Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodovat odražení, průrazy nebo fundamenty?


Doporučené příspěvky

to: hooky

ja som kedysi skusal pivoty, svojho casu sypali perfektne a potom zacali vselijake falosne prierazy a slo to k vode. na to recept podla mna neexistuje. bud prerazia a pojdu dalej, alebo prerazia, otocia sa a pojdu naopak. to by sa bolo treba spytat tych co tam nasypu kontrakty, ze kde chcu ist, alebo mat znameho v nejakej banke aby zavolal, ze vtedy a vtedy robime taku a taku transakciu,, inac bez sance...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V tomto clanku jak bylo uvedeno i v prekrasnych screenech je jedna dost zajimava a podstatna vec pro LIVE tradera, ne pro backtest ci pro vyuku a TO: kde tu exekuci zvolit? jaky zvolit SL? zda chodit az na ctoss swing a drzet SL pod hranou odrazu? co kdyz je to 25tcku? chodit kliknutim do svickxy nebo na jejim close? Vyhodnotit predchozi volatilitu a mozny scalp? atd skoda ze tohle v clanku ani diskusi neni... ale to jsou ty zakladni kameny na kterych musite ten Trading postavit pro ilustraci prikladam jeden obchodni den kde jsou odrazove a prurazove zony videt vcetne precteni scalpu nebo order flow...open svici tahu ci sentimentu at se dari

13646

13647

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gordone,
skvělá ukázka. Je vidět, že jsi obchodoval přesně tak jak jsi predikoval před otevřením trhu. To je to pravé umění tradingu:
Říct si, že pokud trh udělá to a to, tak já vstoupím podle plánu.... Přeji ti hodně zdaru a pokud screeny budeš dávat i dále tak věřím, že mnohým nováčkům ukážeš cestu..... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

Skvely clanok! Predtym som obchodoval prerazania, ale tie SL, RRR ma nicili a musel som zmenit kompletne cely system. Teraz obchodujem len odrazy a to vzdy vylucne len v smere trendu(skusal som aj protitrendy, ale nemam s tym dobre skusenosti-je to kamikadze). Musim povedat, ze tento sposob obchodovania mi zatial najviac vyhovuje. Obchodujem cisto PA, kde pouzivam ako filter MP a level 2.

hooky:
Ak chces vstupovat do obchodov len na zaklade pivotov, tak to by som ti urcite neodporucal, moj osobny nazor... Ja osobne si pivoty do NT zapisujem rucne, ale beriem ich skor len do uvahy, ze tam su, ako nejaku uroven na vstup. Ina vec je, ked v teto urovni konci posledny swing, vyznamna RU, TL,VAL-VAH z MP....ale brat len pivot ako signal do vstupu to urcite nie...

Nech sa dari!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vas a rad bych take rad pripojil me zkusenosti s fundamenty a vstupy odrazeni-pruraz.
Fundamenty: fundamentalni analyza pro mne osobne ma prinos prevazne pri obchodovani akcii u swingovyvh obchodu a strednedobych pozic. Z vyberu zprav sleduji prevazne makrodata a pripadna jednani FEDU, asi je to podobne jak bylo uvedeno v prispevku. Tyto zpravy mi pomahaji utvorit si celkovy obraz o nalade na trhu. Pro akciove obchody jsou potom dulezite zejmena zpravy o moznych fuzich, a prinosne i kdyz ne zrovna pro akcionare jsou novinky typu problemu spojeneho s eventualnim silnym poklesem ceny akcii jako tomu bylo napriklad u BP v poslednich nekolika mesicich. Takoveto informace pokud se ziskaji na samotnem zacatku vzniku problemu mohou byt dobre vyuzity k short pozicim s casto zajimavym profitem. Osobne se vyhybam hodnocenim analytiku, jelikoz mne podobne zpravy v minulosti ovlivnovali ma rozhodnuti v rizeni pozic a nejednou s negativnim vysledkem.
Technika vstupu odraz-pruraz: Ja osobne mam tyto techniky jako klicove v mem obchodnim systemu. Co se tyka vstupu na odrazu, tuto techniku pouzivam prevazne na vstupu jiz do trendu bull ci bear a to v sistuaci, kdy jsem vystoupil z pozice za ucelem vyberu zisku, v pripade ze trend byl rozjety jiz v premarketu a indikatory napovidaji jeho dalsi mozne pokracovani, v poslednim pripade na pyramidovani pozice.
Prurazy: je ma dalsi klicova technika vstupu do pozice. Pouziti v pripade uzkeho chopu v premarketu na 5min tf a indikace trendu na 25 min tf pouzivam pruraz na vstup do pozice. SL na vstup vsak nedavam primo na okraje kanalu, ale za tyto okraje.Nevyhodou byva sice vetsi SL, ale v pripade ze se nejedna jen o falesny pruraz mne tato prinasi zajimave moznosti profitu. Neni v tomto pripade ale vhodne spekulovat na pruraz chopu do obou stran soucasne a to z duvodu nahleho nadprumerne dlouheho baru, ktery muze zpusobit silnou ztratu. Umistuji SL na vstup pouze do smeru na 25 tf predpokladaneho trendu. Druhou moznosti byva pruraz na zmenu trendu, v totmto pripade spojenych casto s patternem trojuhelnik, ema a za doprovodu divergenci na indikatorech.
Jen pro doplneni: kratkodobe obchody realizuji prevane na akciovych trzich, itd pozice na trhu QM,CL,TF

Zdravim vsechny tradery, preji mnoho uspechu a dekuji za vsechny mnohdy prinosne prispevky na tomto webu.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

zdravim,
datum posledního prispevku je sice uz trochu starsi, ale treba sem nekdo zavita a poradi.
jde mi o vetu v clanku, kde se nedoporucuje obchodovat na pruraz high/low dne. muzete mi nekdo, prosim, vysvetlit z jakeho duvodu se tomuto vstupovani radeji vyhybat nebo na co si hlavne davat pozor.
mam system postaveny prave na prulomu high/low dne, zacinam papertrading a nyni se doctu, ze hlavne novacci by se do tohoto poustet nemeli. jeste uvedu, ze jsem backtestoval Nasdaq cely rok 2010 a par mesicu 2011 s prumernym mesicnim cistym vydelkem $500.
diky
pazitka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...