asi 20 bodů.

Jak se v takovém pohybu co nejdéle udržet? To je jiná otázka :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trochu podobnou strategii zrovna testuji, ale vstupem je pro mě signál double bottom na denním minimu (případně double top, pokud je trend dolů). Ručně jsem prošel zhruba tři čtvrtě roku 2009, trh NQ, a otestoval jsem patter double bottom a double top. * Na denní grafu musím obchodovat do trendu. * Při obchodech long by měl být předchozí pokles (minimálně cca 6 USD) * Vstupním signálem je double top / double bottom * Musí jít odraz od denního minima nebo velmi blízko dennímu minimu (při obchodu long) * Na tříminutovém grafu aspoň jedna čárka rozdíl * Vstup pokynem STOP 2 USD nade dnem * Stoploss 2 USD pode dnem (celkově 80 USD) * Rozdíl top/bottom více než 0.75 USD ruší vstup Řízení obchodu prakticky neexistuje. SL se neposouvá. Existují dvě varianty výstupu: 21:55 nebo PT 12.5 USD (250 zisk). Varianta 21:55 má větší zisky, varianta PT12.5 má lepší úspěšnost a menší drawdown.

13087

13088

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skvělé, díky za statistiky!
Mám podobný systém, ale nevstupuji po formaci DB, ale až po signálu 0/100 (případně 2x100 cross). Potvrzuji úspěšnost výstupu na konci dne, já vystupuji až ve 22:00. Co mně na Tvém systému překvapilo je, že stejný systém obchoduješ i do směru short. Osobně beru pouze taky signály po dosažení, nebo skoro dosažení high dne (záleží i na tom, co dělají ostatní trhy - YM, TF a ES), ale úspěšnost 0/100 a 2x100 cross je v tomto případě nižší (často potom dělám reverz pozice na základě 0/v). Máš rozklíčovánu úspěšnost Long a Short? Byl bych Ti vděčný, kdyby si se o ni podělil (možná formace DT lépe filtruje potenciálně špatné obchody a ušetřil bych si emoce při revrzu pozice :-)

Díky

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
×
×
  • Vytvořit...