Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FOREX a TA


Adraj

Doporučené příspěvky

Airmike:
No k tomu Rossovi se časem jisto jistě taky dostanu, protože bych rád došel stavu, kdy nebudu mít žádný indikátor, a budu využívat jen formace sviček a S/R urovní. Každopádně ten obrázek nahoře je příklad svíčkových patternu do směru trendu po asi dvoudením zkoumání, jak bych si tak asi představoval, že by to mohlo jít, ale novým myšlenkám a zkušenostem jsem stále otevřený. To v současné době jest, používat jeste dalsi potvrzovací kriteria pro vstupy. Mno uvidíme co najdu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 188
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Airmike, dik za odpověd asi máš pravdu. Co mě zaráží je to, že jsem si na tom postavil systém a to celkem dobře funkční. Je určený na denní grafy a rozhoduji se podle uzavírací ceny. Má sice své mouchy v roce 2004 nevydělal ani dolar ale to je otázkou ladění. Přiložěná eqita je bez navršování kontraktů a bez použítí stoplossu.

5572

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

xmms
Už to tady píšu po sté..nezákladejte zbytečně nová vlákna a využívejte těch starších.Pokud jsou otázky typu:Jak veliké zhruba používáš SL a PT? atp., od toho je akčnější chat.
SID

Otestoval jsem několik strategií na EOD datech i na intradenních. Na EOD mi to funguje dobře, ekvitní křivka jde pěkně strmě nahoru a dalo by se úspěšně obchodovat mechanicky prakticky cokoliv - klouzavé průměry, oscilátory nebo třeba jen parabolic se správně nastavenými parametry. To mi jde pěkně u komodit, akcií, indexů i na forex, samozřejmě pro každý trh jiné parametry technických indikátorů.

Co mě ale zarazilo, že na intradenním forexu mi nefunguje nic. Většinou je úspěšnost okolo 20% při poměru avg $ WIN/LOSS 3:1, což je málo. Nebo 50% při poměru 1:3, takže jenom ztráty. Nebo když jsem našel něco, co by funkční být mohlo s úspěšností 30% a poměru okolo 4:1, poplatky za spread a za slippage jsou dvakrát vyšší než zisky. Zajímavé bylo, když docela pěkná equity strrmá nahoru se jen kvůli spreadu rozjela úplně opačně zeshora dolů. Zkoušel jsem systémy na minutových grafech se stopkou 6 pipsů a PT okolo 15 až 20. Prostě mi tu nic nefunguje, ledaže bych měl účet absolutně bez poplatků, ale i tak těžko najdu systém s kvalitní ekvitní křivkou na rok dozadu.

Asi celou dobu tápu ve slepé uličce, která nikam nepovede. Může někdo poradit, na co se mám zaměřit a co hledat?
----------------------------
Já mám podobnou zkušenost a jediné co se mi na forexu intradenně osvědčilo byly různé verze break-out systémů, a tudíž obchodování přímo na grafu bez použití jakéhokoliv indikátoru. V určitý čas, před určitou událostí, nebo na základě vytvoření určité cenové formace zadat na stanovené úrovně limitní pokyny (hodně se tu uplatněj pivoty a různý SR úrovně), SL, PT, a pak už jen čekat, maximálně obchod po stanovené době nebo ve stanovenou hodinu uzavřít. Většinou jde ale pouze např. o jeden až dva obchody denně a PT je mnohem větší než 20 pips, též SL. Spread tu jinak hraje opravdu dost velkou roli. Doporučuju např. mrknout na systém Hans 123 a vycházet z něho. Já osobně jsem od intradenního forexu utekl pryč, byl pro mě hrozně roztěkanej, chaotickej, jak horská dráha, navíc to hrozně ovlivňujou různý fundamentální zprávy kterejch je často denně bezpočet.
----------------------------
Já jsem zkoumal kalendář na forexfactory, tam jsou červeně vyznačené důležité události a různé hodnoty s popisem, jestil je daná hodnota větší či menší "good for currency" nebo "bad for currency". Tak jsem sledoval vliv toho všeho na historických datech a buď šel trh opačně než byl můj předpoklad na základě "good for currency" anebo jsem nepoznal na grafu žádnou souvislost.
Asi mi něco uniklo, ale mě to připadá, že ani fundamenty mi tu nepomůžou.

Jak veliké zhruba používáš SL a PT? Jak moc může být důležitý spread u profit targetu okolo 200 a stopce 50? Naopak s tímhle stylem obchodu se mi zdá zanedbatelný.
A tohle při čekání na událost se snad ani nedá backtestovat.
------------------------

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...