Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie obchodování 34: ztrácíme své příležitosti ke stabilním profitům jenom proto, že jsme chamtiví?


Doporučené příspěvky

Slaughter:

zaprvé se trošku zklidněte..za druhé vaše odpověď nebyla smazaná, proto že by byla offtopic (i když samozřejmě byla), ale proto že byla vulgární a agresivní..takové příspěvky budou mazány vždycky a je naprosto jedno, jestli je napíše 18-letý nováček nebo 40-letý profi trader...

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 54
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ja by som sa chcel ospravedlnit ak doslo k neporozumeniu mojho prispevku, lebo to par ludi poburilo, tak ak dovolite, rad objasnim svoje stanovisko a ako to suviselo s temou chamtivost /niekedy sa vyjadrujem, ze ma nemusia pochopit :D/
bez ohladnu na to, ci sa jedna o finwin, woodieho, edlera, PA sa treba spytat: kedy som chamtivy? ta odpoved je jasna - ak su tam skalperi som chamtivy ak chcem viac ako 2 jednotky profitu, ak su tam velke ryby a chcem 15 jednotiek, tiez som chamtivy. inymi slovami, moju chamtivost musim stanovit podla toho, kto v tom trhu proti mne obchoduje. ja si myslim ze teraz je to uz uvedene z mojej strany na pravu mieru.
este dodam co sa tu dookola omiela - uvedene obchodne strategie funguju len diskrecne, tezto ja som sa zmienoval o automatickych, programovanych strategiach, ktore idu proti vam. ak mate nieco, cim ich preckate, je to len vase plus! :)
tak nech sa nam dari.
marko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

Zdravím, opět jsem dnes doplatil na svoji chamtivost, jsem už v docela velkém drawdownu, do kterého jsem se dostal nedodržováním plánu, nebo spíše můj plán byl tak komplexní, že dával hodně signálů, což neodpovídalo mému money-managementu a já jsem jako hlupák pak chodil jenom do vybraných signálů a tyto obchody pak vesměs končily na SL, naproti tomu signály, které jsem nevzal zase obvykle končily ziskem, s koncem roku jsem udělal statistiku a následnou revizi obchodního plánu, kde už obchoduji pouze průrazy S/R zón a divergence na S/R zónách při odrazech když je člověk v drawdownu, tak jeho chamtivost vzrůstá a to se projevuje nedodržováním obchodního plánu posouváním profit targetů dále až většinou člověk získá jenom malý zisk případně obchod skončí na BE, tam se pak trh člověku vysměje, odrazí cca. v úrovni vstupu a jde opět směrem do původního profitu apeluji na všechny začínající a zejména ztrácející obchodníky, za každou cenu musíte dodržet svůj obchodní plán, zvýšená chamtivost v drawdownu vás tam bude držet dlouhodobě, nebo se může drawdown zvětšovat a to pak působí zpětně na psychiku, která když nefunguje optimálně, pak o stoprocentním dodržování obchodního plánu už nemůže být ani řeč, poučte se z mých chyb zde je 1. příklad: 11. 11. 2013 šipka S jako short, šipka 1 původní PT, šipka SL pak utažený SL na BE, trh se od hranice vstupu odrazil a šel by opět do původního PT

26732

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2. příklad 12. 11. 2013 šel jsem do průrazu a při pohybu vzhůru jsem posunul PT až na druhou S/R zónu v cestě, původní PT byl na 3360 šipka 1, trh mi dal ještě jednu šanci šipka 2, ale já jsem byl dál chamtivý, při obratu trhu jsem utáhl SL na BE, kde mě trh vybral a znovu se mi vysmál a utíkal zpět k původnímu PT, kde zónu prorazil a šel téměř ke druhé zóně

26733

Link to comment
Sdílet pomocí služby

3. příklad 24. 1. 2014 dnes trh celý den klesal, udělal jsem jeden obchod, který skončil na SL a pak jsem trh jen sledoval jak dále klesá, řekl jsem si, že na S/R zóně 3548-3550 by mohlo dojít k odrazu, byl jsem demoralizovaný, protože trh v prvním obchodě šel do mého směru, ale pak se otočil a pak šel opět dolů v mém směru, kde už jsem znovu do průrazu nenaškočil, nastavil jsem buy limit 3550 a šel jsem do obchodu nakoupit, PT jsem dal na úroveň 3585 trochu níže než trh dnes otevřel, standardní SL 2,5 bodu na 3547,50 když jsem přišel z nákupu, tak jsem koukal, že příkaz se aktivoval asi za 3 minuty, co jsem zavřel platformu a šel nakoupit, když jsem koukal do DOMU, byl jsem v otevřeném profitu asi USD 360, z toho se mi ale odečítala ztráta z 1. obchodu USD 61 s čímž mám asi nějaký psychický problém, musím zjistit, jestli se to dá odstranit, aby tam byla při každém novém obchodu 0 a ne se kumulativně počítal zisk nebo ztráta nakonec jsem obchod nechal spadnout až do SL, nedokážu si to vysvětlit, že jsem neochránil aspoň nějaký profit posunutým SL, pohled na to, jak z otevřeného profitu trh tick po ticku ukrajuje je devastující, chamtivost mě opět dohonila, mohl jsem přerušit řadu 10 ztrát za sebou a snížit drawdown zhruba o třetinu, což jsem opět nedokázal

26734

Link to comment
Sdílet pomocí služby

na zaciatok citujem z jednej knihy :

Ak neviete narabat s peniazmi tak viac penazi vas problem nevyriesi skor sa rychlejsie dostanete na dno.

( tvoj problem nezmyzne ked chytis +30b pohyb iba zvysi v tebe pocit ze dokazez taky profit urobit a take emocie co pri tom citis len zvysuju to ze ked nabuduce vstupis tiez budes chciet zazit ten pocit a nebudes ochranovat svoj
zisk a stale budes verit ze tam trh pride a budes chytat viac SL a BE a budes este viac frustrovany a kruh sa bude tocit stale dokola a stale dokola. )


S tymto problemom som sa pasoval dost dhlo tak viem o com hovoris a poviem ti ze ak tento blok
nedostanes pod kontrolu tak sa dalej v tradingu nedostanes. Ty sa fixujes na pohlad DD vs jeden obchod a podvedome
chces aby tvoj problem vyriesil jeden velky zisk a potom akoze pojdes s cistym stitom a budes obchodovat normalne ???
Ale tak to to nefunguje a ak tomu veris ze velke zisky to spravia tak nie.

Ty by si si mal zobrat cely DD a cas za aky si ho vytvoril a prepocitat kolko to robi na jeden obchodny den a podla toho
urcit ako budes obchodovat . Uvediem priklad vyslo ty ze strata na den je -40USD tak to je v pohode staci my urobit
zisk napr 100 USD a ten je vacsi asi 2,5x ak pouzivam SL -50 zvolim si dobre RRR 2,5 :1 a mozem obchodovat
pre zisk 125 USD co je 6,25b a to v NQ dostanes v pohode. Potom sa zameriam na ochranu Kapitalu a to tak
ze vzdy ak utvorim nejaky zisk v tyzdni dam si limit pod ktory nespadnem a snazim sa si s kazdeho tyzdna odniest zisk
Napr. chytim 2x PT v pondelok a Utorok mam 250 USD dam si hranicu ze pod 150 USD nemozem spadnut v dany mesiac takze mam k dispozicii 100 to su 2SL a tie mozem vyuzit na zvysenie zisku v dany mesiac (alebo pouzijem mini SL a mozem urobit viac vstupou) Alebo az teraz mozez nechat poziciu ako RUNNER ked uz mas zisk a zbytocne sa nevystavujes risku svojho kapitalu ale len toho co si za dany tyzden uz ziskal.

Skor by som v tvojom pripade pracoval na stabilite na uspesnosti jednotlivych vstupou a az s viacerimy Kontraktmy
sa zaoberal BIG PT (6b PT je dobry zopakuj ho 3x do tyzdna a mas 360 USD a ak das 4 tyzdne 360USD mas za mesiac
1440 USD ta to je dobre. (tu) (tu) (tu) (tu) (tu) (tu)

Trocha som sa nechal uniest a rozpisal sa ako by som videl seba.
Ak chces aj inu inspiraciu zacni citat NQ emini ad zaciatku stare vlakno

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OPRAVA : namiesto mesiac ma byt tyzden

Napr. chytim 2x PT v pondelok a Utorok mam 250 USD dam si hranicu ze pod 150 USD nemozem spadnut v dany tyzden takze mam k dispozicii 100 to su 2SL a tie mozem vyuzit na zvysenie zisku v dany tyzden (alebo pouzijem mini SL a mozem urobit viac vstupou) Alebo az teraz mozez nechat poziciu ako RUNNER ked uz mas zisk a zbytocne sa nevystavujes risku svojho kapitalu ale len toho co si za dany tyzden uz ziskal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cipinek:
většina se snaží ukázat své úspěchy, jak něco udělali dobře a výjimečně. Dostat nápad a připravit něco podobného vyžaduje už určitou kvalitu člověka, který se o danou činnost (trading) opravdu zajímá a navíc má vůli prospět ostatním. Je to ale velmi užitečný způsob, znám to z mé profese. Kupodivu pak následuje většinou reakce konstruktivní, lidí, kteří si už něčím prošli a taky mají snahu se (dlouhodobě) zlepšovat nebo prospět jiným.
Jestli můžu, tedy reflexe "zvenčí".
Dobré čtení trhu, S/R zóny trh respektoval, vstupy měly zjevně potenciál. To co na mě vystupuje je nedodržení pravidel pro výstupy. Myslím, že ten základní problém popsal tomm02 dost dobře. Vidím asi dvojí plán jak se chovat, resp. řídit otevřený obchod. Buď v intencích zásad probíraných na kurzech a zde v článcích vybírat první blízkou úroveň profit targetu (čím se asi moc nevydělá, spíše se trénuje disciplína, vstupy apod., ale je vyšší úspěšnost), nebo druhá možnost, jít si pro ty vzdálenější profity (což jak se na finančníku psalo : "může být profitabilní cesta, ale psychologicky náročnější pro menší procento úspěšnosti , vyšší DD, ale v součtu to může být profitabilní i více). Zde ale vidím opravdu určité hranice, které se zdají rozumné - už dost velké profity a naopak vysoké riziko, že se trh již opravdu otočí – „sežere můj profit“ a zasáhne stop loss. Konkrétně na obrázku č. 1 v bodě 1 je důvod profit vybrat - S/R zóna, tvořící se DB .. a již dobrý profit jistě s dobrým RRR k původnímu stop lossu. Na obrázku 2 je na začátku super trend, ale s chladnou hlavou se opět jeví rozumné s jedním kontraktem respektovat vlastní S/R zónu, když ne poprvé, tak aspoň podruhé při tvořícím se DT, opět asi dobré RRR a dobrý profit. Na obrázku č. 3 , pokud má člověk trpělivost vydržet , tak naznačená zóna u hodnoty cca 3569 má krásný profit, super RRR, tvoří se zde flip proti předchozímu low nápadného swingu před vstupem do long pozice.
To jsou asi hranice, které by rozumová část tradera měla té emotivní "vysvětlit", protože to, že je člověk s takovým čtením trhu při vstupech nevidí nevěřím. S více kontrakty je to asi jiné, ale v těchto situacích by pak posunutí stop lossu bylo asi taky užitečné...

Na oplátku můj problém (grafy jsou v tomto případě asi zbytečné). Vstupy se mi daří jakš takš zlepšovat, ale moje hlava mě nutí zase vystupovat zbytečně brzo, kdy seberu své 2-3 body profitu na NQ, aniž bych nechal trh doběhnout alespoň na první logický profit target (třeba "jen" 5 bodový, což už by bylo positivní RRR). Je to špatně z hlediska money managamentu, ale zejména mi na tom vadí, že poté, co si udělám přípravu (a trh ji pak třeba "respektuje"), tak se zachovám jinak (je asi jedno , jestli to nazveme chamtivost, nebo radost z toho, že jsem třeba vyrovnal ztrátu a vidím zelené čísílko...). Ale čím lépe se mi daří číst trh, tím lépe se s tímto vyrovnávám. Lépe se mi daří toto ovládat u obchodů, které jsou opravdu dle přípravy a logických zón, hůře pak u obchodů, kde naskakuji trochu opožděně (nevěřil jsem si na vstupu, ale momentum se mi líbí, pohyb je potrvzen intermarket i na dalších trzích atd. ). Zde je právě často kontrast mezi těmi dvěma body realizovaného profitu proti mohutnosti dalšího pohybu.
Asi bych měl tu improvizaci na opožděném vstupu omezit, a obchod nechat ujet. Mám pak vyšší riziko zasažení rozumného stop lossu, který již není v logické zóně, nebo musím stop loss zvětšit, obojí je pochopitelně špatně.

přeji dobrý pocit z obchodů petr 29

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny čtenáře,

myslím, že jsem do této diskuze ještě nepřispíval. Zaujal mne název.

Ano, chamtivost je myslím zničující a zatemňuje mozek v momentech důležitých rozhodnutí. Fatální chyby si člověk uvědomí až už je pozdě.

Osobně jsem za vlastní zkušenosti zaplatil trhu nemalé peníze a tak jsem si řekl, že si je POSTUPNĚ vytahám zpět i s úroky. POSTUPNĚ je velkým písmem, protože jsem pochopil, že to nebude hned naráz. Naučil jsem se trpělivosti a o to více mám pak radost z každého vydělaného dolaru.

Doporučuji tedy naučit sám sebe uklidnit a naučit se v čekání na zisky najít to lepší. Myslím tím např., že když čekám měsíc např. na 15K USD v prémiích, musím si uvědomit, že měsíce je sice dlouhá doba, ale na druhou stranu krátká doba. Při vší té práci kolem tradingu to dělá např. 10K Kč denně btto. vč víkendů a to se sakra vyplatí počkat si. :-)

Přeji hodně chuti a úspěchů všem kdo si to zaslouží.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...