Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Fuxov dennik - ZLR live TF_RB15


fuxo

Doporučené příspěvky

2 fuxo:

To s tou konzistenci obchodovani jsi to napsal velmi presne. Spousta obchodniku to chape presne opacne (ulet mimo plan je v pohode, hlavne aby mi neco neuteklo, tak je treba kazdy den obchodovat dej se co dej a pri te prilezitosti delat obchody mimo plan)

Tip nebo rada... Kdyz mas relativne mene signalu coz pri ZLR na RB15 je celkem logicke, tak nedelej to o cem pises (chat, net, blabla) ale ber to na 100% ze v danem casovem useku tveho obchodovani jsi proste v praci. Neobchodujes prece cely den :) O mne vsichni my znamy vi, ze jim od pul ctvry do sesti nevezmu telefon atd. Jedine co brousim, jsou na druhem monitoru financni zpravy. Nepodcenuj to, a nebudes mit problem s propasnutim nebo rozklicovanim nejake situace. Chirurg behem operace si taky neodskoci na forum chirurgu a nezacne resit prubeh operace :) Nerikam nic prevratneho a ty stejne citis velmi dobre kde delas nejakou tu chybku nebo kde nedelas. Jen ti vyjadruji podporu :) To ostatne koresponduje s tvym prispevkem - demoni. Staci mala nesoustredenost a trh te zbije, semele, vycucne a vyplivne. Proto koncentrace na to co delas je opravdu velmi dulezita.

Tak at se dari, a nepropadej panice pri lose s multi, bude to casem jeste horsi :) Tvoje vlakno je fajn, tak at ti dlouho vydrzi.

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Diky Robe za podporu, ano citim a viem co robim zle, teraz to len napravit. Mozno by som mal cim skor zapracovat do systemu ten testovany signal 0/100/Famir, aby som mal aspon min. 1 obchod za den aby mi to pomohlo zvysit pozornost. Bohuzial mimo trading nemam moc casu este na backtesting, tak to asi chvilku potrva :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Date: 11/16/2010 Contracts: 2 Trade#1 IN: 21:16 700,8 OUT: 700,7 MFE: 90,00 USD MAE: -60,00 USD P/L: 10.00 (10.40) Account: 6704,00 Popis obchodov: Vsetko je na obrazku. Po peknom vstupe podla planu a predpoklade ze sa trh este pozrie k low dna budem mat moznost posunnut na BE+1 (co sa aj stalo) sa mi podarilo udrzat demonov na uzde a nevstupit do dalsieho ZLR ktore by bolo mimo planu, pretoze bolo uz 21:41 a velmi blizsko low dna, naviac v DOMe som videl sediet mnoho buy prikazov. A znovu sice nezakresleny na obrazku, ale 0/100/Famir by vysiel krasne, naviac podporeny DB a divergenciou na oboch CCI a zaroven tomu hralo do kariet, ze bol zaver dna a trh ma tendenciu sa konsolidovat do seba, takze pisem pekny obchod do backtestov.

14496

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cau Fuxo,
vstup si mal pekne podla planu, co je super :) Pises ze bol este priestor k low dna, co je pravda, aj tam trh nakoniec siel. Z mojho pohladu , lebo som tiez sledoval situaciu na trhu, si mal priestor k lowu, ale predtym mohla mat sviecka este pullback niekde pod 703, co je viac nez tvoja stopka. To je obecny problem takychto vstupov na momentovych vybehoch, ze vstupujes za nevyhodnu cenu. Podla mna bol idealny vstup do shortu niekde okolo 703,3 na korekcii v ema. Ked sa pozries, obchodnici ktory vstupili na short niekde tam boli uz v slusnom zisku a mohli ho vyberat pred lowom dna a tym sposobit okamzity rast ceny od tvojho vstupu a chytit ti stopku ako nic. Neskusal si vstupovat na odraze od emy? ako pozeram tvoje screenshoty vacsina odrazov vychadza a da slusny profit k bodu kde vstupujes pomocou indikatora, kde by si uz mohol vyberat cast profitu. Ked sa pozeram na tie screenshoty stale mam pocit ze vstupujes oneskorene (co je logicke, lebo indikator je oneskoreny).
Toto je len moj subjektivny komentar ako to vidim z pohladu PA, kludne obchoduj dalej podla svojho planu, nech sa dari
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Sirix, v podstate suhlasim, v tomto konkretnom pripade mas ciastocne pravdu.
Ale to su pripady kedy po odraze od EMA nasleduju sviecky ktore sa v podstate neprekryvaju, takze ano vstup je uz dost daleko od EMA. Na druhu stranu, povedz mi ako by si vedel, ze to je uz ten odraz dokonceny, a ze sa cena uz nevrati k EMA?
Pozri sa na tie 4 sviecky co sa prekryvaju v podstate na 100%, totalny ledge, congestion, trading range, nazvime to ako chceme. Suhlas indikator je oneskoreny, vychadza z minulosti. No zase ja obchodujem len ked uzavrie cena v smere planovaneho vstupu. Cize keby sa dana vstupna sviecka otocila a uzavrela nahor, tak som spat v ledge a aj keby CCI ukazovalo ZLR obchod by som nebral.
Idealny vstup v tomto pripade by bol keby sa vstupna sviecka prekryvala s tou predchadzajucou aspon na 50% a uzavrela pod tym ledge par tickov povedzme niekde okolo 702, to by bolo idealne to nepopieram. Tymto sposobom mam uz ake take potvrdenie, ze odraz skoncil. Samozrejme uplne super vstup by bol na samotnej EMA, ale to nemozem vediet ze je korekcia a ze cena neprerazi EMA a neotoci sa trend a na iny timeframe nepozeram. Zial v tradingu nie je nic idealne a neexistuje idealny vstup do vsetkych situacii.
Ja sa nechcem hadat, som rad, ze si prispel, zial tie vzdialenosti su sposobene aj timeframom coz pre range bars 15 su samozrejme dost velke pohyby a niekto uz moze mat zarobene 300USD ked ja vstupujem.
Cize odpoved na otazku ci som neskusal vstupovat na odraze od emy? Ja podla mna vstupujem na odraze od EMY, len to potrebujem mat ako tak potvrdene, nie slepo brat vstup na EMA a ano tie vzdialenosti su nevyhoda tak velkych range barov. Proste ako som pisal nic nie je idealne :) ale myslim, ze volatilita TFka je zatial dostatocna na obchodovanie aj takto velkych range barov.

Dik,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak aby rec nestala, vcera zase nic. Znovu bol trh k veceru nejaky lenivy, za cele 2 hodiny len 5 barov na RB15 timeframe. Ale papierovo som zobchodoval 0/100/Famir tak ako sa nan chystam, a dokonca som chytil slip, zaujimave na paper :) Inak vcera v podstate cely den jasny uptrend, ale bez korekcii do ktorych by sa dalo nastupit a na zaver dna uzavretie trhu do seba na 0/100/Famir. Doobeda boli 2 ZLR po 16:00 do ktorych by som nastupoval. Prve by podla mojho managementu bola strata a druhe PT 25 tickov bez problemov.

14527

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj filip, jasne velmi rad, budem rad ak mi to pomozes aj otestovat :)
Ak poznas patterny woodieho, tak snad samotny Famir alebo inym menom Shamu nemusim predstavovat. Ide o zlyhanie ZLR,ktore sa hned na dalsej usecke otoci do protismeru, alebo to moze nastat aj na viacerych useckach, a potom prejde CCI spat nulovu linku a toto nastane v rozmedzi +-50. CZI a SI sa neuvazuju, LSMA je potrvdzovacie znamenie, teda pre short cervena a zelena pre long. Presnu definiciu patternu Famir alebo Shamu najdes v kazdom woodieho manuale aj tu na financnikovi.
V mojom ponimani je Famir len dalsim potvrdzujucim signalom ak nastal 0/100. Samotny Famir neobchodujem ani nemam zalusk :) a nedbam ani prisne na vsetky woodieho pravidla, skor situacia v grafe - t.j. ci uzavriem mimo trading range, ci je atak na predch. swing, kombinacia DT a DB, alebo po divergencii na niektorej z CCI, prerazenie pivotu alebo EMA34, atd.. Najdi si tu na stranke 7 obrazok zo dna 12.11.2010 tam je ten pattern 2x aj na stranu short aj na stranu long a oba su ukazkove v mojom ponimani, na oba by stacil SL 9 tickov co sa mi podla doterajsich testov zda ako najzaujimavejsia hodnota SL. Ked dokoncim testy a vyhodnotim zacnem paper trading a postupne snad pridam do systemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fuxo:
Ak som to spravne pochopil tak 0/100 famir je ak sa na cci vytvori vecko v rozmedzi plus-minus 50 a to nasledne zlyha a cci utvori patern 0/100 s podporou LSMA len mi nie je jasne kolko useciek si ochotny cakat od vtedy ako sa vytvori Vecko az do kym cci nepretne 0/100.
S tym otestovanim suhlasim len som si chcel byt isty ci to spravne chapem len ja mam zalusk skor na mesie range bary,konkretne rgb10

Link to comment
Sdílet pomocí služby

filip pochopil si to spravne. Nepoviem ti ziadne specificke cislo, kolko useciek som ochotny cakat, lebo ziadne nemam. Moze to byt hned na dalsej usecke, na druhej na tretej, na tom na ktorej, to pre mna nezalezi. Posudzujem uz potom situaciu v trhu, tak ako som pisal a na zaklade toho vstup beriem alebo nie. Pre mna osobne ani Famir nemusi byt striktne v rozmedzi +-50. A su tam aj dalsie nuancie, ako napriklad, CCI14 nemusi prejst uplne cez 0 linku a podla situacie v grafe uz mozem vstupovat do obchodu ak nastal Famir a CCI50 prekracuje 100 linku.
Neviaz sa na to ako na striktne pravidla, nikdo ti nikdy neda presny navod toto prekracuje presne toto atd.. Skus si to nasledovat sam a uvidis, ze prides na svoj vlastny styl obchodovania toho patternu a vlastne nuancie. Zaroven je dolezite to mat nasledovane na tom timeframe, ktory chces obchodovat. Na RB10 sa to moze spravat uplne inak ako na RB15, a mozno aj ja sam by som to obchodoval inak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak pokracujeme: Trade#1 IN: 20:48 725.4 OUT: 724.9 MFE: 50.00 USD MAE: -100.00 USD P/L: -50.00 (-109.60) Account: 6594.40 Trade#2 IN: 21:42 727.1 OUT: 727.2 MFE: 120.00 USD MAE: -30.00 USD P/L: 10.00 (10.40) Account: 6604.80 Popis obchodov: Vcera som urobil 2 obchody. Prvy bolo ZLR po zmene trendu, prechode CCI50 cez 0 linku a odraze ceny od EMA34, presne podla planu, dostatocny priestor k predch. high swingu na posun na BE+1. Zial trh sa zasekol a po tom co som bol uz 40 minut v pozicii, mi bolo jasne ze to momentum som netrafil. Na range baroch sviecky tikaju zaujimavym sposobom. Vacsinou 2krat otestuju svoje high a low a az potom uzavru na niektoru stranu. To sa stalo aj v tomto pripade, takze ked sviecka testovala svoje high druhykrat, a ja som bol uz 40 min v pozicii, nebol som ochotny riskovat viac takze som posunul SL na BE-5, kde bolo najviac BUY prikazov, takze prerazenie toho by malo za nasledok prudky pad ceny, co sa aj stalo a ja som usetril nejake dolariky. Nemalo vyznam cakat na plny SL, ked som bol tak dlho v obchode. Druhy obchod tiez podla planu, dalsie ZLR, trh mal tendeciu ist hore, vstup po prekonani toho swing high. Tentokrat spravne momentum a trh si to namieril priamo nahor, v otvorenom zisku 12 tickov som posuval radsej na BE+1, blizil sa koniec obch. hodin a mozna konsolidacia trhu. Dalsie mozne obchody doobeda boli krasne. Hned po otvoreni 0/100, potom GB100 ako odmietnutie +200 resistance co v danom momente predstavovala EMA34 a potom este ZLR po prekonani trendovej DB/DT. Vsetky 3 obchody bez problemov 250 USD PT zasiahnute. Keby som obchodoval doobeda, vcera by to bolo ukazkove.

14557

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fuxo:
Co si myslis o tom obchode 0/100 cca o 19 tej nebolo to uplne presne ale bol to podstatny low a odraz od pivotu,a novemu trendu uz predchadzalo par zelenych useciek.
Inac k tomu 0/100 vcera som si pozeral grafy len tak som si v nich hladal paterny tento krat aj 0/100 a nie je mi uplne jasne ktore cci ma pretnut ktoru hranicu 0/100 raz 100vku pretinalo cci14 a zl cci50 inokedy to bolo naopak,ktora situacia je spravna?
filip

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...