Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKČNÍ HRY


MichalMV

Doporučené příspěvky

profesor,dobrý večer.To je fajn,že máte nějakou oblíbenou aktivitu,kterou si vyčistíte hlavu a nastřádáte novou energii,v tradigu velice důležitá věc.
Já vlastně ani nejsem milovníkem PC her,jen jsem viděl v novinách(nebo televizi) už si přesně nepamatuji článek,že hraním náročnějších(rychlých) her se zlepšují celkové reakce člověka,tak jsem byl zvědav jestli někdo toto zlepšení využivá i v tradingu :)
S pozdravem Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dovolím si s většinou z vás nesouhlasit. Co se týče dopadu akčních her na postřeh je samozřejmě blbost, o tom žádná, ale má to jiný aspekt, který jsem zjistil.
Akční hry jsem hrál na celkem vysoké úrovni (jezdil jsem po turnajích, hrál online ligy, hrál v týmu i sám za sebe...) a musím říci, že i když pouze sedíte má takové hraní pc her (nemusí být nutně akční, když to je již na takovéto úrovni) dost podobného se sportem.
Právě hraní her mě naučilo dennímu tréninku, disciplíně, naučist se kontrolovat sám sebe, své emoce... To je věc, kterou mi hraní pc her dalo. Samozřejmě, že emoce při obchodech zažívám, ale nejsem z nich už tolik překvapený a i když mám co zlepšovat, vím, že hraní her mi pomohlo, už jen proto, že tam je dost paralel s tradingem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V problematice tradingu se casto protezuje psychologicka stranka, porad se propiraji emoce a soustredeni. Ale chybi zamysleni nad tim, jak vlastne funguje lidska mysl. Teorie rika, ze jedna hemisfera mozku je odpovedna za analyticke mysleni - zkratka kdyz je napr. treba objevit vztahy objektu nebo resit problem; druha za podvedome vlivy, emoce - např. to co clovek proziva rychleji nez si to vubec staci uvedomit.
Co to znamena pri hrani her: Hra je program, ktery vyzaduje urcite pravidelne "tikani", pulzaci, ktera udava rychlost pohybu a animace objektu. Tak se analyticka cast mozku nauci jak rychle ufoni ve Space invaders litaji z jedne strany na druhou, o kolik se posunou niz, kdyz dokonci cyklicky pohyb na obe strany. Nas mozek se na tyto zjistene vztahy a pulzaci naladi, a pak prichazi cas synchronizovat udaje s druhou hemisferou. Diky ni pak muzeme strilet tam, kde ufon jeste neni, ale teprve bude.
Co tim chci rict - clovek muze trenovat soustredeni na dva zpusoby - bud se soustredi na analyticke reseni problemu, a jeho vnimani ("podvedoma" hemisfera) bude ultumene. Nebo se soustredi na vnimani toho, co zrovna probiha, aby byl schopny zareagovat na to co teprv probehne; a jeho utlumena "analyticka" hemisfera bude poskytovat onu pulzaci(casovanou podminku-stalo se uz neco,aby se mohlo stat neco dalsiho?).
U kazdeho typu soustredeni muze fungovat opacna hemisfera jako antagonista, rusivy vliv, který je třeba zvládat.

Clovek co chce prepinat oba druhy soustredeni podle potreby, by urcite nemel byt terminator bez emoci soustredeny jen uvnitr sve hlavy. Ignorovani vjemu muze byt ztratove stejne jako ignorovani analyzy.

Paralely se daji najit opravdu leckde, jmenoval bych napriklad rozdil mezi psanim hudby a hranim hudby, analyzou vcerejsich grafu a dnesnim obchodovanim.

www.tradingacademy.com/lessons/20101012/specialtyskills_article.htm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> gerimo

Co clovek, to nazor. Ja bych to videl taky trochu jinak.

[ital]Co se týče dopadu akčních her na postřeh je samozřejmě blbost, o tom žádná[/ital]

Toto bych s takovou jistotou netvrdil. Uz jsem cetl nekolik clanku, ktere toto tvrzeni vyvracely a jejich argumenty mely docela hlavu a patu. Ted se teda nesnazim tvrdit, ze to pomaha v tradingu, ale napriklad na rizeni auta to podle me vliv mit muze. Tezko se to da nejak vycislit, ale podle me clovek, kterej se cas od casu musi rychle rozhodovat a premyslet pod tlakem, v podobnych situacich v realnem zivote reaguje mnohem lip nez nekdo, kdo nic takovyho nezazil.

Vcera jsem shodou okolnosti v jednom motoristickem casopise cetl o tom, jak vzali nejlepsiho hrace simulatoru automobilovych zavodu (opravdu realistickyho, co se fyziky tyce), posadili ho do formule (samozrejme ne F1) a vypustili ho na okruh, kterej duverne hral z her. Je pravda, ze si ten typek nablil do helmy (pretizeni na pocitaci nezazijes :)) a po 15ti kolech uz fyzicky na dalsi nemel, ale zajizdel az neskutecny casy - na to, ze v tom sedel poprve. Kdyz jsem ten clanek zacal cist, cekal jsem, ze se rozmazne v prvni zatacce... takze me vysledek opravdu hodne prekvapil.

Pred nejakou dobou jsem premyslel i o vztahu hrani her a tradingu - konkretne v tom, ze kdykoliv jsem hral nejakou RPG hru, kde existovala nejaka mena, vetsinou jsem behem te hry nashromazdil obrovsky bohatstvi, aniz by to byl muj cil - at uz to byl Oblivion, Fallout 3 nebo treba Mass Effect. Docela by me zajimalo, jestli tohle ma co delat s nastavenim mysli a muze to byt znamka nejakych dispozic pro to, byt bohaty. To ukaze asi az budoucnost :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pravda, nenapsal jsem to nejlepe. Oprava: Vliv akcnich/simulatorovych her na postreh vliv ma, ale vyuziti v tradingu je dle me bezvyznamne. Navic pomale adventury typu Oblivion ti postreh nijak nezvysi, aspon to si myslim ja.
Ja hral drahnou dobu Vietcong, CoD 1, CoD 2 nekolik hodin denne po dobu min 4 let a musim rict, ze nedokazu rict, jestli jsem mel v te dobe lepsi postrehy. V cem mi to pak ale pomohlo byla sebekontrola. Zpocatku jsem byl vztekly, kdyz me zabili nebo prilis sebevedomi, kdyz se mi darilo a oboje vedlo k horsim vysledkum ve hre. Postupem casu jsem vsak zacal sve emoce rozpoznavat a tim je dostavat pod kontrolu. Znamena to, ze jsem pocitil vztek, ale hnedka jsem si to uvedomil, parkrat se nadechl a uklidnil jsem se zpet do klidneho stavu. To je asi vse co mohu k tomuto tematu rici.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gerimo: to co ti gaming dal není primárně díky hraní na pc, ale že jsi to bral profesionálně. Když to přeženu, tak pokud by jsi dělal krasobruslení na stejné úrovni jako gaming-několik hodin denně trénig atd, tak by jsi taky získal disciplínu, sbekontrolu a vše co píšeš.

Osobně si myslím, že není přímý vzath mezi tradingem a hraním na PC, nebo že by hraní extra pomáhlo (jak jsem psal výše). Pokud třeba vezmu první generaci CZ/SK hráču online pokeru, tak velká část těch co uspěli, byl z prostředí PC her, tam by se určitá souvislost najít dala.

gizmo: zrovna ve hrách co píšeš (a platí to ve většině her) máš ze začátku nedostatek "peněz" ale postupem ve hře jich máš stále víc a víc. Vlastně jako trading ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jedna vec je jista - kazda hodina, kterou stravim hranim her, je hodina, kterou jsem nestravil necim uzitecnejsim - jako treba peci o svou fyzicku (ktera to sakra potrebuje) nebo praci na dosazeni svych zivotnich cilu. Byly doby, kdy mi to bylo jedno, protoze jsem nic lepsiho nemel na praci. Dneska uz je tomu jinak ...tim nechci rict, ze uz nikdy hry nehraju - je to pro me prece jenom super relaxace - ale spis jsem to hrani stahl na minimum. Myslim si, ze hrani her je perfektni na duchod - zvlast pro dnesni ceske duchodce, kteri nemaji penize a nezbyva jim nez sedet doma a cekat.

Nedavno jsem se bavil s klukem, kterej u nas dela jako intern. Vykladal mi, jak hraje World of Warcraft a zasvetil svuj zivot tomu, aby tam nasbiral co nejvic zlata, co je jen mozny. Popisoval mi, jak tam trejduje ruzny predmety v aukcich, snazi se ziskat vyhodu nad svou konkurenci a vydelava na "blbcich" nebo "lenosich". V hodne vecech mi to pripomnelo obchodovani na trzich a az me udivilo, jak komplexni ekonomickej system ve WoW vytvorili. Ale samotnyho me prekvapilo, jak je clovek schopen travit tisice hodin a platit realny penize za to, ze mu nekdo poskytne virtualni svet, ve kterym se muze stat virtualnim bohacem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim, ja si nemyslim, ze to ma nejaky vplyv na trading. Ano, rychle reakcie treba, ale na to, aby clovek spoznal formacie na grafe ci indikatore a to nadobudne len pozeranim do grafu, nie hranim hry. Tiez rychle a spravne reakcie pri zadavani prikazov, zasa treba pracovat s platformou a nie hrat napr.: Swat4 (to bola moja oblubena kedysi :) )

Prajem pekny den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den! Líbí se mi,kolik traderů má zkušenosti s hraním akčních her. Nevim proč bych si měl zlepšovat rychlost a postřeh pomocí stříleček.V době kdy nejrychlejší obchody probíhají v milisekundách je i želva proti mně tryskáč. Spíše než sama rychlost mne zajímá přesnost provedení.Například formule 1.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

profesor: Jednak je zcestne myslet, ze vsechny obchody dost velke na to aby spustily trend jsou exekuovane v jednorazovych balicich prikazu na par milisekund (prilis napadne) a jednak - kdo rika, ze jen rychlost a postreh, kdyz jsou i jine veci ktere hry muzou zlepsit.
Existuje vec, nazyvana position management, to je ta cast mezi vstupem a vystupem. Ackoli nekdo nastavi cekajici prikazy a o zbytek obchodu se nestara, nekdo potrebuje s prikazy behem obchodu hybat na zaklade novych informaci a tady se trenovat soustredeni hodi, takovym nebo makovym zpusobem.
Napr. takovi piloti taky u vetsiny letu nejsou duleziti, protoze stroje vse dokazi rychleji a presneji, ale pri mimoradnych situacich by to bez nich zkratka neslo, protoze se nedokazi rozhodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...