Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Proč nefungují populární metody technické analýzy


Olympusko

Doporučené příspěvky


Imik,

a) Nepovažuji za konstruktivní názor pouze přímo či nepřímo vyjádřený souhlas. Vůbec mě nejde o souhlas nebo nesouhlas, ale o konstruktivismus - to je když se někdo vyjadřuje konkrétně k obsahu článku. Vladko11 a Maxwell se mnou nesouhlasili, ale jejích příspěvky byly dobré, promyšlené a konstruktivní. Chápete rozdíl?

b) To co jsem zde uvedl (v části "fyzika") - je první, max. druhý ročník VŠ technického zaměření. O jakých Science aspirantech mluvíte pro Boha? ^^

Je mi upřimně líto těch, pro které jakýkoliv číselný vzoreček působí jako stop-signál "dále nečíst". S těmi se vypořádá tradingová evoluce moc rychle (ani bohužel, ani ku štěstí - ale dle faktu).

"Proč nefungují populární metody TA" je pouze název. A ten třetí bod jste vydřel z kontextu. Je třeba číst celý článek a pokusit se pochopit co chce autor říct a respektovat autora za to, že zde svůj názor prezentuje. Ty reminiscense z komunismu, kde člověk po přečtení článku tvrdí "on si myslí, že existuje pouze jeden přístup k tradingu", čili bere to na sebe jsou slabostí konkrétních lidí, kteří si to opravdu myslí.

Zkuste někde napsat vlastní článek, Imiku. Mohu mluvit za sebe, jelikož článků, odborných publikací a praktických návodů na použití systémů BI jsem napsal mnoho, garantuji vám, že pokud se budete zakládat na to, že chcete vyhovět většině, s tím psaním rychle skončíte. Já se za své názory nestydím - ano, část "lyrika" jsem mohl napsat lépe, ale své myšlenky jsem doložil konkrétními výpočty, které může každý spočítat na papíře. A jsem rád, že se našli lidé, kteří rozumějí dobře mým názorům a jsou ochotní diskutovat a dík jím za to ještě jednou. Mohu vám říct, že moje články (je jích celkem dost na internetu, včetně českého) lépe rozumějí lidé, kterým jsou matematika, statistika a všechno co souvisí s přesností blízké. Nějak tak se stává, že jsou to většinou úspěšní tradeři se zkušenostmi s reálným obchodováním více než 2 roky a s dobrými výsledky ziskovosti. Na úrovni "argumentů", který asi někoho po přečtení minulé věty jako první reakce napadne, a to konkrétně: "Čili, ty si myslíš, že všichni ostatní, co nepoužívají statistiku jsou na nic??!!" již diskutovat nebudu a ani se nebudu k nim vracet. Všechno co jsem chtěl pokud jde o formu, ne o obsah, tak jsem již v diskuzi v tomto vláknu řekl. Kdo chce - může přečíst, kde nechce - nu což, slovy klasika: "Nejsem destíkoruna abych všem vyhovoval". Omlouvám se. Zaměřím se na konkrétní věci.

Rád zde uvedu svůj článek ohledně hodnocení MOSů.

S pozdravem a hodně úspěchů v obchodech,
Zbygnev
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 278
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Olympusko,
cílem konfrontace názorů je růst, o který se tu většina přispívajících snaží. Opravdu nic ve zlém, ale píše se rok 2010, většina čtenářů komunismus v dospělém věku nezažila a již dávno nastala doba vyrovnat se s komplexy minulosti. Respekt autora nikdo nezpochybňuje, právě naopak. Až uveřejníte článek a budete ignorován prázdnou diskuzí, pak budete jako autor bez respektu. Výroky o slabosti konkrétních lidí vyjadřujete čitelně pouze vlastní pocity (první, max.druhý ročník VŠ humanitního zaměření).Mám rád vaše příspěvky, udržují mne v mentální čilosti na poli tradingu, ale vašim zkříženým transakcím vůči té části diskutujících, kteří mají odlišný názor nerozumím.Pokud je vaším skutečným cílem publikovat na aktivní zpětnou vazbu, je potřeba vždy počítat s odlišným názorem i kritikou.Mrzí mne, že některými reakcemi můžete odradit tradery, kteří mají rozhodně co říci, i když to není podle vašich představ dostatečně konstruktivní, věřte ale, že pro nás další je. Dáváte do placu některá svá know how, která mohou být pro další velmi cenná ,proto pojďme zkusit pokračovat bez dalších invektiv, s tolerancí, humorem. Vždyť máme všichni jedno společné - trading
Pěkný večer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Olympusko,

nesnažím se zpochybnit obsah, ale vymezit se vůči formě s jakou zde své poznatky prezentujete. Mrzí mne to Vaše pohrdání těmi, co Vám sdělují, že Vás pochopili jinak, než by jste si Vy sám přál. Zavádíte ve svých příspěvcích zde v diskuzním fóru doposud nepoužívané "nové pojmy" (kontrolní body, rozptyl hodnot, ...), rozlišujete např. mezi statistikou a statistickým modelováním, modelem trhu a prognózou trhu, mluvíte např. o matematicky definované volatilitě, kterou "nahrazuje alternativní trhy", dáváte zde již "zaběhaným termínům" nový význam a obsah, zavádíte nová dogmata a to vše bez bližšího vysvětlení. Navíc až poté, co článek napíšete a jen jako odpověď na určitou kritiku diskutujících. To, o čem píšete, jsou zkušenosti, které by mohly být velmi poučné pro všechny, ne jenom pro úzkou skupinu vyvolených, kteří se stejnou problematikou jako Vy zabývají, Vy to ale svou "leností a pohodlností" dát si pořádnou práci s kvalitní a promyšlenou prezentací zabíjíte. Ono není uměním vědět, uměním je prodat.

Výše uvedené je také moje odpověď, proč nepíšu žádné články - ne že bych nevěděl, ale ono to není zase až tak jednoduché a nechci dělat polovičatou práci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Imiku, jste idealista.

Já nemohu zde vysvětlovat veškeré pojmy spojené s aplikovanou statistikou, to bude na 100 stránek. Jestli mě někdo položí konkrétní otázku, co znamená "tohle" nebo "tohle", tak mu konkrétně odpovím.

Já ani podle zkušeností z jiných serverů jsem pochopil, že moje články nejsou pro všechny. Přestaňte hledat spravedlnost. Komunismus možná nikdo nezažil, ale základní hodnoty má většina lidí od svých rodičů :) I když si to třeba neuvědomuje. Já nemohu dělat přednášku pro všechny, rozumíte? Prezentuji to tak, jak umím. Jestli člověk má zájem to pochopit, tak se mě na to slušně zeptá.

Ostatně nevím, jak jinak bych mohl popsat chování náhodné časové řady, na které zkoumavé lidské oko vidí trendy, gapy, obraty, hlavu-ramena atd., když tato řada byla ve skutečnosti zformovaná generátorem náhodných čísel, než pomocí vzorečků. To se ale fakt omlouvám.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Olympusko
Mam doma Feydmanove prednasky z fyziky. 1-2 cast som vpodstate rozumel ale za nic na svete som nemohol pochopit 3-cast, kde sa zaobera kvantovou elektrodynamikou. Je totizto napisana dost matematicky a stracal som sa v tom. Tak som si kupil knihu takisto od Feydmana QED-Nezvycajna teoria svetla a latky. V nej popularnym sposobom pre laikov vysvetluje, co to je ta kvantova elektrodynamika. A kupodivu som to pochopil. Teraz uz ani 3 cast jeho prednasiek nie je pre mna uplna "spanielska dedina".
Mozno aj ty by si mohol napisat viac po "lopate" co sa nam snazis povedat.
Kedze ti tu nikto nedava otazky, tak ja sa ta spytam, ako som to ja pochopil, co si napisal.

>Ostatně nevím, jak jinak bych mohl popsat chování náhodné časové řady, na které zkoumavé lidské oko vidí trendy, >gapy, obraty, hlavu-ramena atd., když tato řada byla ve skutečnosti zformovaná generátorem náhodných čísel, než >pomocí vzorečků. To se ale fakt omlouvám.

Toto si napisal. Je to v podstate to iste, co pise Williams vo svojich knizkach, ze trendy, gapy, dvojite dna/vrcholy uvidime aj v grafe hazania mincou - cisto nahodnej postupnosti 0 a 1.
Preto on svoje metody zaklada hlavne na momente.
Pochopil som ta spravne?
Ak ano, tak skus vysvetlit "popularnou recou" ako ziskavas vyhodu v grafe, ktory je v podstate suborom nahodnych velicin?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Olympusko,

Škoda, že to takto chápete. Máte nezpochybnitelné vědomosti a velmi zajímavé poznatky, a Váš úhel pohledu na trading by byl pro mnohé přínosem. Bohužel je dvakrát škoda, že volíte a věřím, že zcela zbytečně, zrovna tuto pro mnohé jen velmi těžce stravitelnou formu prezentace. Přeji hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přátelé i nepřátelé TA, zdravím vás a díky za vaše příspěvky.
Nemáte pocit, že je to dost velké sousto pro tento omezený prostor, zvlašť když přihlédneme k tomu, že každý má jinou představu o tom, co je TA, jiné zkušenosti a jiné znalosti statistické analýzy, jiný celkový rámec apod?

Dovolil bych si doporučit vaší pozornosti jednu knihu k tématu (dá se najít na webu):
Aronson, David R. - Evidence-Based Technical Analysis

Jedná se o jednu z nejlepších knih o TA, která kdy byla napsána. Já vím, zní to bombasticky, ale není to jen můj osamocený názor. Je naprosto odlišná od stovek/tisíců jiných knih o TA. Je v ní velice čistě a jasně vysvětleno, o čem je TA, v čem jsou její silné a slabé stránky a jak se vyhnout různým pastem, do kterých můžete spadnout (z hlediska používání TA, backtestování, optimalizace, datamining), o čem je trading a obchodní systém (z jistého úhlu pohledu) atd. Jako bonus se naučíte velmi slušené základy statistické analýzy pro tradery. Vůbec se toho nelekejte - kniha je plná velmi ilustrativních obrázků a rozhodně nevypadá jako učebnice statistiky, žádná řecké písmena a šílené vzorce. Když si zjistíte, kdo je autor a co dělá, tak vás jistě nepřepvapí, že jednak rozumí tomu co říká a že to dokáže krásně polopaticky vysvětlit i člověku, který se nikdy se statistikou nebo TA nesetkal. Angličtina je to jednoduchá, takže to zvládnou i slabší povahy.

Na rovinu říkám, že to ocení hlavně ti, kteří jsou spíše technicko/logicko/racionálního typu. Pokud máte za sebou pár semestrů statistické analýzy, tak oceníte eleganci, s jakou je to podáno. S čistým svědomím můžu řici, že tahle kniha je toho typu, že po jejím přečtení se už nedokážete nikdy dívat na svět TA tak, jako dřív. A dá vám (doufám) více, než všechny knížky o TA, které jste kdy v životě přečetli. Kromě toho by mohla sjednotit váš celkový rámec a pojmy. Pak by mohlo být pokračování téhle diskuze velmi zajímavé a podnětné. Tahle knížka mi otevřela oči ohledně TA i jiných souvislostí s tradingem a patří k cca 5 knihám, které považuju za nejužitečnější pro trading, resp ukáže vám širší rámec, abyste pochopili kam jaké věci zapadají a jak spolu souvisí, co je a co není pravda a hlavně proč.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Olympusko

paradox je v tom ze znalosti z matematiky a statistiky ti zrejme nechybaju. len vidim dost velku medzeru v teorii trhu. velka skoda ze stavias na cisto matematickych zakladoch. uz dvakrat som mal rozpisanu odpoved na tvoju uplne prvu reakciu ale som trosku bezradny v tom ci by som ti to dokazal vysvetlit co som mal na mysli .a pravdu povediac ak mam reagovat na nazorove strety tak si radsej zahryznem do jazyka :). alebo si sadnem na ruky. takze jedina moja skromna rada akju teda primes je tato:

zabudni na chvilku na teoriu fx. chod na akukolvek likvidnu burzu. otvor si orderbook , time and sales a k tomu graf. sleduj spravanie trhu celu seansu a skumaj prichadzajucu a odchadzajucu LIKVIDITU. sleduj CAS, sleduj CENU. tvoj matematicky bacground dostane uplne inu dimenziu. a to ti hovorim ako antialgotrader s trapnymi 3 semestrami matiky na na technike, ktore som presiel z odretymi usami. :)

rozhodne nechcem poucat.chcem len aby si si sam dokazal sformulovat to co som ti ja nedokazal vysvetlit. a mozno za polroka si sam pre seba povies ze predsa len na tom nieco bolo. mozno potom napises pekny clanok. a ja budem vediet ako som tito mal vysvetlit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Olympusko : Na vyvrátenie niektorých tvojich názorov by sa podľa všetkého najviac hodil Habaso, pretože má presne to vzdelanie, ktoré požaduješ pre argumentáciu na úrovni a vedel by ti odpovedať sposobom, aby si uznal jeho fakta. Z pochopitelných dovodov nebudem písať ako obchoduje, ale v jeho rozhodovacom procese sú aj prvky toho, čo asi nazývaš široko dostupné metódy, ktoré považuješ za nepodstatné pre dlhodobý a trvalý zisk.( toto ber len ako moj subjektívny pohľad)

(Tvrdím, že žádná metoda, která je široce dostupná pro průměrného tradera ze principu nemůže fungovat na vyspělém vysoce likvidním trhu.)

Hodne pochybujem, že tu nájdeš traderov, ktorí dajú verejne na sklo svoj systém s podrobnosťami a výsledky za povedzme 5 rokov, aby dokázali, že to asi nebude náhoda a obchodujú niečo, čo si odpísal. Ale ináč výborná téma a budem rád, keď v nej budeš pokračovať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kviido : Habaso, ak bude chcieť, iste napíše svoj názor a ak nie, ber to tak, že nechce alebo sa tým ani nezaoberá. Ja ho nebudem prehovárať... :) A mám aj voľno...:) Ale pravda je, že by obohatil tému. Vyvrátil už mnohé dogmy, čo tu kolovali. Čo sa týka jeho obchodovania, taktiež mne neprináleží, aby som o tom písal. Ale hádam je jasné, že matematické prístupy, použitie algoritmov sú na FX a aj na iných trhoch ziskové, stačí sa pozrieť ako na takom sposobe zarába jedna špičková česká spoločnosť. Ale na druhej strane zatracovať iné prístupy, by som taktiež nerobil. Existuje x slávnych traderov, ktorí zarábali a dodnes zarábajú s použitím roznych metod TA, PA, MP a ďalších. A svoje výsledky niektorí aj verejne prezentovali a dokázali.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...