Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FOREX a TA


Adraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 188
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

kviido,
presne aj toto bolo pekne znazornene v jednej prezentacii, kde broker na grafe ukazal, ze ak je uptrend, drviva vacsina klientov predava, a naopak, ak downtrend, nakupuje ... okomentovane tym ze ludia neveria ze trend by mohol nadalej pokracovat a tak si chcu "vypichnut" zmenu trendu avsak vzdy prilis skoro ... zmena tak silneho a dlheho trendu musi byt podla mna podlozena dost silnymi fundamentami, zmenou menovej politiky a ekonomiky daneho statu
... aktualne sa pary eurusd ako aj gbpusd blizsia k vyraznym resistenciam z novembra ... niektori si myslia ze trend skonci, odrazi sa od tejto hranice ... podla fundamentu nadalej oslabujucej meny ocakavam opak, a teda dalsi rad po prekonani tejto hranice az po najblizsiu korekciu ... audusd az na jednu korekciu rastie stale od marca 2009, pri sucasnom oslabovani dolara nemam velmi dovod ist na short, mozno akurat vytazit z prveho odrazenia a po nom ist podla indikatora opat na long ... treba podrobne sledovat nejake vyraznejsie zmeny jednotlivych krajin a myslim ze kym nic vyrazne nepride, tak moze byt v uptrende este dost dlho ...

donedavna som si stale myslel ze ved ked budem obchodovat 5 minutovy chart tak mi je jedno ake su fundamenty, mam svoje pieskovisko kde je maly uptrend ci downtrend takmer nezavisly od dlhodobych pohybov ... ano, ak ste velmi sikovny a mate kvalitny system ktory vie vypichavat pomaly kazdy pohyb, mozte zarobit ovela viac ako na drzani pozicie na H4 alebo daily charte, avsak s viacerymi obchodmi je aj vacsi priestor pre chyby, signaly na nizsich TF su menej spolahlive ako na dlhych, taktiez poplatky za otvaranie pozicii budu vacsie ... na druhu stranu treba mat na vacsie TF vyssi kapital aby ustal nejake tie korekcie

da sa povedat, ze do beriem takmer ako edge, ze obchodujem na h4 a daily TF, cisto teoreticky :)

neviem, mozno ma v priebehu casu znova nieco oslovi aby som sa vratil spat ku kratkych TF a cistej technickej analyze, zatial vsak zostavam v tychto kolajach :)

pekny den prajem
Kos3

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kos3
ak som dobre rozumel, tak chceš obchodovať otočenie trendu podľa silných fundamentov na pároch s najdlhšími trendami. Ja momentálne zastávam názor, že veľkí si robia s trendom čo potrebujú a ja mám len možnosť zviesť sa s nimi a poznám to podľa toho čo robí cena. Obecne sa tvrdí, že je väčšia pravdepodobnosť pokračovania trendu, ako jeho otočenia, čo by bolo proti tomuto systému. Ale neviem či je to pravda, lebo ja som nikdy nevedel určiť či práve obchodujem s trendom, alebo proti. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kos3 Napsal:
-------------------------------------------------------


> donedavna som si stale myslel ze ved ked budem
> obchodovat 5 minutovy chart tak mi je jedno ake su
> fundamenty, mam svoje pieskovisko kde je maly
> uptrend ci downtrend takmer nezavisly od
> dlhodobych pohybov ... ano, ak ste velmi sikovny a
> mate kvalitny system ktory vie vypichavat pomaly
> kazdy pohyb, mozte zarobit ovela viac ako na
> drzani pozicie na H4 alebo daily charte, avsak s
> viacerymi obchodmi je aj vacsi priestor pre chyby,
> signaly na nizsich TF su menej spolahlive ako na
> dlhych, taktiez poplatky za otvaranie pozicii budu
> vacsie ... na druhu stranu treba mat na vacsie TF
> vyssi kapital aby ustal nejake tie korekcie
>
> da sa povedat, ze do beriem takmer ako edge, ze
> obchodujem na h4 a daily TF, cisto teoreticky
>
> neviem, mozno ma v priebehu casu znova nieco
> oslovi aby som sa vratil spat ku kratkych TF a
> cistej technickej analyze, zatial vsak zostavam v
> tychto kolajach
>
> pekny den prajem
> Kos3
>

Pokud Vás stále zajímá obchodování na nižších TF existuje jeden zajímavý obchodní systém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky Napsal:
-------------------------------------------------------
> xjames26: kdyžtak bych se přiklonil k zveřejnění
> toho systému a určitě bych nebyl sám
>
> Pick one, master it, be consistently profitable.
> I'am fan of K.I.S.S metod.


zaujímavých systémov je milión, mňa by zaujímal hlavne profitabilný bez ohľadu na TF :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iba toľko, že kto rozozná modrú od červenej, prípadne iné dve kontrastné farby, by mal vedieť určiť, či je trend hore alebo dolu. samotný indikátor je teda pomôckou k tomu, pre optické zvýraznenie smeru.
hooky - obchodujem už dlho iba podľa tohoto plus kombinácia viacerých tf , hlavne 1 h a dlhšie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hooky Napsal:
-------------------------------------------------------
> xjames26: kdyžtak bych se přiklonil k zveřejnění
> toho systému a určitě bych nebyl sám
>
> Pick one, master it, be consistently profitable.
> I'am fan of K.I.S.S metod.


zadejte v google THV system a měl byste se dostat na stránky o forexu resp. přímo do onoho vlákna.
Nevím, jak to napsat jinak, aby to nebylo považováno za reklamu apod.
Obchodování probíhá na 5m resp. 1m TF (EUR/USD) a blíží se svými obchody spíše skalpování, v čemž já osobně nevidím v případě forexu problém.
nejedná se o žádný svatý grál apod., přesto s ním lze dosahovat slušných výsledků za předpokladu řádného backtestu, papertradu a tzv. "nakoukání" grafu obecně. Můj osobní názor.
Zmiňované vlákno je dnes velmi obsáhlé. Doporučoval bych přečíst alespoň prvních 200 stran pro pochopení podstaty tohoto způsobu obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas, neviem kam by som mal zaradit svoj prispevok, no dufam ze sem sa hodi :) Chcel by som sa opytat, ci a ako meriate aktualnu volatilitu v trhoch. V knihe Trading Coach je o tom velmi zaujimava kapitola, o prisposobovani sa trhom podla aktualnej volatility ( smena SL, TP, ... ). Tak ma zaujima ako sa s tym vysporiadavate vy...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...