Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trading a zdraví


majkll

Doporučené příspěvky

Zakládám nové vlákno, které je trošku okrajové, ale s tradingem určitě souvisí..asi každý časem začne řešit, jak být co nejlíp relaxovaný pro obchodování, jak se co nejlíp uvolnit po obchodování, jak se dokázat plně soustředit na obchodní seanci, jak vyřešit problémy s pálením očí z koukání do monitoru, jak vyřešit nabírání kilogramů z neustálého sezení u počítače, jak psychicky a fyzicky zvládat dohromady běžnou práci a trading, jak vyřešit problémy s chronickými bolestmi zad atd..

Můžeme zde diskutovat o tom, jaké kdo používá kapky do očí, pozadí na grafu, velikost písma, židli na sezení, jestli chodí před seancí běhat, nebo naopak před seancí spí atd...a jestli se daná věc či technika osvědčila..

Mě osobně k založení vlákna přivedlo to, že jsem poslední roky hodně bojoval s bolestmi zad, přičemž poslední víc jak rok to bylo po úrazu při florbale opravdu kruté a několikrát jsem třeba týden ležel jen v posteli a skoro se nemohl hýbat..to samozřejmě trading výrazně komplikuje..protože se pak přes intenzivní bolest člověk nemůže soustředit prakticky na nic, natožtak pak u stolního počítače trpělivě čekat na vstupní signál...

za bolestmi zad u mě stála v prvé řadě nadváha, zadruhé to bylo sedavé zaměstnání a sedavý trading, což byla smrtelná kombinace..přestože jsem poměrně sportovec, tak se mi nedařilo bolesti zad zkrotit...až jednou jsem jel po několika letech na dovolenou a po týdnu jsem si uvědomil, že mě záda přestaly úplně bolet...byl to úžasný pocit, nicméně se mi bolesti zakrátko po dovolené opět vrátily..za ten rok jsem absolvoval rentgen, vyšetření na neurologii nebo sérii svičení na rehabilitaci..nic nepomohlo, nikdo nic nenašel...

ačkoli jsem v průběhu posledního roku výrazně zhubl a začal pravidelně posilovat celé tělo, velké zlepšení v oblasti zad jsem neviděl..to bylo dost frusturjící, protože jsem osobně na toto spoléhal....až pak přišel spásný a snad ten nejjednodušší nápad, o kterém jsem přesvědčený, že mě dnes snad už nadobro zbavil těch šílených bolestí...

jednoduše jsem přestal používat kolečkové židle..k počítači jsem si dal obyčejnou lehce polstrovanou dřevěnou žildi z kuchyně a začal jsem sedět výhradně na ní...a dnes už to je několik týdnů, co mě záda prakticky vůbec nebolí..a to ani po těžké fyzické námaze, kdy jdu např. skákat na kole, což mi dělalo se zády na druhý den obrovské problémy..tj. pokud někdo dlouhodobě neúspěšně řeší podobný problém, určitě mu doporučuju tohle triviální řešení zkusit (pozn. ne, nejsem prodejce židlí:)...nic za to nedáte a může to jedině pomoct..je ovšem důležité zbavit se kolečkových židlí pokud možno úplně, tj. pokud používáte takovou židli doma i v práci, tak vyměnit obě...

tolik tedy první příspěvek..snad tu padnou další užitečné rady a tipy ohledně Tradingu a Zdraví..případně tu někdo vyřeší svůj problém..ono totiž těmto věcem člověk často nevěnuje takovou pozornost, ale celkově se i tyhle drobnosti můžou dramaticky projevit i na tradingu..viz. např. dostatečné vyspání před obchodováním...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 39
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zajimave tema :)

No co se tyce paleni oci... to je jednoduche... misto Acera Eizo a budes mit po problemu. (Sedim nebo pracoval jsem u pocitace pres dvacet let a oci mam diky kvalitnim monitorum celkem v poradku.) A co se tyce zidli... problem neni v koleckach, ale v te zidli. Hlavne nepodlehat "radam" jak spravne sedet u pocitace. Vetsinou jsou od lidi co u komplu vubec nikdy nesedeli, a pozna se to na prvni pohled... napr. Mit telo vyrovnane v ruznych pravych uhlech, pouzivat "klekata" apod. je opravdu sranda. Zidli ke komplu nehledejte ani v kolonkach zidle k pocitaci, kancelarske zidle apod. To jsou zidle pro sekretarky ktere sedi u komplu v kuse max. 10 minut. Hleda-li nekdo pohodli a pritom chce ulevit zadum, tak je treba zajit do oblasti manazerskych kresel, vybrat si dobry mechanizmus houpani, vyvazovani atd a nechat si ho udelat na zakazku - sirsi a hlavne delsi sedak, aby se noha neopirala o konec zidle v pulce stehna zezadu (nevim jak se ten sval menuje) :) , dobre vypolstrovat a doplnit podnozkou. Pak staci zaujmout polohu leziciho strelce, tim odlehcis zadum, nohy lehce pokrcit ale ne do praveho uhlu jak se vsude uvadi - nepujde ti do nich krev, prodlouzena zidle uz te navede do spravne polohy, zada ti podrzi prave zidle, musi mit spravnou vysku a hlavovy drzak musi hlavu opravdu podpirat. Vetsina lidi ho ma nekde u krku, podobne jako hlavovky v autech. (Pak se kazdy divy, proc ho po dvou trech hodinach boli za krkem... Spatna poloha hlavy, natazeny zatnuty krk a je vymalovano.) No a mas to pak jako polokreslo - polopostel. Kdyz ti nekdo bude nosit jidlo a vodu... muzes v tom bydlet :) Jestli mas chronicke bolesti - mozne vyrustky, srusty apod. (nejaky doktor mne urcite rad opravi a doplni), tak mne se osvedcilo koupit cca 25 cm vysokou specialni "kosmickou" matraci... pouziva se to myslim i ve skafandrech... "obleje" te to, zapadnes do te matrace jak do formicky, a bolesti te opusti behem dvou dnu. Na takove to spatne sezeni na spatne zidly to moc nepomuze, na to je lepsi cviceni a uprava kterou jsem popsal vyse, ale pri nadvaze a "sesedani" patere je to bezva.


Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Celkom dobry napad. Zaujimaju ma hlavne Vase riesenia na problemy s ocami. Nepouzivam sice monitor Eizo, ale kupil som si 26" Asus + mam este jeden 22". Na obe som cital velmi dobre recenzie. Pozadie na NT som priznam sa ani neskusal menit, ale jas mam vyrazne ztmaveny ked obchodujem. Kazdopadne palenie oci pocitujem. V praci sedim pred PC, potom doma 2hod obchodujem a vecer este backtest 2-3hod. Oci dostavaju teda poriadne zabrat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99:

díky za postřehy! super informace..o tomhle řešení určitě do budoucna pouvažuju..pokud takovou židli máš, můžeš prosimtě ještě uvést orientačně cenu? jeden známý si pořizoval židli za několik desítek tisíc korun a já když jsem se na ni posadil, tak mi to přišlo šíleně vratké, nebytelné a nepohodlné, takže jsem od těchhle superžidlí zatím upustil, ale samozřejmě záleží na konkrétním modelu....já jsem zksuil první to nejjednodušší - nejlevnější a efekt je vynikající..ale samozřejmě, že netvrdím, že jsem našel svatý grál na léčbu bolestí zad..ale já sem z toho nadšený..a přitom mě to nestálo vůbec nic..

Pepe2000:

s očima mám taky celkem problémy, ale základ není z tradingu, ale z práce v novinách, kde jsem koukal do starého CRT monitoru..do té doby jsem celý život viděl abnormálně dobře, ale po dvou letech psaní jsem si oči odvařil takovým způsobem, že...no ale každopádně si zkus koupit obyčejné kapky do očí volně prodejné - např. VISINE (je jich víc druhů - pro suché, unavené atd oči..)..já osobně je nepoužívám, ale kamarád novinář, který má 50 let, měl taky velké problémy s pálením očí a praskáním žilek a od té doby, co používá ty kapky, tak se mu to o hodně zlepšilo..jinak co je nejdůležitější - SVĚTLO...u počítače fakt nemůžou být na stěnách pouze nějaké bludičky, nebo malinké úsporky...musíš tam mít vprvé řadě dobré světlo..nejhorší pro oči je šero..a taky neni na škodu si dávat třeba po hodince 5 minut pauzu a nachvilku zavřít oči..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 majkll:

Ano cena zidle byla cca 25k, a te matrace jeste o neco vic. Jasne kazdemu vyhovi neco jineho, je potreba si najit to svoje.

2 Pepe2000:

Klasika... vysychani oci - clovek prestane po nejake dobe mrkat - to je problem, musis se naucit na to myslet. S tim svetlem - vidis ja to zas mam uplne obracene. V pracovne mam neustale stazene zaluzky a i pres den je tam hodne tma. Jediny zdroj svetla je 40W zarovka za monitorem, kde se svetlo odrazi od zdi. Monitor mam stazen temer na minimum (jas, kontrast). Jen kdyz je venku extremni svit, tak tomu trochu pridavam. Zadne svetlo pred monitorem, zadne denni svetlo. Nejhorsi je mit monitor proti oknu, nebo sedet zady k oknu a nechat si na nej svitit. Neni ani dobre mit okno po boku, protoze jas monitoru a venkovni jas je rozdilny, takze kdyz si chces protahnout krk, tak se zadivas ven, pak zas na monotiror a oci se musi neustale prizpusobovat. Navic hodne lidi tu pouziva bile pozadi na grafech, coz taky neni uplne idealni. Oci pak musi "lovit" informace na bilem pozadi a neustale "preostrovat" mezi dennim svetlem a LCD... a to vsechno namaha, takze po par hodinach te zase boli hlava a ty nevis z ceho.... Ale jak rikam, kazdemu vyhovuje neco jineho... Visine je kazdopadne dobra vec, akorat sem ho nikdy nemel potrebu pouzit (narozdil od svych deti)

Jeste k tem monitorum... Nechci se tu poustet do nejakych rozboru HW, ale pred par (5-8) lety byl rozdil Eizo versus zbytek sveta naprosto propastny. Ted se ty rozdily sice zmirnuji, nicmene bych znacky jako Acer, Asus k Eizu nestavel ani ted. To spis nejake HP. Ale tohle je hodne individualni. Nekomu to muze vyhovovat, nebo stacit. Ja kdyz se podivam na Acer, tak mam pocit ze pred tim monitorem je jeste akvarko s vodou... Ale to uz je asi jiny pribeh. Nicmene kdo je na oci citlivejsi a sedi u komplu obecne delsi (hodinove) casy v kuse, tak to podle mne uz hraje roli, do jakehoze monitoru to kouka.
Zminuju se tu o tom, protoze kdyz je nekomu rekneme 18 a nema ted treba na poradnej monitor, tak mu to z jeho pohledu momentalne nevadi, nicmene za 10-15 let muze byt nemile prekvapen. Dnes uz jsou ty ceny o necem jinem, takze bych doporucil na monitoru nesetrit.

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll: Nebudu psat elaboraty, jen zminim mou praktickou zkusenost, sedel jsem na zidlich ktere se "nehybou" tzn takove na ktere ted sedis, zada me neustala bolela, soustredenost nulova. Jelikoz jsem mel zkusenosti se zidli za 5K a stala za prd rozhodl jsem se si neco precist o ergonomicky zidlych a mel jsem jasno, koupil jsem si novou zidli, ktera od vyrobce stoji 14k bez dph, ale z dalsima vychytavkama (o kterych zjistis ze jsou proste potreba, jestli to myslis vazne) me ta zidle vysla na 21K bez DPH. Prvni tyden seseni na tom bylo peklo, zrejme diky tomu ze jsem leta sedel spatne a zada proste nebyly zvykle na "spravne" sezeni, ale po tydnu me prestali zada bolet uplne. Bohuzel v praci travim 9hod a mam tam stale "spatnou" zidli, takze obcas se bolest jeste ukaze ale ta nova zidle urcite pomohla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobré téma, akorát dnes se tady kroutím jak paragraf. Konečně mám volný víkend a tak sedím nad tradingem, ale záda trpí :( Mám i vyhřezlý plotýnky a za rok a pul sedavého zaměstnání (před tím aktivne jezdecký sport) jsem nabrala 12kil. Neskutečné... jak to máte se sportem?
Já pracuji do cca 15:00, pak se snažím sednout nad grafy a v 18:00 si jdu konečně neco vzít k jídlu, pak už se mi hýbat nechce.. neumím to zkloubit :(
Víkendy se zas snažím stihnout to, na co nemá člověk čas v týdnu.. Napadlo mě aspon ráno v sobotu a v neděli běhat a změnit zejména jídelníček, který je teď založený z důvodu nedostatku času na pečivu a obědu v práci.
Ale celkově to chce nějaky upgrade životního stylu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PetraSR: ahoj, jestli mužu doporučit k tomu nabírání hmotnosti, tak určitě uprav jídelníček a to tak aby si jedla pravidelně nejlepší je každý 2 hodky třeba. ( zrychlíš tim metabolismus ) Ale chápu že v nějaký práci to muže být celkem problém ale potom jsou taky různý možnosti místo svačiny si koupit nějakej doplněk stravy ;) a jestli nemáš čas na pohyb jako třeba po práci dělat ještě nějakou činnost nebo jsi unavená tak se aspon snaž co nejvíc hejbat ( místo auta pěšky když to de, do shodů pěšky ne výtahem...) nebo taky jestli máš po ránu možnost vstávat o chlup dřív a dát si 40 minut běh :) ale v základě jde hlavně o ten pohyb a změnu jídla. Hlavně nepřistupuj na diety typu jen ovoce a podobně ;)

Jinak co se týče zad tak v pořadu Den D byla ortopedická židle která by mohla pomoct ohledně bolesti zad. ;) tu : www.ceskatelevize.cz/program/10266615369-09.03.2010-22:00-1.html#68 viděl jsem na to taky nějakej rozbor a vážně by to mělo pomoct s ochablostí zádových svalů :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To hooky a PetraSR:

Hooky určitě máš v těch radách pravdu, ale obávám se, že by pro Petru byl problém to zakomponovat najednou do svého týdenního rozvrhu. Nemyslím, že by to nešlo, myslím jen tak z fleku. Proto doporučuji postup:

Petro, pokud máš každý týden prakticky stejný / stejné denní návyky, tak to bude jednodušší.

1) Pokud chceš sama aktivně něco změnit - tak si jeden měsíc piš, co přesně každý den děláš a co jíš - přesně v jakou dobu. Když se na to pak podíváš zpětně, třeba sama zjistíš, kde máš mezery a kam by se ti nějaké cvičení vešlo (O tom pravidelném zaznamenávání denních činnosti se tu myslím už v nějaké diskusi psalo).

2) Ovšem, sám vím jak to v pracovní procesu chodí a že to pro tebe bude obtížné si rozvrh poupravit sama. Doporučuji si najít nějakého fitness trenéra a nechat si od něho sestavit jídelníček, včetně nějakého jednoduchého cvičení.

Přes všechny znalosti, které jsem v této oblasti kdy načetl jsem to udělal - jídelníček mě stál 1500Kč a byl přesně šitý na míru - dle toho jaký jsem měl týdenní rozvrh.

3) Pak už stačí daná doporučení trenéra dodržovat - a vzhledem spjatosti trading a pevná vůle, tak to pro tebe nebude problém nebo to bude i dobré cvičení.

Držím palce! :)

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 hooky :

Po prispevku DarkMana jsem na to mrkl... ano to je presne jedna z tech blbosti o kterych sem psal vyse. Toto nema s zidli k pocitaci nic spolecneho. Sami tam rekli, ze to nahrazuje rehabilitacni mic... a o rehabilitaci u komplu rozhodne nejde. Mozna to pomuze pri rehabilitaci zad, ale u komplu s tim nenamalujes ani jednu trendline.. budes porad vyvazovat ;) Pohodlne a relativne zdrave sezeni je prvni krok a k tomu slouzi uplne jine zidle, ci spise kresla, po sezeni pak cviceni, plavani, kolo atd... je dalsi nezbytnou veci, jinak nam ty patere driv nebo pozdeji vsem srostou uplne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to je pravda že u PC nejde o rehabilitaci ale já bych to třeba zkusil :) jelikož sám mam křeslo a spokojenej s ním nejsem je to takový spíš na čaj o páté bych řekl :) možná taky jak které křeslo na tom mém když je takhle teplo se mi paří zadnice a ještě jsem z toho taky jako paragraf. Ale normání dřevěná židle mi taky pomohla celkem, nikam se nepropadam, neohejbam se tolik takže pohoda :)

Jinak bych řek že pokud někdo neobchoduje a nesedí u pc jenom pár minutek či hodinku tak určitě neni na škodu to plavání a cvičení, Ale ono se to řiká studentovi kterej nepracuje každej den a pak ještě nesedí u grafu do večera :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hooky:
Děkuji za reakci.. máš úplnou pravdu s tím jíst co dvě hodiny. Před pár lety jsem (na radu přítele) dělala přesně to, co říkáš. Dokonce jsem počítala i hodnoty sachrů, tuků a bílkovin, ovoce jsem si dávala jen po sportu... tělo se zformovalo velice rychle. Teď mi to přijde jako něco z jiného světa, neumím si představit, že bych měla hodnoty počítat opět, ale je pravda, že mám metabolismus zpomalený jak šnek, takže to v práci zkusím aspoň s tím, že to bude jídlo co 2-3 hodiny. Problém je pak s vařenou stravou, kterou mít musím ale nechce se mi jí vařit, čili chodím na obědy do práce. Ale v poslední době se docela snaží a dá se vybrat dietnější varianta. Největší problém je, že psychický stres řeším sladkostma... prostě typická ženská. Ale vím, že je to jen výmluva a taky chybí asi větší motivace...

JeanPaul: Taky děkuji za rady. V tom prvním bodě si se trefil. Vysloveně se bojím toho si zapisovat mojí "ne"aktivitu. Podvědomě se bojím toho, že zjistím, že můj rozvrh bude vypadat asi takto:
4:30 budíček, práce
14:15 odchod z práce, rychle něco nakoupit (většinou se to neobejde bez sušenek)
15:30 zapínání grafů
18:00 rychle vyvenčit psa (je to gaučák:), něco uvařit, povečeřet a přemýšlet nad psychologií tradingu (tady mě napadla myšlenka pořídit bežící pás, běh mě uklidňuje, ale stěhuji se do podkrovního bytu, sousedi by mě zabili)
20:00 sprcha
21:00 postel

No a víkend? Vstávám docela brzo, ráno vždy vyvenčím pořádně hafana (to by šlo trocha i běhat), pak konečně v klidu kafe, nějaký ten film v angličtině, abych nevypadla z cviku, úklid, praní... backtesty, knížky, bolest zad a nějaká ta rehabilitace.. bolest hlavy a další procházka s pejskem... křeslo, skype, postel...

Všechny ty, co mají rodinu, partnera a čas a energii se jim věnovat opravdu obdivuji!

Jinak, co se týče toho trenéra, vždy jsem o něčem takovém přemýšlela, ale bohužel jsem po blbé nehodě, můj ortoped mi sice fitness nezakázal, ale výrazně doporučil cvičit jen pod dohledem zkušeného fyzioteraputa, ale bohužel u nás ve fitku (malé město) není nik takový, na jídelníčky bych jim taky nevěřila, spíš jen nacpou co nejvíc suplementů :(

A k těm zádům, není nad to mít šikovného ortopeda. Nademnou už tři zlomili hůl se slovy, že mám čekat, až přestanu chodit a pak mě budou operovat. Pak jsem si našla přes internet a reference jiného, sportovně rehabilitačního doktora a ten má zlaté ruce. Udělal "křup křup", řekl, kde je problém, které svaly jsou zkrácené a které již skoro vůbec nemám a je potřeba je posílit (doktoři před ním mě nechali skoro půl roku ležet na posteli!!!) a co mám a co nemám dělat. Zlepšení nastalo do týdne.

Huuups, dlouhý vzkaz, omluva! Tak ať nás záda nebolí a děkuji za rady.. teď ještě najít sama v sobě tu motivaci
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...