Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Řízení pozice v intradenním obchodování, ukázka konkrétního obchodu


Doporučené příspěvky

V nižší volatilitě jsem jednoduše opatrnější. Trendy vznikají v okamžiku, kdy se do hry zapojují institucionální hráči - tj. samozřejmě v těchto momentech jsem ve střehu (reporty atd). Pokud je ale nízká volatilita bez reportů a jakýchkoliv zpráv, je podle mých zkušeností šance, že vznikne nějaký rozumný trend velmi nízká.

Samozřejmě cest jak dělat PS je ohromné množství. Já mám poměrně slušný účet, který nejedu z žádného pohledu na maximum, protože už bych se s riskem necítil komfortně. Proto PS řídím spíš podle volatility trhu. A když si nejsem jist, tak začnu s malý počtem kontraktů, které navýším pokud - jak říkáte - vznikne trend.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petre, diky za odpoved. Evidentne jsem o mnoho urovni nize...
Ja mam prave kvuli tomu dva vystupy. V nizsi volatilite mi zabiraji alespon ty 1.PT + obcas se chytne velky PT, ale je pravda ze na nej musim cekat radove delsi dobu (misto pul hodiny treba 2). Nicmene jakekoli dalsi diskrecni rozhodovani by pro me bylo zatim kontraproduktivni. At se dari!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas. Chcel by som sa podelit o moju skusenost. Obchodujem na 5 minutovom timeframe, graf OHCL. Ak je prva sviecka po vstupe proti mojej pozicii po dobu takmer 5 minut, vystupujem 5 sekund pred koncom vykreslovania sviecky. Obchodujem E-mini Nasdaq, stop-loss 2,75 B. Tymto sposobom sa mi stop-loss znizi na priemerne necele 2 B aj s poplatkami. S povodneho RRR 1:3 vznikne takmer RRR 1:4,5. Miso.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
chtěl bych se Vás zkušených traderů v souvislosti s formací head and shoulders zeptat, jestli jste v trzích (vzhledem k tomu, že předpokládám, že máte mnoho nasledovaných průběhů cen a formací oproti mě úplnému začátečníkovi), neobjevili formaci, jak ji nazvat: Prostě rameno1-hlava-hlava-rameno2, nebo stučněji 2H&S ?
Učím se teprve rozpoznávat formace H&S, S/R, DT/DB v trzích, ale tuto si myslím, že jsem někde viděl, bohužel si ji neuložil, protože jsem prvotně nepředpokládal, že by to mohla být formace, ale pak mi něco večer blesklo hlavou, že by i mohla. Tak bych rád věděl, když by jste mi mou "domněnku" vyvrátili nebo i potvrdili.

Předem moc děkuju
a přeju bystré oko, dobré obchody a rostoucí účet
zdravím všechny tradery

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Petře,

musím uznat, že tento a předešlé Vaše dva články jsou pro mě velmi zajímavé. Na jedné straně nesmírně inspirativní a na druhé tak trochu "depresivní".
Inspirativní proto, že vidím skoro až neuvěřitelný příklad jak elegantntně lze obchodovat a depresívní proto, že to ještě neumím. Už před nějakou dobou jsem pochopil, že nelze dělat několik kroků najedou, ale postupně se posouvat dál a dál a být připravený, že i ten nejbanálnější krok v před stojí měsíce soustředěné práce.
Když jsem si kupříkladu přečetl, že lze na racionálním základě uzavřít obchod se ztrávou 2 ticky poté, co byl v otevřeném profitu pouze 5 ticků a na základě chování vyvodit, že se pravděpodobně z trhu vytratilo momentum, byl jsem docela ohromen. Podívám-li se na něktré své pozice, kde trh bojuje 3/4 hodiny někde mezi mým vstupem a SL a pořád se ne a ne rozhodnout kam že se to vydá, tak se musím sám sobě smát.
Každopádně díky za články, jelikož si teď daleko lépe umím představit v jakém směru bych se měl vyvíjet.

kvočur

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Dobrý den Petře,
rád bych se zeptal, jestli ještě sledujete diskuzi tohoto článku, na základě čeho jste vstoupil do druhého obchodu.
Jestli jen na základě odrazu od high předešlé "vlnky" nebo jestli byl ještě signál potvrzen něčím jiným.
Podle mne v okamžiku vstupu byla vstupní svíčka zelená (podle Vašeho nastavení bílá) a mohlo se i stát, že trh SR úroveň prorazí do up trendu. Také si myslím, že na této svíci ještě není vytvořeno žádné véčko, ani překročení nulové linky na CCI.

Předem dík..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...