Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FOREX a TA


Adraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 188
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Dobrý den,
chci se zeptat zda existuje šance bez znalosti programování nějak automaticky backtestovat strategii, kterou jsem vytvořil na základě vybraných ukazatelů ze dvou indikátorů ( jedná se o woodie a waddah attar indikátor) a zároveň automaticky měnit vstupní hodnotu velikosti obchodu v případě např dvou po sobě prodělečných obchodů.
Děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

RadekDo:

Ahoj Radku, existuje Advisor [ital] Replaydata [/ital] který obsahuje scripty, pomoci kterých určiješ za běhu EA s vizualizací kde vstoupit, posunout na BE, využít trialing a vystoupit. Vše se ti zpracovává do konečného statementu atd. Bez znalostí programování je to myslím nejjednodušší způsob jak backtestovat, avšak bez možnosti měnit obchodní objem v případě ztrátové série. Pokud myslíš absolutně automatický průběh, tam už to samozřejmě bude nějakou tu znalost chtít, minimálně v podobě kontaktu na codera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj, rozhodl jsem se tu napsat o mých dosavadních zkušenostech s TA na forexu při obchodování na demoúčtu. Zabývám se tradingem jen pár měsíců, obchodní strategii mám založenou na trojúhelníkové formaci a prorážení trend. linie.Dělám si průběžnou statistiku a záznamy jednotlivých obchodních dnů si ukládám do jpeg. Ze zkušenosti mám položený SL90USD a PT mezi 270-370 podle situace - výstup na close. V tuto chvíli uvažuju o tom, že bych si SL ještě více snížil, zatím na jinou taktiku pokládání SL jsem nepřišel. Při otevřeném profitu 150USD posunuju ještě SL na hodnotu +40USD. Úspěšnost mám asi 40%, ale čekám na skutečně pořádný vzorek obchodů, kde se mi ukážou skutečná čísla. Přiložil bych tu na úkázku pár mých záznamů.

15286

15287

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě doplnění, které jsem nestačil dopsat:
Na obr. vlevo z 18.1.2011 trh EURUSD, jsem udělal 3 obchody, vstup vždy na close svíce:
1. obchod - vycházím z trojúhelníkové formace. Jedno rameno jde asi cenou 1,34215, druhé je načrtnuté v grafu, obchod ukončen ztrátou na SL90USD.
2. obchod - předčasně jsem vstoupil na pozici, má osobní chyba, opět ztráta.
3. obchod - vstup na základě trojúhelníkové formace, mám zakreslené jen jedno rameno trojúhelníku, docházi k proražení trend. linky, končí ziskem 370USD.

Na obr. vpravo z 3.2.2011 trh EURUSD, jeden obchod:
Vstup do long pozice na close žluté svíce poblíž hodnoty 1,36345, obchod končí výstupem na posunutém SL na hodnotě 1,36386 (označeno v grafu) se ziskem 40 USD na lot.

Přiložené obrázky jsou jen vybrané ukázky mé obchodní strategie.

PS: Prosím jestli máte někdo podobnou strategii, prosím o Vaše komentáře, postřehy rady a tipy :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mholinka: nechcem vas sklamat, skor dat vam dobru radu - takyto pristup jednoducho nemoze byt ziskovy z dlhodobeho hladiska. Hlavne nie na forexe, kde je kazdemu u p*** aku linku prave cena pretina. Nie som forexovy obchodnik, ale forexu som sa dlhsiu dobu venoval a mozem vam dat tieto rady - zvyste timeframe, drzte sa trendu, hoci aj viac dni, neznizujte SL ani priliz skoro nepresuvajte do plusu, skor naopak, nechajte trh dychat. Spravte si poriadne, pevne pravidla systemu a otestujte ich na velkej vzorke dat, kludne aj par rokov intradenne. Potom ak budete skusenejsi, mozte rozmyslat nad protitrendovym systemom ci diskrecnom obchodovani.
Samozrejme kazdemu vyhovuje nieco ine, pisem ale preto, ze som postrehol svoje zaciatky, akoby som to pisal ja sam pred par rokmi. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mholinka: prvy obchod je nezmyselny vstup, nakupovat po takom raste ceny, kazda najmensia korekcia, ktora sa bezne deje ti chyti SL - tento obchod je jasna strata, mozno jeden z desiatich by vysiel zisk.
druhy obchod tiez nezmysel, predavat do silneho uptrendus malym SL je sialenstvo.
Treti obchod vysiel len s velkyyym stastim, zasa predaj do uprendu, kazdy mensi rast ceny by ti mohol chytit SL. Pri takychto obchodoch je pravdepodobnost silno proti tebe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, nejprve díky za Vaše postřehy. Ještě k tomu musím dodat, že zatím piluju formu. Grafy jsou na úkázku toho o co se snažím.
Je pravda, že pro forex trendové linky jsou asi na nic - hlavně teda pro 5min graf. Spíše je používám pro to, aby mi identifikovali, podle toho co v grafu vidím, situaci pro vstup. Podle mě neexistuje žádná možnost jak předpovědět jestli trh půjde nahoru či dolu. Jde mi čistě o to, zda ta situace, kterou se snažím obchodovat, může ze statistického hlediska uspět tak, abych na tom mohl vydělat.

Pro Michal_ZA: určitě nápad s jiným timeframe budu nosit v hlavě a přemýšlet o tom, je to zajímavý nápad. Co se týče ale mé osoby, hodně mi vyhovuje ID obchodování, protože mám čas max 3 hod, odpoledne. Poziční mě zatím moc neláká.

Pokud máte vlastní zkušenosti jak obchodovat na forexu price action, napiště Váš názor, jak bych se mohl s mou strategií posunout dále, díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, přidávám ještě záznam mého dnešního obchodního dne (demoúčet). 1. obchod, je podle mé obchod. strategie - popis viz. obr., zkoušel jsem vystupit na základě vstupu - proraž trend linky. V obchodě jsem nedosáhl mého PT (o jeden bod). 2. obchod je zkušební vstup hned po signálu do opačné pozice, což normálně nedělám.

15304

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Nedavno som si pozrel prednasky fxcm z lasvegas ktore sa konali v 2010, prebehol som ich len tak na rychlo, ale zaujali ma obzvlast prednasky od Thomasa Longa, na youtube ma 2 prednasky a to "Forex Chart Reading 101" a "Top Ten Basic Technical Indicators" ... mal este dalsie 2 velmi pekne prednasky ako "Top ten advanced technical indicators" a "High probability breakout trading" ale tiez uz velmi nedaju najst ... podstatu ale najdete viac menej vo forex chart reading 101 a to ze ma zaujal pristup k obchodovaniu na forexe ... a to:

1. Open daily chart with one year of trading
2. Add 200day SMA/EMA
3. Look for the strongest trending markets
4. Use your favorite technical indicator to time your entry in the direction of the trend


jednoducho povedane, vyuziva siroku ponuku menovych parov na najdenie najsilnejsich a dlhych trendov (aj ked mozno za vyssie spready, ale pri daily chartoch je ten vyssi poplatok myslim ze dost zanedbatelny) a vypichuje obchody na vrcholoch indikatorov, so vstupom na nizsich timeframoch, vystup odporuca pre zaciatocnikov jednoduchy pevny aby zobrali z trhu aspon nieco, sam ho ale nepouziva (neviem vobec si spominal co pouziva, ci trailing stop alebo logicke zony) lebo sa snazi vyzmykat z pohybu maximum

pride mi to az krasne jednoduche a efektivne (osobne este neobchodujem live) ale mam pocit ze jednoduche a ucinne principy su v tradingu casto prehliadavane a vela ludi sa upriamuje na silnu a hlbkovu technicku analyzu

osobne sa venujem obchodovaniu od cca septembra(zari) 2010, zaujimalo ma to uz aj predtym ale az celodenny seminar xtb ma nakopol zacat sa v tom vrtat ... spociatku ma zaujali najviac MACD divergencie ci system finwin ... zabil som s tymito vecami fakt ze dost casu (slovom zabil nechcem urazit ludi ktorym tieto pristupy funguju, su profitabilny a stoja si za nimi) ale mam proste pocit ze spravna cesta je niekde inde

osobne si myslim ze najlepsie predpoklady na uspesny trading by som ziskal ak by som pouzival princip ako Thomas Long vyssie + do toho zamontoval fundamentalnu analyzu z ktorej sa da casto vycitat kedy trh prechadza do stavu nerozhodneho a moznej zmeny trendu
samozrejme, fundamentalna analyza je dost narocna na pochopenie a spravnu interpretaciu podstatnych informacii, ale na druhu stranu, nie je vela informacii (hlavne vyhlasenie fed, ecb, urokove sadzby, celkove fungovanie ekonomik a jednotlive vztahy medzi nimi ...) ktore vyrazne hybu trhom, ostatne su vacsinou iba mensi sum, ktory sa da casto na daily charte vykryt

ovsem, je to pristup pri ktorom sa vam do grafu staci pozriet iba raz za den, prelietiet si nejake podstatne nove informacie v priebehu max hodinky dvoch, a tak mozno ani nemate pocit, ze ste nejaky trader, ale ako Long priblizne povedal, "...nechcem byt nalepeny na obrazovke pol dna na to aby som mal pocit, ze som pre to nieco urobil, ja chcem zarabat peniaze"

Tolko moj skromny nazor, tesim sa na odozvu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...