Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

FOREX a TA


Adraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 188
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

TO boyo22
Najvhodnejšie TF (časovy usek grafu ) neexistuje . Všetko zaleží na tom ako chceš obchodovať ???
Pokial maš čas a možeš (alebo chceš ) sedieť nad grafmi cely deň (intraday obchodovanie) tak použiješ menšie TF 1,5,15 ,30 min .
Pokial nechceš alebo nemôžeš do toho čumieť cely deň (pozične obchodovanie) tak požívaš hodinové, dňové ..... grafy.
Taktiež zaleží na tom aku techniku obchodovania zvolíš . či budeš davať dôraz na technickú alebo fundamentalnu analýzu.

Neviem aky koflikt grafov maš mysli ??? Trošku viac konkretne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO rbitter


oki, dakujem za take polopatisticke vysvetlenie.. uz mi je to jasne... xe .. som si nebol isty leba ja do grafou cumim kazdy den..

myslel som konflikt trendu. napr.

v 5 minutovom grafe stupajuci v 30 min, tendencia na klesajuci trend.

nevedel som si to dat do kopy..

happy trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 9 months later...
  • 4 months later...

Ahoj, používáte někdo k TA Candlestick? Cetli jste něco od pana Nisona atd? Rad bych se s tím blíže seznámil a poznal někoho, kdo se tomu věnuje delsi dobu na demu, nebo na Live. Čistě jen Candlestick, S/R, tu a tam s nějakým Stochastikem. Jaké TF, jaké formace, SL jsou asi jasné, spíš bych řešil pevné nebo posouvané SL. Jaké jsou výsledky atd atd atd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2Airmike:
Ahoj, tusim ze tam je, ze se nevstupuje jen na základě těch svíček, už jsem to celé několikrát viděl, mam to stažené na pc a slepené do jednoho videa. Knižkou od Nisona se prokousávám jak jen to jde. Celkem dobře mi to funguje na TF5, na vyšší mi nevyhovuje to čekání na close, i když nějaky časový posun mě nemine, jelikož mám celkem funkční ZLR od Woodyho, které je optimalizované na TF30 a v práci si nemuzu dovolit u toho sedět a hlídat close každých 5 minut. Ale doma je kratsí TF milejší. Jen jsem si myslel, že by se mohl najít někdo, kdo by se rozdělil o zkušenosti, jak si s těmi svíčkami stojí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiris109: ahoj, u svicek na grafu nejde ani tolik o TF - pokud nebereme v potaz,ze denni svicka ma vyssi vypovidaci hodnotu nez 1min :-) . Pevny SL je podle meho nazoru zbytecne riskantni a do jiste miry "ignorantsky" vuci grafu. Pokud budes pozorovat graf nejakeho paru dyl zjistis, ze graf na danem TF ti pomerne presne ukaze, kde by mel byt SL. Mysleno vetsinou SL jako vstup do protipozice. Rozhodne souhlasim s Airmikem a mnoha dalsimi, kteri price action, formace vyuzivaji k obchodovani, ze obchodovat pouze na formace svicek je prilis riskantni a je vic nez vhodne je kombinovat s necim "hmotnejsim" co ti popisuje i chovani grafu "pred" a mozne "po" - SR ( ucim se pouzivat ja ), nebo obdoby jako Pivoty, nebo Fib., nebo to kombinovat s vhodnym TA indi. Klicovy nejsou ani tak formace, jako spis naucit se "citit" price aciton. Pozorovat jak se svicky formuji, spis nez prijit k "¨mrtvemu" grafu :-) Nicmene cesta "cistych" grafu je podle me mnohem delsi nez zaflakat si graf indikatorama ( z nichz vetsina ukazuje pouze to, co ti ukazuje uz graf - jen v zdanlive jednodussi podobe - cary,tecky,apod. :-), nicmene myslim, ze i kdyby nebyla o nic vic profitabilnejsi, tak clovek aspon trosku porozumi tomu co se vlastne s cenou deje, a za urcitou dobu i proc ( mysleno proc se cena odrazi "uprostred niceho" atd. ). SR jsou umeni samo o sobe, a verim ze SR v kombinaci s PA je skvely nastroj :-) Muzu-li doporucit mrkni na Australana (Nick B) co takhle obchoduje, a uprime myslim, ze mu to docela jde :-) na jeho www najdes fundovane odpovedi na tve otazky ... Drzim palec at se dari s SR & PA ! ;) (tu) PS: Dnesni vyvoj na gY cervenou SR (208.10+-) jsem zakresloval vcera vecer (na grafu byla predposledni svice odraz od patecniho high 208.96 - silna SR byla otestovana). Otazka zni, co bys delal, kdyby ve 4am EST zavrela modra svice tak jak zavrela po temer na tick presnem ( 208.08 ) otestovani tvoji SR ? Pokud bys sel short na close 207.66 ( SL - protipozice na SR 208.10 - Risk 52pips vc spreadu ) 2 (mini)loty jeden pojistil(zavrel) na low patecniho odrazu ( pred zavirackou ) a u druheho pritahl SL na break even a nechal trh at ti nabidne cokoliv ti chce dat ... Srandicka - Zkus si zobrazit delsi historii gY (W/M TF) a mrkni, kdy ( v kterym mesici ) trh vymezil tuhle SR (208.10) v uptrandu (tj. vlastne R ) a pak mrkni, kdy testoval tuhle SR ( v downtrendu tj. jako S ). Resistance v uptrendu jsou supporty v downtrendu! Bohuzel to neni z moji hlavy :-))) vypada to jednoduse a jasne, ale zkus se mrknout jaky data lidi pouzivaj obvykle k tomu, aby urcovali SR a porovnej s tim kdyz se budes drzet vyse receneho ... no matter which TF ;) (tu)

5387

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lOOser: Ahoj, díky za vyčerpávající názor, pevný SL považuji za nevhodný i já, a jestli jsem se k tomuhle výrazu někdy přiblížil, myslel jsem pevně daný ve smyslu nad high rozhodující svíce. Pevně daný, ale vždy jiný. Co se týče samotných formací svíček, je pravda že jejich využití ma funkci spíše informační, nežli jasně vstupní. Pokouším se hledat takové formace spolu s woodyho patterny a za použití dvou klouzavych pruměru na určení trendu. Vstupuje se na konci korekcí na TF5 s naprosto minimálním SL, řízeným dle low/high a PT který odpovídá mé dosavadní psychice, tedy 20-25pips se snažím vydržet a 40+ při dynamickém pohybu beru při náznaku zpomalení uplně bez váhání. V konečném podání to muže vypadat tak jak v příloze. Dnešní EY TF5

5389

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zaujimavy pristup, ja osobne by som sa v tych patteronoch asi moc nevyznal, lepsie povedane nevedel by som akos nimi nalozit, pri reverznych patternoch totiz vacsinou cakaju obchodnici na dalsi sviecku na potvrdenie, a tak ja vyhladavam patterny skor podla Rossa , tie totiz rozoznam dobre, a na nizsom TF potom vstup presne nacasujem indikatorom, ale paci sa mi ze beries tie patterny potrende. nie proti, je to bezpecnejsie, s tym mam obchas problem, nauceny som totiz obchodovat vsetko proti trendu, ale snad to pojde aj opacne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...