Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Fuxov dennik - ZLR live TF_RB15


fuxo

Doporučené příspěvky

Mal by som otazku, ja som vcera presne na tomto casovom intervale pekne vyhorel, preto by ma zaujimalo, ze preco si nevstupil 'o swing skorej'. Mam na mysli zhruba ten moment, kde je v grafe napisane S1. ja som tam vstupil pre Long, ale samozrejme trh ma vyhodil lebo spravil korekciu a az potom plny vzostup, ktory si zobchodoval ty. Mam pocit ze moj vstup tiez splnuje vsetky podmienky... Vdaka vopred za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj, neviem ktoru usecku presne myslis? Ak cely swing skor, tak predpokladam ze to bolo okolo 18:00. Tak to je mimo mojich obchodnych hodin a naviac tam este nebol jasne definovany trend, cena isla este moc hlboko pod EMA a bolo to velmi blizko supportu S1, naviac to nebolo ZLR ale skor GB100. Ak tam nie je dostatocny priestor tak take vstupy neberiem, ale skus si stiahnut ten obrazok a vyznacit presne usecku ktoru mas na mysli, aby sme nehadali kto co myslel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

GB100 je Woodieho pattern, teda nie tak Woodieho ako GB007 :) no trosku studia a pochopis.

Vies ze obchodujem len ZLR. Je tam ZLR?
Skor mi povedz ty preco by si tam chcel vstupit? Podla coho? PA? Indikatora? CCI nic neukazuje, mozno tak extreme cross aj to s oskretymi usami, naviac ta sviecka uzavrela naspat pod pivotom. predch. swing sice prekonany ale trend este nedefinovany. Tod moj pohlad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NO myslel som ten vyznamny prepad tesne pred tym mojim naznacenym vstupom ktory je reprezentovany niecim ako extremnym 2v, ale ako pozeram definiciu ZLR - ZLR to nebude a tym padom je jasne ze to nie je vstup pre teba.

Ja ZLR osobne neobchodujem, co som v tom vsak videl ja, bolo nasledovne:

Stupajuci trend uz je etablovany (trend beriem podla swingov, nie podla EMA, cize pre mna stupajuci uz od 16:00), pretoze nasledovali posebe aspon dva swingy s HH, cena je nad EMA34 a prave prekonala maximum predchadzajuceho swingu. je tam predpoklad rastuceho trhu (co sa neskor aj realizovalo), preto som vstupil, bohuzial aj tak ma vyhodilo na tej korekcii.

Som zaciatocnik, takze tak ma ber :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zaujimalo by ma preco obchodujes 2 kontrakty, s K vzorcom uvedenym na zaciatku a tvojimi hodnotami mi z toho momentalne vychadza cislo okolo 1.63. Myslel som ze s dvoma kontraktmi sa obchoduje az ked prekrocis cislo 2 a vyssie. S troma 3 a vyssie a podobne. V tvojom pripade by to teda mal byt 1 kontrakt. Oprav ma ak sa mylim...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vcera z pohladu mojho systemu zase nic, cely den siel trh pomalicky nahor, ale nemal som ziadny signal.

Zollino, este by som doplnil preco som sa priklonil k zaokruhleniu nahor. Ja sice zadavam po vstupe hard SL 13 tickov, ktory ale potom podla pohybu ceny posuvam a znizujem. Tym padom mi z celeho backtestu a aj z obchodovania na SIM a koniec koncov aj teraz v live vychadza priemerna strata na 9 tickov. Cize omnoho mensia ako nastaveny hard SL na zaciatku, preto som zvolil agresivnejsi sposob zaokruhlenia nahor, takze uz pri cisle 1,5 som prechadzal na dva kontrakty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Priatelia a kamarati. Mozno to bude nesuvisle a dlhe, ale chcem vam ozrejmit co som sa rozhodol urobit a preco. Poviete si jak sa dusoval na zaciatku, ze mu to vydrzi a je to tu :) Mozno mate pravdu, mozno to nie je celkom tak, vlakno je hlavne pre cloveka, ktory si ho pise, a aj pre pomoc ostatnym. Ja dufam, ze sa mi oboje podarilo aspon ciastocne splnit, a ukazat ze sa to da, aj velmi jednoduchou formou.

Publikoval som vo vlakne posledny pol rok svojho live obchodovania jednoducheho systemu, ktoreho zakladnym kamenom je trpezlivost. Myslim si, ze to je to najpodstatnejsie, co sa moze novacik naucit. Dostat sa k live obchodovaniu a neprehnat to a ucit sa trpezlivosti. Nezacat zhurta, vela patternov, vela trhov, staci naozaj jeden trh a jeden pattern, aby si to clovek osahal a poznal trochu sam seba, niet sa kam ponahlat.

Ja som sa to naucil, nevravim ze nerobim stale chyby, robim a budem urcite robit, clovek nie je robot ako som uz pisal. Ale potrebujem sa posunut niekam dalej. Posledny rok sa venujem tradingu neustale, v kazdej volnej chvili, v kazdom volnom okaminu nieco citam, rozmyslam, ucim sa. Je to naozaj beh na dlhu trat, ktory bude pokracovat, a ja sa na to tesim, ale clovek potrebuje aj vypustit. Z prace si tiez beriete volno, aby ste sa z toho nezblaznili :)

Potrebujem si dat proste na chvilku pauzu a nastudovat nove skutocnosti, ktore by ma posunuli dalej, uzit si vianoce s rodinou, a nechat si veci hlavne ulezat v hlave. Ja som ako novacik nezrusil ucet, naopak, na svojej motivacnej nastenke, ktora mimochodom je fantasticka vec, ti co ste videli Tajomstvo mozno viete o com pisem, Ti co ste to nevideli, doporucujem. Takze ja mam svoju motivacnu nastenku uz od zaciatku a mam na nej okrem ineho male krocky a odmeny, typu zarobit 100 USD, 200 USD, atd. az som sa dostal k bodu notebook. A tento ciel a odmenu si idem prave splnit na vianoce :)
Publikoval som 52 live obchodov. 5000 USD ucet zhodnotil o 41% na 7095.20 USD. 2000USD vyberam (prosim vas nezacnite tu riesit dane, to mam vyriesene a kazdy rozumny clovek si na to pride sam alebo poradca a hotovo) a kupujem notas a dve super knizky a idem studovat cele vianoce a bavit sa s novym notasom, strasne sa tesim.
Clovek si podla mna musi tradingom robit hlavne radost! A uzivat si to. (Mimochodom, vyber z uctu u AMP Futures absolutne bez problemov, v piatok som zadaval prikaz a dnes rano mam peniaze na ucte)

Mam sen sa posunut dalej smerom k PA a samozrejme aj nejakej diverzifikacii na roznych trhoch. Neviem ci ZLR na viacerych trhoch je to spravne orechove, uvidime. Nevravim tym ani, ze by som uplne zahadzoval system, budem ho dalej obchodovat na sime, budem si dalej zapisovat obchody aby som vedel ako to pokracuje.
Dalsim dovodom je aj to, ze som zistil skutocnosti, ktore o trhu neviem a nedokazem ich popisat ani vysledovat (zatial), a ktore mi vsak nedaju spat, pretoze vo mne rozvirili radu myslienok a pochodov a nedovolia mi pokracovat v live obchodovani, kym ich neprestudujem a nepochopim.

Ja sa budem samozrejme dalej snazit tu publikovat, ako by sa systemu darilo, ako by som ZLR na TF 15RB obchodoval, ale uz to nebude na dennej baze, ale skor tyzdenny update.
Dik vsetkym co mi sem nieco zmysluplne napisali, majte sa pekne zatial.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...