Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trading a zdraví


majkll

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 39
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

2 ruda.k

No malem jsem to uz taky nenasel. Tu matraci mam konkretne tuto

www.postele-janecek.cz/home/matrace-podle-upotrebeni/matrace-pro-nemocne-s-klouby-meziobratlove-plotynky/?purl=149715-matrace-tempur-combi-15-90-200

Ma ji i zena, ktera zas pro zmenu celej den trajda na nohach a stejne ji bolivaly zada... a nadvahu rozhodne nema. S touhle matraci je po problemech.

To kreslo sem nenasel, protoze uz nevim znacku ani firmu, nicmene zajdi do nejake specializovane prodejny co delaji manazerska kresla a tam se s nima porad. (Specializovanou prodejnou nemyslim Asko a spol. !) Jak vidis z diskuze, kazdemu nakonec vyhovuje neco jineho. Takze tak.

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Majklle, jak píšeš v prvním příspěvku, že tě dlouhou dobu boleli záda, tak donedávna jsem trpěl uplně stejným problémem. Ráno jsem vztal a kolikrát jssem něměl ani sílu vylézt z postele a to na to, že mi je teprve 20 let už je sakra problém, kdysi jsem chodil na rehabilitace, to moc nepomáhalo, nebo spíš skoro vůbec. Posilovna taky nebylo to právé ořechové. Jediná věc která mě opravdu pomohla bylo pravidelné plavaní. Snad už poprvé, co jsem byl na kryťáku a jenom plaval tam a z5 jsem si všiml, že mě záda přestali bolet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Blizz

Plavani je na zada super, taky s tim mam dobry zkusenosti (ikdyz to ted flakam), ale nejvic mne osobne pomohl veslovaci stroj. Je to makacka na cely telo, ale konkretne zada mi to zpevnilo dobre a bolest zad me presla behem tydne (samozrejme je potreba to delat pravidelne). Bohuzel jsem nikdy nemel takovej ten navijeci, ten jeste musim vyzkouset. Ty pistovy jsem vzdycky rozbil - vetsinou tam byl nejakej slabej bod z umely hmoty, kterej casem tu namahu nevydrzel - ale vetsinou jsem to koupil na ebay za 30 franku, takze zadnej stres. Doma mam i rotoped, ale to je fakt nuda.

Mam i velkej multifunkcni posilovaci stroj, ale ten planuju vyhodit a udelat si misto na hudebni koutek - hraju na kytaru (samouk) a na klavesy. Hudba je pro me taky obrovskej relax, ikdyz posledni dobou jsem to dost zanedbaval. Ono jak se clovek do tradingu ze zacatku ponori, tak najednou zjisti, ze s kazdou novou informaci se mu oteviraji dalsi obrovsky moznosti poznani a misto toho, aby prace ubyvalo, tak ji porad pribyva :)

Za poslednich cca 8 let prosedim u kompu tak 12 hodin denne - at uz v praci nebo doma. Ale posledni dva roky chodim do prace a z prace pesky (20-25 minut, 150 metru prevyseni), 2x tydne hrajeme v praci s kolegama floorbec (tohle jsou dva dny v tydnu, kdy se do prace opravdu tesim), od zacatku roku 4x tydne rano cvicim a ted v zime jezdim o vikendech na prkno. Zitra (ehm.. dneska) bych to videl treba na Verbier.

Jinak souhlasim s tim, co uz tady bylo receno - kdo chce, cas si najde. Samozrejme kdyz ma clovek rodinu, tak je v podstatne slozitejsi situaci, ale to uz se neda nic delat. Jaky si to udelas, takovy to mas...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

pokud trpite bolestmi hlavy a oci po vypnuti pc zkuste program F.lux
Meni barenve podani na monitoru podle aktualniho casu a zapadu slunce. Prez den je vse bilomodre po zapadu slunce tmavsi do cervena jako ostatni zdroje svetla. Skoda ze to neumi i prida a ubrat jas a contrast. Sam to pouzivam uz asi mesic a muzu rict ze me to dost pomohlo.

jaky LCD by jste doporucili pro dlouhodobou praci ? momentalne mam 15' notebook a 22' lcd oboji s 1680x1050 a prijde me ze neustale preostrovani mezi malym pismem a velkym me dost unavuje oci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja Vam skusim poradit a nebude to ziadna zazracna formulka.

Zamerajte sa na kontrast monitora. V ziadnom pripade nevyuzivajte, opakujem, nevyuzivajte tovarenske nastavenia monitora co sa tyka kontrastu. Znici a doslova vam to vypali oci. Biela na monitore nesmie byt ziarivo biela, pretoze to je to co nici oci a najme ak sa chcete sustredit na nejaky text, alebo nieco dlho-hodinovo studovat. Desim sa az toho ako ludia maju ponastavovane monitory ci uz na pc alebo na notebookoch ze ked pozeram na to doslova mi zacnu slzit oci po 10 sekundach. Moji oci su zvyknute na prijatelne , prirodezene hodnoty ktore si vzdy v monitore nastavim. Vase a inych oci su zvyknute na hodnoty tovarenske a to je chyba, pretoze tovarenske hodnoty su agresivne a ani si to neuvedomujete ale nicia vam zrak.

Takze to je moja rada co prv urobit pre svoje zdravie. Nastavit si kontrast monitora na prirodzeny a nie agresivny.
Pre ukazku hodnot ktore ja pouzivam su nasledovne:

Gamma: 1,20
Brightness: 0
Contrast: 79

Gammu a jas si uz kazdy nastavte ako chcete, ale dolezite je stiahnut kontrast.

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Zdravím.

Síce tu už dávnejšie nikto neprispel, ale takisto mám jednu celkom dobrú, pre mňa osvečenú radu. Skôr ide o tabletky.

Pre istým časom som pociťoval pálenie, pocit cudzieho telesa v očiacha bolesti hlavy až také silné, akoby mi niekto z vnútra bodal do oči. Nie som žiadny predajca farmaceutických výrobkov, ale skúsil som používať tabletky Ocuvite. Musíte avšak brať vždy jednu tabletku denne. Ale odvtedy som problémy žiadne nemal a mohol som pozerať do monitora naozaj dlhé hodiny. Zase som to nezačal preháňať. V každom prípade je nutné brať ich každý deň. Ak však prestanete po zopár dňoch príde znova stav ako predtým. Nevravím, že horší, ale proste po dlhších hodinách pri PC, ktoré Vám robili problémy Vám znova problémy robiť budú. Potom som ich znova začal používať a znova bolo všetko OK. Avšak treba brať každý deň a prvé výsledky sa dostavia po cca 3 - 4 dni. Je to naozaj dobré riešenie ak som napríklad ja robil diplomovú prácu a vedel som, že čas trávený za PC bude dlhší, začal som ich s predstihol využívať a pomohlo to.

Teda vrelo odporúčam. Nejde o reklamu, len o radu

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...