Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie obchodování 34: ztrácíme své příležitosti ke stabilním profitům jenom proto, že jsme chamtiví?


Doporučené příspěvky

- strach při vstupu já řeším tzv. check listem v excelu ... kde se proklikám několika krátkými, rychlými kontrolními body ano/ne... a na konci se pak rozsvítí červená nebo zelená a hláška podle toho jestli byly přesně dodrženy pravidla pro vstup nebo ne
- chamtivost a výstupy zase nastavením automatického SL a PT přímo v sw aplikaci, jako to dělá třeba Ninja
- jakmile bych byl v pozici, tak pryč od pc
- možná je to mé řešení naivní (třeba mi poradíte, jak to ještě vylepšit), ale pořád mu věřím, i když zatím jedu živě jen opce
- v budoucnu se ukáže :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 54
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

podme sa na to pozret pragmaticky - kazdy dobre vie, ze velke spolocnosti obchoduju na istotu. Kontrola u velkych wallstreetskych bank dokazala az 91% uspesnost obchodov,,, ako je to mozne? a pritom oni su ti najviac chamtivi!
realita je ina, o chamtivosti sa mozeme bavit ak obchodujete cisto statisticku vec - tym padom ste nuteni menit svoj system podla toho ako sa meni trh, lebo skratka uz nevykazuje statisticku vyhodnost. tu si potom mozete klepat na celo, preco ste chceli viac - co si ale odporuje vasej priorite uchranit si RRR. takze mate na vyber, dobra dilema ze?
ja stale tvrdim jedno - pokial neviete kto tam obchoduje, nemate sancu. od toho sa odvija aj PT... trading sice s psychologiou ma vela spolocneho, ale to nestaci, a nepomoze vam ani mala chamtivost, ani vas obchodny system zalozeny na indikatoroch a ani nic z MM, pokial neviete s kym bojujete. ine prostredie vytvara skalper, ine insider, ine swingovy obchodnik a ine velky pozicny hrac.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to slaughter

tebe asi unika podstata superenia v tradingu,,, v prispevku som naznacil, ze velki hraci maju 91% uspesnost za rok 2010, zarobili miliardy na ukor inych. tieto banky zamestnavaju programatorov, matematikov, najvacsie mozgy planety, a maju oddelenia, ktore mapuju strategie inych. daju to programatorom a oni robia taktiky, ktorymi chodia proti systemom inych, maju platformy, v ktorych vidia prikazy inych ,,, a ty po mne chces, aby som tu vyzvonil ako obchodujem ne? tak na to zabudni :D
tymto som naznacil este jednu vec - nic, co je verejne zname nezaraba, ani finwin, ani woodie, ani edler a ani nic z toho, je mi luto,,,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marko:

Nechápu smysl Tvého příspěvku. Chlubit se, jak "všechno víš, všechno znáš, skvěle vyděláváš, ale nikomu to neřekneš" je ubohé. Jsi asi jediný na tomhle serveru, kdo se nepodělí o své zkušenosti. Tvůj chrakter tedy ani nebudu rozvádět.
Ad Finwin: tímto systémem vydělávám takřka denně a hodně. Tudíž "nic, co je veřejné, nevydělává" je opět nesmysl.

... možná bude lepší, když nebudeš svými nesmyslnými příspěvky odrazovat začínající tradery. Popřemýšlej o tom, ušetři si čas a chlub se jenom do zrcadla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter:

Až budeš mít natestovaných hodně, zdůrazňuji hodně obchodů a rovněž hodně obchodů live zobchodovaných, tak ten smysl pak pochopíš, prostě kdo nezažije, nepochopí.

Pochop že vydělávání tradingem není vůbec jednoduché, není to o tom že ti někdo řekne udělej to a to a budeš profitabilní, takhle to opravdu nefunguje v žádné oblasti.

Doporučuji se nad touto problemtatikou co tady byla řečena důkladně zamyslet, mnohdy to ušetří několik let bloudění. Ale stojí to za to vydržet. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

s tou filozofiou ze nepoviem ti svoj system lebo je supertajny a je tam superfigel.....vsak ked mam nejaky svoj system, a cisto hypoteticky ho obchoduje dalsich 10 000 ludi na tom istom trhu, a uplne hypoteticky maju este aj uplne rovnake vstupy......Tak ked idem long, a nato hned chce longovat dalsich 10 000 ludi ?... to su vyplnene sny... lol... to len cele na margo tej trapnej pozy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dalsia vec, preco by finwin nezarabal ? akoze ja si myslim ze ked clovek v tradingu dokaze vyslovit taketo obmedzene vyhlasenie, tak nemoze byt uspesny....ale to uz je individualne....Marko999 ja finwin neobchodujem, ale uvedomujes si ty co su vlastne signaly finwinu ? nic ine len - prvy obrat po trende, prva korekcia po obrate , druha korekcia po obrate , odraz od Ema.... atd atd. inak nazyvane inde - formacia 123 , Ross Hook a kadeco, vsetko je relativne a subjektivne :) a ty to skopes pod zem lebo si obmedzeny :) nezvyknem sa hadat, ale ten markov arogantny pristup je mimo a len zbytocne moze odradit nejakych ludi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marko... sice nechapu proc musis psat zabudnete, to je jenom abys tady rozviril hadku nebo nevim proc to tak pises... me to moc nezajima jak obchodujes, ale to co jsi napsal tak souhlasim, taky se takto divam na trhy z pohledu hlavne velkych hracu sleduju volume kde se deji jake velke zmeny a snazim se to davat nejakym zpusobem dohromady, ono pak klidne muzes vstoupit podle finwinu, ale musis vedet co kde a proc delas... mas pravdu (shapel) jde to hodne pomalu, ale hlavni je ze pokroky vidim kazdy den, a taky jsem si ted dobre nalozil - opaperovat cely rok 2010 za ucelem treninku :) (uz mam mesic a jde to hrooozne pomalu), jinak NT7 super...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Shapel:

Nevím, o čem mluvíš, a to se tradingem úspěšně živím, obchodů jsem udělal tisíce. Co znamená věta: "Až budeš mít natestovaných hodně, zdůrazňuji hodně obchodů a rovněž hodně obchodů live zobchodovaných, tak ten smysl pak pochopíš, prostě kdo nezažije, nepochopí."?

... tedy, jestli jejím jediným účelem nebylo být tajuplný jak hrad v Karpatech ...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Slaughter:
zdravím..jsem vydřená z toho, že mi někdo odpověděl a z diskuze,která právě proběhla.Je vidět, že se nemám zapojovat a raději studovat...
Na tento server jsem narazila v lednu tohoto roku,v březnu stáhla NT a demo ZenFire.Začala jsem paper (vím,že to není ideální) a na konci března byla 1000$ v plusu se zkušební 1.verzí EMA5 a EMA20.To mě naladilo...konec června už byl stav -2300$. Přes prázdniny nic..nebyl čas..Od začátku září zkouším vstup ZLR -taky nic moc. ( demo mi vypršelo,tak na sim) Profit +65$, při úspěšnosti 50 % vidím, že mám žalostný money management.....Nečekám, že někdo dočetl až do konce moje směšné pokusy,ale chtěla jsem říci, že k této cestě mě nepřivedla chamtivost,ale myšlenka,kterou jsem vždy tvrdila,a to : že peníze musíš vymyslet. A moře je velké a vedle velkých ryb se dokáže uživit i spousta malých ryb... :)
přeji všem tak veliké úlovky,jak si zaslouží ;)
Jitka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jitka:

tohle vlákno řeší jen chamtivost v rámci psychologie obchodování, což je bezesporu jedna ze zásadních otázek tradingu. Moje předchozí odpověd Tobě byla smazána administrátorem jako off-topic. Znovu ji psát nebudu. Z toho, co píšeš, nemám pocit, že by ve Tvém případě šlo o chamtivost, spíše jen o začátečnickou neznalost, což je ale naprosto normální. Se základními otázkami se proto raději obracej do vláken k tomu určeným, anžto odpovědi Tobě můžou být mazány jako "mimo téma diskuze", což by Tě zbytečně odrazovalo (proto, že Ti nikdo neodpovídá, což ale není pravda).

Administrátor:

... pokud bude moje odpověď profesionálního tradera začátečníkovi opět smazána, přestávám se účastnit diskuzí na tomoto webu. Bohužel, ne ke škodě mé, nýbrž traderů, kterým by moje odpovědi mohly být ku prospěchu. A že začátečník potřebuje pomoci mnoho ví každý, doufám tedy, že i adimn.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro: Jitka a všichni začátečníci:

Největší kouzlo tradingu ční v tom, že je to NAPROSTO INDIVIDUÁLNÍ DISCIPLÍNA. Slovo "objektivní" v něm postrádá smysl: každý si může vybrat TRH a na něj si postavit VLASTNÍ OBCHODNÍ SYSTÉM, který odpovídá JEHO INDIVIDUÁLNÍM POTŘEBÁM A SCHOPNOSTEM. Dobrá zpráva: "Svatý grál" existuje. Jen není "někde venku". Je ve vás. Ale nemyslete si, že najít ho je snadná cesta. V mém případě to byla zatím nejtěžší práce, jakou jsem kdy v životě dělal.
Proto se nesnažte najít "nejlepší systém". Ten neexistuje. Pro začátek jen studujte systémy ostatních a až budete mít pocit, že jste nalezli ten, který vyhovuje vaší osobnosti, naturelu, schopnostem a finančním možnostem, začněte jej pečlivě studovat, backtestovat, papertradovat a pak obchodovat. A možná se hned napoprvé trefíte do systému, který vám naprosto vyhovuje. Pravděpodobně ne. Nicméně ŽÁDNÁ PRÁCE V TRADINGU NENÍ ZBYTEČNÁ, KAŽDÁ VÁS POSOUVÁ DOPŘEDU. Zbytek už je na vás.

Hodně štěstí všem,

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...