Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

blazek3:

vstup v krásné oblasti (toto je mimochodem moje typická vstupní oblast), ale bohužel pro tebe byl:

1) příliš pozdě - pokud budeš čekat na takové potvrzení rozjetí trhu a budeš nastupovat až tak pozdě, pak budeš neustále vstupovat do trhu s tím, že si už při vstupu v jasné a velké nevýhodě, protože:

2) logický SL pod extrém trhu je příliš velký vzhledem k potenciálu protitrendového pohybu po takovém silně trendujícím dni. A pokud se to budeš snažit zachránit nějakým nelogickým utaženým SL někde pod nějakou smyšlenou úroveň, pak:

3) budeš z trhu vymetený zas a znova. A to je škoda, protože taková vstupní oblast nese všechny známky jasného zastavení trendu a je škoda do toho blbě nastoupit a blbě umístit SL, čímž tu šanci a dobrou obchodní myšlenku zabiješ hned v počátku špatnou exekucí.

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Díky majkl,

opět velmi přínosný příspěvěk. Musím opět souhlasit. Plánovaní protitrendu v těchto oblastech mi dává smysl, ale mám problém časovat vstup a umístění SL. Jak píšeš, pokud bych umisťoval SL pod low trhu, měl byxh silně negativní RRR a to nechci. SL jsem umístil po low vstupní úsečky, bez jákehokoliv rozmyslu. Mám problém s tím, že signál (finwin) dostávám pozdě (jak píšeš ) nebo signál dostávám, ale s velmi negativním RRR a příliš vysokým riskem.

Nevím. Možná v těchto olastech je nejlepší použíit price action nebo jiný pattern, který vzniká v extrému. Prosím, jestli můžeš naveď mě nebo napiš jak to řešíš ty.


Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blazek3,

Neznam tvuj system, ale z tech obrazku vypada hodne logicky. K tomu poslednimu obrazku.
v 16:54 tam je takova svicka, tusim ze se tomu rika klokani ocas. (H 2224.00). Ja mam rad vstupy nad H takove svicky, protoze mi vetsinou vystaci maly SL. Je jasny, ze tam musi byt zaroven vstupni signal.
....urcite bych nemenil system.

Zdravim

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čau Pavle, Ano. To je přesně ta svíčka, na které jsem měl vstupovat. Přikládám porovnání všech trhů a situaci jak se ,,choval" celý akciový index. ES a NQ měli po vstupu ještě sílu vytvořit nové low. YM a TF už nové low nevytvořili. Navíc výstup byl plánovaný na vrchol swingu. Opět tohoto swingu dosáhli jen YM a TF.

16549

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím. Pokud bych měl popsat dnešní trh, tak bych to viděl asi takhle. Viz screen. Musím podotknout, že dnešní situace, jak jsem ji viděl, jsem načerpal víkendovým studovaním trhů s tím, že jsem vypnul všechny indikátory a nechal zobrazený jen cenový graf a volume + významné úrovně. Co se týká mého systému, který obchoduju, tak jsem dnes signál nedostal ( na základě indikátorů ).

16556

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Blazek:

Pekný pohľad tiež takto obchodujem dneska som bol bod od toho celého pohybu mal som limit na low tej down sviece. A potom som skúšal jeden protitrend no ten som už odflákol a išiel som mimo kontext takže SL. Ešte k tomu prvému obchodu tam to bolo z pohladu orderflowu (podľa vol) pekná situácia. Hneď prvá svieca mega demand potom lower vol široký down (menej supply) a tie dva demand bary a išlo to. škoda. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ty pondělky jsou vždycky úžasné.Dnes jsem udělal úplně to samé jako minulý týden v pondělí.Už brzy ráno jsem vstal a po pátečním propadu jsem netrpělivě čekal na příležitost.Znovu jsem udělal svou starou nacvičenou věc.Kolem 7.00 našeho času na dlouhou vzal 10 kontraktů za 2193.25.Dalších 10 kontraktů jsem přidal po otvíračce za 2211.25.A posledních 10 kontraktů za 2225.00.Doufám,že se tento týden nezklamu jako ten minulý týden a trh se již zpátky nevrátí na úroveň 2200.00.Velmi bych si přál,kdyby se trh zastavil tak někde okolo 2350.00.To už bych byl velice spokojený.

16558

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blazek3,

Jo presne tam by byl idealni vstup :) Muj indikator tohle predpovedet nedokaze, takze ted realne.

Jak jsem psal, v 1545 jsem dostal signal long a nevzal ho, protoze:
-svicka byla prilis volatilni (cca 9 bodu za 3 minuty to je na NQ trosku neobvykle ne? :)
-takovy situace nastavaji cca 1-2 za mesic (ted v cervnu je to 2.) takze zatim to pro me nema smysl studovat.

Co si z toho muzu vzit? Dovedu si predstavit, ze s postupne vybudovanou sebeduverou je mozny nacvicit tyhle vstupy v prubehu vykreslovani svice a skocit do trhu na cenove urovni +/- OPEN s nizsim SL.

Zdravim


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...