Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Fuxov dennik - ZLR live TF_RB15


fuxo

Doporučené příspěvky

2 fuxo:

No dat si pauzu po takovem vykonu rozhodne neuskodi, a navic se takhle odmenit :) Urcite si zaslouzis, a celkem si dovedu predstavit, jak jsi po tom cca pul roce zniceny. Ono totiz dodrzovat svuj obchodni plan a s zeleznou disciplinou ho obchodovat neni vubec zadna sranda. (A jak uz jsem tu vzpomenul driv, s mutli se to jeste zhorsuje. Je to dano tim, ze si spousta lidi postavi system s tim, ze "az se to rozjede" tak budou jen prihazovat kontrakty. Coz zhusta nefunguje. Strategie se musi postavit od zacatku na tom, ze se s ni daji obchodovat ty pocty, ktere chces... Tim chci tak trochu rict ze jednak ma Airmike uplnou pravdu, a jednak tahle tvoje strategie taky neni ten pripad, ale zda se ze to sam tusis) Takze ti preji timto pekne Vanoce, uzij si dalsiho studia, btw. ten Ross se ti imho bude dost libit a prikup si i jeho dalsi knihy... stoji za to, a preji ti do dalsiho obchodovani stejnou, ne-li vetsi odhodlanost, vytrvalost, pili a soustredeni. Vysledky budou jiste stat za to.

Opravdu dobra prace fuxo !

Mej se a at se dari ;) (tu)

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Snad sa fuxo nenahneva, ked udrzime toto vlakno o par dni dlhsie na zive.

"Strategie se musi postavit od zacatku na tom, ze se s ni daji obchodovat ty pocty, ktere chces..." mozes to rozobrat, vysvetlit alebo uviest link kde sa dozviem viac? Zatial som nepresiel cez ziadnu temu kde by position sizing bol podmienovany urcitym typom strategie a rad by som sa na to pozrel, pretoze momentalne netusim o com hovoris.

Position sizing doteraz pre mna boli jasne stanovene matematicke vzorce/pravidla, ktore treba jednoducho dodrziavat spolu s MM, a riadenim rizika. Cim dalej vas vsak citam, tak sa dozvedam aj veci vo vztahu k PZ, ktore sa nedaju exaktne vyjadrit ale zatial som to nenasiel ani v jednej knihe ci clanku od financnikov. (Airmike-ov prispevok z novembra som precital/ulozil a neda sa s nim nesuhlasit)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nuz cas ukaze, ci urobil dobre...
Najhorsi variant bude, ak na Rossovych paternoch zrujnuje ucet a v papertradingu uvidi, ako mohol ciste mechanicky za rok mat 10 000$ s navysovanim pozicii na tomto systeme.Preto som mu radil neprestat obchodovat tento system a "vsadit" nanho tych 660$ maximalneho DD z vyhratych penazi.A popritom si skusat iny pristup ku tradingu, ved aj tak treba mat viacej srategii, aby sa riziko diverzifikovalo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po istom case dospeje trader do faze, ze potrebuje mat istotu v tom ako jeho system funguje, aby mohol pripadne navysovat kontrakty. Pod tym ako system funguje rozumiem dynamiku trhu a logiku systemu. To ze CCIx pretne CCIy, alebo ze "to vychadza z backtestov" nie je vysvetlenie preco system funguje. Trader potrebuje doveru a istotu ze rozumie systemu a jeho logike aby mohol navysovat konktrakty. Takyto mechanicky system moze hocikedy prestat fungovat a trader nezisti preco , alebo kedy prestal fungovat, lebo mechanickemu systemu rpzumie len to tej miery ze toto pretne toto, a to je malo. Toto je zabudovana slabost a nedokonalost mechanickych systemov. Ja osobne by som mechanicky system nedokazal obchodovat, lebo by som mu jednoducho neveril. A preto si myslim ze tento fuxov krok je krok hodne dopredu, aj ked to niektori nechapu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne tak, dakujem za mnoho prispevkov, skoro v kazdom je kus pravdy.
Faktom naozaj je, ze potrebujem trhu viac porozumiet, a nie slepo obchodovat, "skoro" mechanicky system ked x krizi y (trocha diskrecnosti tam predsa len je, lebo nie kazde ZLR som bral).
Zvlast s poslednymi dvoma prispevkami od Sirixa a PetoU suhlasim.

Za prve, v tradingu sa podla mna naozaj neriesi keby bolo keby.

Za druhe, moje presvedcenie je, ze pri takomto systeme nema novacik sancu poznat, ze prestal fungovat a kedy sa tak stalo. Jediny mozny ukazatel je drawdown, a aj to si myslim, ze by ho hnalo obchodovat dalej, pretoze nejaky stanoveny drawdown vychadza z minulosti a preco by nemohol byt vacsi si asi pomysli, sak som v zisku. A position sizing? Position sizing aplikuje len podla nejakeho vzorca, kedy vie ze riskuje urcitu ciastku, ale s akym potencialom, to nevie. Preco liezt do obchodov s viac kontraktami, len preto ze mi to vzorec dovoli? Ked len slepo caka na mozny PT?

Kdezto system zalozeny na pozorovani trhu a zakonitostiach trhu a PA, nemoze podla mna len tak prestat fungovat, pretoze trh je masa ludi a hracov, su to obchodnici na zaklade emocii, ale zaroven su tam skupiny, ktore presne vedia co robia, kedy to robia, preco to robia a vedia ako ostatni premyslaju, co vedia, oni to vidia!, kde ich mozu nacapat, kde ich mozu vychytat, a pri respektovani tychto skutocnosti trhu vas proste takyto system "okamzite" nepusti do obchodu.
A myslite si, ze flipy, odrazy, korekcie, DB/DT, S/R urovne, atd. sa prestanu v trhu objavovat? Neprestanu, pretoze su vysledkom uvazeneho jednania urcitych skupin ludi, ktori naozaj presne vedia co robia. Ja zatial neviem presne co robim, preto ta pauza a studium.

Drzte sa vsetci, kludne vlakno pouzite na co chcete, som len rad, ze tu bude vidiet, ako sa s prvotneho nadsenia, otestovania a zostavenia easy systemu clovek dopracoval az k "tazkym" uvaham o trhu a o tom co o trhu vie a nevie.
Dokazal som sa zastavit a prestat v najvyssom bode svojej doterajsej equity. Dokazte to tiez. Hlavne premyslajte. Naozaj to nie je o slepom prevzani, otestovani a nastaveni parametrov systemu, ci uz WCCI, FinWin, Donchian, alebo cokolvek ine. Je to o uplne niecom inom. ;)

Ziadne dogmy, to su len moje uvahy, urcite sa casom zmenia :)

Majte sa zatial,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fuxo:

S tvojím postojom môžem len súhlasiť. Samozrejme že mechanické systémy fungujú dokázal si to ty a mnoho iných to stále dokazuje. Akurát, že s mechanickým systémom sa ja stotožniť psychicky neviem a pravdepodobne ani ty. Ja som na to prišiel už pri paperi ty si vedel zastaviť ziskové obchodovanie preto,že si vedel že dačo nieje v poriadku v tvojej hlave. Nevravím,že indikátory nepomôžu sa stavám systém na PA a EMA ako jediný indikítor. V týchto momentoch vidno akyje trading rôznorody a ukazuje sa že každému vyhovuje niečo iné mimochodom vybrať si ťažšiu cestu ked už si mal základy na tej lahšej je podla mna znak vyzrelosti. Ešte malú radu ak si nečítal Williamsa dlhodobé tajomstvá krátkodobých obchodov tak táto kniha mi v PA pomohla značne a musím po testovaní povedať že pravidlá v nej sú naozaj kúsok zlatého grálu (samozrejme pre mna). Držím ti palce a hlavne sa nenehaj odradiť to je to hlavné

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Ahoj Filip, ked sa pytas, tak je slusnost odpisat. Pravdupovediac, uz sem skoro vobec nechodim, nemam uz co nove nacerpat z tohoto fora, ale mal som este nastavenu notifikaciu na toto moje vlakno. Bohuzial nemam tolko casu na trading ako by som si predstavoval.
Docital som Rossa, docital som Brooksa, zerem dalsiu knihu od Jeremy du Plessis - The Definitive Guide to Point and Figure. Nie preto, ze by som chcel P&F obchodovat, ale z pohladu psychologie trhu. Je to pekny otvarac oci. Takze studujem psychologiu trhu, studujem order flow a principy pohybu ceny, studujem a rozoberam co sposobuje support a resistance, demand supply principy, preco sa cena niekde zastavi a niekde nie, ako funguju stop runs atd. atd.
Viem, ze k slepemu nasledovaniu nejakych indikatorov sa nikdy nevratim, tadial cesta pre mna nevedie.
Opis toho na com vsetkom sa snazim postavit moje obchodovanie teraz, by bol na strasne dlhu diskusiu a mnoztsvo stran pisomne, ale aspon zopar "dokonalych" pravd a statistickych zaverov o trhu, ku ktorym som dospel studiom a ktorymi sa snazim riadit.

1. Indikatory su low percent pravdepodobnost.
2. Fixny PT a SL su blbost.
3. Cas nic neznamena. Obchodovanie akehokolvek timeframe je blbost, preco by sa nieco malo stat zrovna v 2,3,5,15,... minutach.
4. Breakout/breakdown je uspesny v 20%, zvysok je falosny.
5. High dna kupuju a low dna predavaju blazni!
6. PA patterny su vysledkom psychologickeho spravania sa davu, ktory je najlepsie pozorovatelny v trhu, kde je velke mnozstvo retail traderov - teda e-mini su na to super, rovnako ako FX futures.
7. 80% likvidity trhu pochadza z pocitacovych algoritmov.
8. Trhy su manipulovane.
9. Najvacsi edge aky mozem mat, je vediet aky je priemerny stop loss retail tradera v danom trhu.

Tak tolko kam som dospel. Nechcem ani nebudem tu propagovat ziadne skolenia a podobne, ale vedz, ze som dve zasadne absolvoval, a naucil som sa o trhoch viac ako za cely svoj zivot doteraz, teraz to vsetko vstrebat, dostat do krvi a pretavit do uspesneho obchodovania.

Drz sa,
Fuxo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fuxo:

Po prečítaní tvojeho príspevku som sa pousmial a to nie negatívne. Som rád že som to s indikátormi, patternami a podobne nezabalil sám! Ak by si mal záujem poprípade čas pokecať o niečom inom ako CCI tak by som to uvítal lebo akonáhle sem nahodím niečo iné ako 2/v alebo podobne nedostanem žiadnu odpoveď. Princípy supply/demand, VSA, pohyb trhu.

Toľko odo mňa ak sa bude dať budem rád ak nie chápem,že toho času nemáš vela!

každopádne držím palce!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Fuxo
Tak pozeram ze podstivo studujes a ze nie tak hocico,
co sa tyka tych 9 bodov co si uviedol nesuhlasim iba s tymi intokatormi lebo si myslim ze je na kazdom traderovy ako sa indikator nauci pouzivat ale uznavam aj price action a najradsej mam ked mi signal potvrdi aj ind.aj PA.
Na zaplakanie je ta kopa AOS co je na trhu,za chvilu to uz bude viac menej asi len vojna strojov aj ked...
Som rad ze si na trading nezanevrel a drzim ti palce.PO nejakom case ked uz budes ,,rozbehnuty,,by si sem potom mohol hodit nejake postrehy alebo len napisat ako na tom si.
S pozdravom Filip (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...