Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Fuxov dennik - ZLR live TF_RB15


fuxo

Doporučené příspěvky

Fuxo, nechapem ta...
Mas system, ktory ti urobil 40% za pol roka to je 80% p.a alebo 6.6% mesacne.
Je to dost mechanicky system, s malym mnozstvom diskrecie.
Maximalny DD mas 660$ takze o psychickom tlaku ak si uz na nom zarobil 2000$ nemoze byt ani reci.Ty uz neobchodujes za svoje peniaze ale za peniaze "chlapika na druhej strane burzy".
Co ides hladat, ze kvoli tomu chces prestat nazivo obchodovat tento system. Snad diskrecny system s 15% mesacne?
Kludne ho hladaj ale nezastavuj kvoli tomu zive obchodovanie tohto systemu.Zastav ho, az ti urobi vecsi DD ako 660$.
Alebo ak v backtestoch zistis, ze napriklad v minulosti vyrabal velke DD alebo nebol ziskovy.Nemusis do umoru backtestovat 10-rokov dozadu. Vyber si urcite obdobia, kde sa ti bude zdat, ze tam asi tvoj system pohori(napr. chopujuce obdobie marec-maj 2006 na USA-indexoch) a tam spust backtest.

P.S: Obchody tu vobec nemusis pisat, ak ta to akymkolvek sposobom zatazuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 215
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jogo, mas pravdu, tak ako ju ma aj kazdy iny :) ja som sa rozhodol takto, viem moze sa to zdat divne, a viem ze budu rozne reakcie na to ako som sa rozhodol. Ja som to tiez nechapal,ked som pisal Gandalfovi do vlakna, preco ide zrazu robit novy system, preco ide na nieco ine, ked ma super parametre toho co predtym obchodoval. Niekto speje k systemu dlhsie ako ja, a ani sa mu nepodari mat take vysledky na zaciatku ako mam ja.
Existuje vsak skutocnost, ktoru potrebujem dostudovat a dopilovat pre dalsie obchodovanie a hlavne moju psychicku pohodu pritom, potrebujem zistit ako to cele je. Su veci, ktore o trhu neviem, a preto by som mal blok dalej slepo vstupovat do trhu, ked nieco prekrizi nieco, to je proste moja hlava, viem ano mam to natestovane, mam to potvrdene live ako pises, ale ja som clovek, co ked zisti nieco co nevie, tak tomu musi proste porozumiet, inak sa nehnem z miesta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fuxo

aby trader nieco dokazal , potrebuje progres a neustale sa vzdelavat. to je jasne . stagnovat na jednom principe ktory si vytvoril ked si o trhu nevedel skoro nic je nerozumne. to ci a co obchodovat je len na tebe ,to nema pravo hodnotit nikto len ty. iniciativu venovat sa skutocnemu obchodovaniu ale pochvalit mozeme . myslim ze nato ides spravne.

nech sa ti dari :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fuxo:

neboj se, určitě nejsi jediný, kdo to takhle má..já jsem na tom uplně stejně..po spoustě systémů, které jsem nebyl schopný obchodovat jsem vytvořil primitivní více mechanický systém založený na klouzavém průměru, u kterého jsem ještě nezažil ztrátový měsíc..sice výsledky ani parametry nejsou nijak oslnivé - alespoň by se to spoustě lidem tak zdálo..ale i přesto, že systém funguje, stále mě to táhne k jinému - více logickému (z mojeho pohledu) - systému...tj. jsem na tom vpodstatě stejně jako ty..asi jen s tím rozdílem, že já stále ten původní systém obchoduji, posiluji disciplínu atd...a přitom piluji přístup, který bych chtěl do budoucna obchodovat..myslím si, že je to přirozené takhle hledat...a taky věřím, že prostě u každého, kdo vytrvá, přijde chvíle, kdy si řekne "jo, tak takhle to chci dělat"..že prostě přijde okamžik, kdy ti to bude dávat smysl a budeš se cítit pohodlně...jasně, že se budeš stále vyvíjet, ale bavím se o tom základu systému..

je to podle mě zcela stejné jako když se třeba učím nějaký trik na kole - zkouším, zkouším, jdu na to z různých úhlů, zkouším různé postupy, jak trik udělat, větší rychlost, menší rychlost atd...sem tam se mi trik povede, postupně ho už celkem zvládám, ale pořád to neni uplně ono...až naráz přijde okamžik, kdy trik perfektně udělám a od té doby ho už umím a najdu styl, kterým ho dělat a cítím se přitom jistě a pohodlně..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tiez si myslim ze fuxo bol na dobrej ceste, ale myslim ze to nie je ta otazka. Jasne som pochopil ze chce urcite relax aspon do Januara, co je uplne v poriadku. Nastudovat nove veci, to je taktiez uplne v poriadku. Pravdepodobne to bude PA, do ktorej by rad videl.

No fcul si myslim ze fuxo svoj OS ako taky ma dobre vypracovany a tu v tomto pripade by uz islo len o mechanicke omielanie toho isteho a vysledky by sa dostavili. Mam trochu pocit, akoby zastavil pred nebeskou branou, ktorou uz staci len prejst. On si vsak berie timeout :) mat podobny system, zapriahnut do neho spominanu trpezlivost a position sizing a myslim ze by jeho zarobky mali lavinovy efekt.

Osobne ma samozrejme mrzi ze s tym mienis prestat, pretoze tvoje prispevky boli velmi prinosne a verim ze nielen ja som sa inspiroval v jednoduchosti, ktorou si pristupoval k tomuto obchodovaniu. Nieco mi sepka, ze ked sa vratis 'zo studii' uz do toho zakomponujes nove vedomosti a uz to tak jednoduche nebude.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fuxo:

aj ja ta chapem. Ja som zistil uz teraz (pri backtestoch a paper), ze nechcem obchodovat podla indikatorov a ze potrebujem lepsie porozumet trhom, aby som svojmu systemu dokazal verit, a teda ho obchodovat presne podla pravidiel. Nechcem aby som pri obchodovani LIVE zrazu zistil, ze mojmu systemu neverim a preto staviam system zalozeny co najviac na logike (ide o PA system). Takyto system je urcite tazsie postavit a kompletne premysliet, ako mechanicky system zalozeny na indikatoroch, ale myslim ze sa to vyplati. Nemam sa kam ponahlat a myslim ze ani ty. Podla mna si sa rozhodol rozumne. Ziskal si v live vela skusenosti a aj urcitu psychicku odolnost, a tak bude teraz pre teba jednoduchsie postavit system presne na teba a tvoju povahu.

Chcem sa ti podakovat za toto vlakno, pomohol si nim vela zacinajucim traderom vratane mna (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fuxo, vyborny posun, system s kterym jsem zacinal mi vydelal za 2 mesice 30% a pote jsem skoncil, presne z tech duvodu jak pises... trading neni o tom ze funguje ZLR, je to o hrozne moc vecech ktere je potreba postupne casem nastudovat a zazit, taky jsem na tom asi tak jak pise majkll, ale kazdy den je posun a to je hlavni.... Day trading je super na rozebrani trhu, tak at se dari a pak se ozvi dal jak pokracuje tvoje cesta :)

ps. majkll na kole jsem jezdil 4 roky trial... a stejne veci jako pri uceni trialu pouzivam na trading je to porad stejne vsude....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fuxo:

Presne ako píšeš čakanie kým sa v trhu pretnú dva indikátory nieje ani pre mňa zistil som to už pri backteste. Ponoril som sa do PA od williamsa a prečítal som eldera ktorý ma podla môjho názoru posunul dalej v oblasti EMA a kanálov. Teraz pracujem na tom aby som skĺbil PA s EMA a kanálmy a s dačím takým by som chcel v lete ísť live. Myslím si že v tradingu ide aj o to ako sa človek cíti a či má dôveru v to čo robí a nie len kukanie do blba a čakanie na V alebo iný pattern samozrejme toto je môj pohlad ale pre mňa to je tak že ked sa do trhu kukám a rozoznávam hodnoty prečo sa trend obrátil a podobne čisto podľa ceny a keď k tomu pridám EMA tak na tom sa dá postaviť už systém ktorý mna osobne uspokojí psychicky ale samozrejme hlavne finančne. Každopádne myslím ze WCCI ti určite pomohlo a už len v tvojích príspevkoch vidím progres aj keď som len začiatočník. Ja momentálne čakám na knihy od Douglasa a idem sa ponoriť do psychológie. Každopádne na začiatok si účet zhodnotil podla mna dosť a to že s ním chces prestať je tiež známka vyzrelosti:).. tak držím palce nech prídeš na svoj svätý grál:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZOLLINO

www.financnik.cz/forum/read.php?2,174029,page=3

bod riadenie rizika. neexistuju ziadne specialne pripady. v tomto je vacsina traderov rovnakych, pri zmene objemov mame vsetci tendenciu precenovat svoje schopnosti. nezalezi na tom ci si ziskovy, zalezi na tom ci si pripraveny. navysovaniepozicii zacinajucich traderov meni na konciacich. tak toproste je ,bohuzial.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...