Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trading a zdraví


majkll

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 39
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Kvalitní židle je samozřejmě dobrá a potřebná věc, ale z této diskuse mě spíše připadá, že ji každý hledá až v případě, že něco zanedbal. Základem by měl být pohyb, který nám pomůže ze všeho nejvíc a židle je pak pouze prevencí a né naopak. Z výskumů vyplývá, že za lékaři chodí s problémy zad mnohem více lidí se sedavým zaměstnáním, než těch, kteří opravdu fyzicky pracují. Naše tělo je stvořeno k pohybu a bohužel se stáváme čím dál více línějšími a to je ten největší problém. Velká skupina lidí sedí celý den v práci, pak jezdí autem a doma si sedne ke kávě a nemá potřebu hledat pohyb. Těch nářků na to ,že na pohyb nemají lidé čas, jsem slyšel hodně, ale vždy se spíše jednalo o aliby a né o věcnou odpověď. Kdyby se nad tímto problémem každý zamyslel z pohledu priorit, pak by na prvním místě musel jmenovat zdraví, od kterého se odvíjí vše další. Pokuď si to neuvědomíme včas, pak nás nemusí již zachránit od zdravotních potíží žádná židle.
Myslím, že se bez problému nechá stihnout současně zaměstnání, trading, domácí práce i pohyb. Chce to jenom chtít. Pokuď člověk sedí u počítače, může pohyb plnit nejenom úkol zdravotní, ale i určitou formu odreagování se. Vřele doporučuji, protože tuto formu simbiózy mezi tradingem a pohybem praktikuji delší čas.
Ještě jedna poznámka nakonec ohledně zbytečných kilogramů nadváhy. Je to moje zkušenost, ale potvrzená i jinými lidmi. Pokud budu sedět doma a nic nedělat, budu mít spíše větší hlad, než když budu něco například dělat na zahrádce, nebo se jinak smysluplnně pohybovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
jen drobnost k diskuzi o zdravém sezení .. ta židle, ani míč nemají s rehabilitací nic společného, obojí je spíš z kategorie zdravého sezení, rehabilitace většinou přijde ke slovu až potom, co tohle člověk podcení. Pokud někdo při sezení na té židli vyvažuje, tak je to právě proto, že má špatné návyky a jeho záda, krk by dřív nebo později rehabilitaci potřebovala ... docela by mne zajímal poměr, kolik lidí si z prvních příjmů z tradingu plánuje koupit nový monitor nebo novou židli :)

Jinak samozřejmě nic nenahradí pohyb a to přesný opak hlavní náplně dne, tj pokud sedíte celý den v kanclu nebo domu u compu, tak hezky ven .. běhat, kolo a když už nic jiného tak fitko a žádné sezení na strojích, ale pěkně železo do rukou a kdo říká, že na to nemá čas, tak hledá výmluvy, času je dost, den umí být sakra dlouhý (tu)

co se týká změny jídelníčku, tak bych se nebránil změnit vše a najednou, postupná změna nic neřeší, pouze prodlužuje stres pro tělo, protože mezistavy ještě nejsou to co by to mělo být, ale už je to horší, než původní styl, takže pěkně hodit do vody a plavat :) každopádně u jídelníčku platí, že vše co jíte musí být vám příjemný, neni nic horšího, než jíst podle nějakýho super dietního stravovacího plánu, ale ve kterém půlku věci nesnášíte.

s dietou a zdravým životním stylem je to prakticky stejné jako s tradingem, základ je až blbuvzdorně jednoduchý, ale dokáže to uvést v praxi pouze velmi malé procento jedninců

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To PetraSR.

Denní režim mám, ale nejedná se o podrobný itinerář, kde by muselo vše sedět do puntíku. Spíše se jedná o životní styl, kde hrají důležitou roli povinnosti, pohyb, koníčky a trading. Vše se odvíjí od ročního období, nebo počasí. Jsem doma a tradingem se živím.

Teď je léto a pěkné počasí, proto se snažím být co nejvíce venku. Vstávám v 6.30 a dopoledne se snažím plnit pracovní povinnosti kolem domku, chodím na nákupy, platit složenky atd., ale vše se zřetelem na pohyb. I když se tradingem živím, v současné době jsem svoje aktivity přesunul do roviny pozičního obchodování, protože smyslem života v těchto krásných dnech není sezení u počítače, ale užívání si sluníčka. K ID obchodování se vrátím v období šeredného podzimního počasí, kdy na to budu mít čas. Odpoledne si jdu zaplavat a k večeru se jdu projít do lesa, nebo vemu kolo a s kamarádem se jedu projet. Pohyb mě slouží jako odreagování se od počítače, denních starostí a povinností. Mám hodně jiných aktivit a trading je jenom jednou součástí. Ke všemu, čím jsem se v životě zabýval, přistupuji hodně ze široka a jde mě spíše o pochopení základů, protože věřím, že to jsou primární věci od kterých se odvíjí to ostatní, založené pouze na technických řešeních. Zítra jedu do Prahy věnovat se koníčkům, navštívím kamaráda, kterého jsem delší čas neviděl, ale i zde budu hodně chodit po svých, abych splnil svoje denní kilometry, ale nejedná se o povinnost, ale je to součást mé životní potřeby.

Když se počasí zhorší, svůj denní režim si upravím, ale pohyb, koníčky, trading a povinnosti zde stále budou, ale v jiné podobě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim... prijde mi to jako kdyz jsem cetl noviny... dotaznik ohledne toho co delaji lidi v dobe krize jinak s penezi..
Bylo tam 10 bodu napr. setrim na jidle, setrim na zabave, setrim na obleceni atd... Kde byl ten nejzasadnejsi bod - snazim se hledat zpusoby jak vydelavat vice penez?

Kdyz to prevedu na tuto diskuzi tak se resi zidle monitory strava... Tak v prve rade by mel kazdy co nejdriv vypadnout ze zamestnani.. jestli mate vymluvy tak si je mejte ale kdo opravdu chce a opravdu je pro neho na 1. miste zdravi tak si to zaridi... Co treba meditace na tema zdravi? Co treba sugestivni formule typu - jim pouze zdravou a lehce stravitelnou stravu ktera mi velice chutna, kazdy den mam 20 minut na sport ktery me velice uvolni a naplni novou energii, citim se naprosto zdravi a moje zada jsou naprosto zdrave diky pohybu ktery jim dopravam....

A pokud nemate cas na to studovat mozek studovat podvedomi a co vse s nim jde dokazat tak vase vec.....

Kdyby vas zajimal muj kazdodenni rezim tak :
budicek 8:00, snidane vetsinou ovoce a nejake kolacky nebo pecivo, potom 9-13 hod golf (protazeni zad, provetrani hlavy, uvolneni) 13:30 obed - pomer 1 dil brambory nebo ryze, 1 dil zelenina, 1 dil maso...14:30-14:50 cetba knih (mysleni), 14:50-15:20 meditace, 15:20 zapnuti grafu a priprava na seanci, 18:00 konec seance zapis obchodu, popis screenu, vecere, potom 2x tydne trenink bojove umeni, zbytek kdy nemam trenink tak vetsinou golf, 20:00 vetsinou prochazka s nahravkama v usich (vetsinou shanim nahravky pres firmu amway ale v podstate jakekoliv ktere vas posunuji dopredu).. 21:00 - 23:00 zabava relax a potom spanek...

Chapu ze si reknete joo ty se mas ty nemusis do prace atd... ale ja jsem 3 roky ve skole tvrde makal abych takovyto styl mel... nemyslim tim ze jsem daval pozor ale to ze jsem tam cetl knihy ktere vas opravdu neco nauci a skolu jsem tak nejak se ctverkama prolezl...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1

Veľmi zaujímavé a inšpiratívne. (tu) Podľa mňa píšete veľmi zaujímavo, či už o obchodovaní alebo o živote. Rád tu čítam vaše komentáre (tak ma pri tom napadlo, či neuvažujete o vlastnej knihe..).

V jednom rozhovore popredný český psychiater a diakon Max Kašparů povedal, že "Úplne zdravý životný štýl si môže dovoliť na tejto zemi len zopár jedincov, ktorí majú dosť času a peňazí na jeho praktizovanie." Na tom niečo je, aj Tomáš o tom písal v jednom článku (www.financnik.cz/komodity/zapisnik/penize-a-zdravi.html).

V prvom rade však asi záleží na postoji človeka, ako písal MERKUR1, chce to len chcieť - "Myslím, že se bez problému nechá stihnout současně zaměstnání, trading, domácí práce i pohyb. Chce to jenom chtít."
K základným zásadám zdravého životného štýlu patrí zdravo jesť, piť, relaxovať, športovať, dostatok spánku, vyhýbať sa stresu, konfliktom, mať zaujímavú prácu, pestovať svoje obľúbené koníčky, mať dobré manželstvo... Ale netreba zabúdať ani na zdravý duchovný štýl.

Inak pri dlhodobom sedení u počítača je dobré nezabúdať urobiť si prestávku - ja ju robím po 50 minútach pri sedení u počítača alebo nad knihami. Robím nejaké očné cvičenia, veľmi mi pomáha napr. zaostriť v diaľke napr. strom alebo dom a chvíľu ho pozorovať. Po 5 hodinách pomáha spraviť si prestávku aspoň 1 hodinu - počas nej je najlepšia akákoľvek fyzická námaha. U každého je to individuálne, každý si to trochu musí prispôsobiť na seba, ale toto je podľa mňa takým základom, ako si udržať dlhodobú koncentráciu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud jednou prestane chodit do prace a zacne se venovat plne tradingu, tak po nejake dobe zjistite, ze mate spoustu volneho casu. Na zacatku je to fajn, ale postupem casu si at chcete nebo ne musite zacit cas a cinnosti planovat. Neni to nic svetoborneho, ale lepe se tak zije, kdyz vim co a kdy budu dnes delat. Ja mam denni rezim rozdelen na relax, praci a zabavu. Myslim ze pokud chcete byt trader, tak je velmi dulezite zdravi podporovat nejakym pohybem nebo aktivitou. Ja osobne bych doporucil posilovnu v kombinaci s aerobnim pohybem /kolo nebo beh/. K posilovne jsem si vytvoril podobny vztah jako k tradingu. Denne cvicim stejne sestavy ve stejny cas. Podobne v tradingu jsem denne obchodoval /uz intradenne neobchoduji/ stejne paterny ve stejnem casovem rozmezi. Nasel jsem zde spojeni a po urcite dobe uz jsem si nedokazal predstavit ze bych jedno nebo druhe vynechal nebo udelal jinak. Navic kdyz pravidelne cvicite dobre vypadate a co je bolest zad vubec nevim /tricet uz me davno neni/. Myslim ze pokud ma clovek usporadany a zorganizovany zivot a styl, tak jde vsechno tak nejak automaticky a plyne to spravnym smerem.

Muj nazor

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdo se živí tradingem, měl by mít i jiné aktivity, které by mu daly i jiné pohledy na svět. V současné době jsem doma, ale mám mnohem méně času, než když jsem chodil do zaměstnání. Je to tím, že se mohu věnovat všemu, co mě kdy bavilo a na co jsem dříve neměl čas. Smyslem je, abychom měli vyvážený a různorodý život, který by nás naplňoval a dával nám naprostou svobodu. Mono život pouze kolem tradingu by mě nedokázal uspokojovat, protože takový život by byl alespoň pro mě hodně prázdný.

Hodně se tu mluví o pohybu. Pro mě je hodně důležitý a spojil jsem si ho s přírodou. Takto můžeme rozebírat jednotlivá témata a vzájemně je kombinovat. Důležité je dostat se do situace, kdybychom si života uměli užívat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:
ty musis byt dobry pohodar (tu) bez prace, jeste donedavna obchodovani s pujcenymi penezmi.
hlavni je, ze se ti dari (tu)

Ja do prace bohuzel jeste musim. Ale rano v 5,30 vstanu, zacvicim si nekolikrat "Pozdrav slunce" a bolesti zad (tuk,tuk) se mi vyhybaji. Do prace na kole, snazim se zit aktivne, ale fakt je ten, ze 10hodin v pracovni dny stravim sezenim.
Do zidle doma jsem zainvestoval. Od firmy TopOffice jsem si koupil zidli znacky Sitmatic za 5k a jsem spokojen. Vrele doporucuji, navic davaji zaruku 8let. Zidle pres 20k uz mi prijde jako extrem :) Ale kdyz na to nekdo ma ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Tohle téma je dvojaké. Buďto jsem fulltime trader a pak mám de facto celý den na to, abych dělal něco pro zdraví a se zdravím. Nebo přes den (noc...) tvrdě makám, abych fundoval účet a odpoledne sedám ještě ke kompu, abch ten nafundovaný účet zvětšil.

Říkejte si co chcete, ale pokud je někdo v tom bodě 2, tzn. práce, podnikání, atd. plus trading po odpolednách a po večerech, tak prostě jeho zdraví musí trpět. Vidím to sám na sobě ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...