Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Střípky souvislostí


Heron

Doporučené příspěvky

Heron,

je to samozřejmě vaše rozhodnutí. Ale myslím, že jsem dal jasně najevo, že tato diskuze je otevřená i volnějšímu tématu, takže opravdu nikdo tuto diskuzi nezakázal, nikdo jí nedal žádné extrémní restrikce (pouze výzvu, ať se stále snažíme držet tématu tradingu, i ale s možností nepřímo souvisejících věcí). Michal samozřejmě zodpovědně dělá to, na co jsme ho jako administrátora webu najali, ale není třeba ještě kvůli tomu brát jeho tendenci managovat diskuzi dle toho, jak dostal za úkol, osobně.
Znovu podotýkám, nikdo tuto diskuzi nezakázal ani jí nedal nějaké extrémní restrikce. Ba naopak, shodli jsme se vzhledem k zajímavému povídání tradingu na určité benevolenci a pokračování tohoto vlákna jako jediného v mezích až na hranici souvislostí s tradingem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 86
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

já k tomu můžu říct jediné: přesně jak říká Tomáš - nechápu to rozčarování - já jsem napsal, že není problém a když to Tomáš povolil, tak můžete diskutovat i volněji i za cenu že to bude mírně offtopic..jediné co jsem řekl, že ať se tu zase neřeší to, jak se vede finančník, jak je dobré administrování fóra a jiné věci, které absolutně nemá smysl tady řešit..to je navíc uplně mimo záběr toho offtopic stylu, který jste tady před mým zásahem s yaxem a spol řešili...takže opravdu nerozumím tomu ukřivdění..bylo vám povoleno, ale přebrali jste si to uplně opačně..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne taku temu kde to moze ist aj troska mimo som potreboval.
Cize otazka:

Ako prijmut dieta od malicka aby sa venovalo tradingu? kedy je najvhodnejsi cas ho do toho pomalicky zasvetit a aky postup volit? Ak ho zacnem vychovavat inak ako som bol ja vychovavany, tj nevytvarat mu nejake bloky o ktorych sa uz vela popisalo v clanku o psychologii a roznych knihach, bude mat vacsiu sancu uspiet ako ktokolvek iny v dnesnej dobe ktory ma este navyky ktore nam vstiepovali nasi rodicia atd?

Tema z ineho sudku, ale stale sa tyka tradingu, ze?

Druha otazka:
je tu niekto nejaky rodic ktory svoje dieta vedie k tradingu? Ak ano prosim o nejaku radu. (moje babo sa sice este len narodi 26 maja ale uz teraz rozmyslam ako ho vychovavat lepsie ako nasi rodicia aby sa mal v zivote lepsie. Teda mala, lebo to bude dievcatko :)

Chcem aby moje dieta sa malo v zivote dobre a cesta tradera je jedna z ciest slobody, financnej nezavislosti, inteligencie, rozvyjania sa, rozrastania sa, ineho zmyslania a podobne. V skole mu to co by som mu dal ja v zivote nenaucia. Ani mna to nikto nenaucil, nasi rodicia mi naopak vytvorili spatne navyky. Nepripravili ma na zivot upechu a financnej gramotnosti ako aj schopnosti. Nemyslim tym zdedit nieco, ale myslim dopracovat sa k niecomu sam svojou silou a vlastnostami.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR
neskusal, predpokladam ze okrem knih od larryho co su prelozene do CZ je vsetko anglicke, takze by mi to bolo aj tak nic platne.
Skor ma napadlo zeby mohli o tom financnici peter alebo tomas napisat clanok. Myslim ze tu bola aj niekde diskusia ze co si prajeme aby este napisali. tak tato tema by nebola od veci. Urcite maju aj oni deti alebo ked nemaju, tak budu mat a chcu ich nejako viest touto cestou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stranger,
zajímavé otázky, napíši svůj pohled na věc - čistě subjektivní

Dítě bude mít bloky v každém případě - i když je nemusíte způsobit přímo Vy, společnost se o to postará myslím dostatečně - a izolovat dítě od ostatních úplně nemůžete. Obecně kdyby jste pojal špatně to co ho chcete naučit - aby od Vás neměl žádné bloky a mylná přesvědčení může tím mít paradoxně velké problémy jakmile by přišel mezi ostatní populaci.
Za další ''jak přimět dítě k tomu aby se věnovalo tradingu?''. Třeba to bude umělec a nebude se o cash vůbec zajímat. Třeba ho investování v jakékoliv podobě ani neosloví a nemůžete mu to přece nutit. Kdyby jej to ale zajímalo, tak můžete výborně pomoci.
A i kdyby jej cash a svoboda ve smyslu že bude mít peníze zajímala, tak trading je jednu z mnoha cest - krásně o tom píše např. Kiyosaki, které mu může a nemusí sedět - což určitě víte.

Na cestu osobního rozvoje se může vydat - když k tomu bude mít předpoklady i bez tradingu - to jen Nám, kteří by se bez něj k tomu nedostali trading pomůže.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal-administrator:
Michale, konkrétně mi celkem vadí tohle:
„Heron: fakt nevím, co sledujete, a [bold]jestli mermoci chcete neustále rýpat a zkoušet mě vyprovokovat[/bold], ale musím vás zklamat..já se vám do toho zapojovat nebudu a vracet vám to už vůbec nebudu... [bold]maximálně si zakládáte na zařazení do ručního schvalování bez dalšího varování, případně na ban, až to překročí určitou mez..[/bold]“

Možná jde jen o nedorozumění, ale nic takového jsem v úmyslu neměl a nejsem si ani teď ničeho takového vědom. Má to snad být reakce na to, že místo abych řekl: „Merkure, tak už si můžeme pokecat o čem chceme, ale nesmíme zapomínat na pravidla fóra, protože některé témata přesto zůstávají TABU (vedení serveru, daně, ...)“ tak jsem hodil hlášku o půlnočním království, protože mi to v tu chvíli přišlo na jazyk a připadalo mi to trefné a vtipné? Nebo na to že mi přijde zbytečné, aby se v nyní oficiálně uvolněnějším vláknu co do témat, řešilo co je a co není off topic? Nebo že pár lidí vnímá potřebu vlákna „Různé“? Nebo že si občas člověk trochu zažertuje a potřebuje se někdy zasmát nebo chce vyloudit úsměv na tváři druhých? Nemůžu za to, že si někdo vztáhne na sebe něco, co mu nebylo určeno nebo má jiný level smyslu pro humor, případně si jinak interpretuje nějakou narážku. Nejsem uražen, ale vaše reakce na mě konkrétně mi připadá zbytečně přehnaná a neadekvátní.

tomnes:
ad „ ...ale není třeba ještě kvůli tomu brát jeho tendenci managovat diskuzi dle toho, jak dostal za úkol, osobně“
Ohledně restrikcí tohohle ani jiného vlákna žádný problém nemám, ale nevím jak si Michalova slova nemám brát osobně, když byla mě osobně adresována.

Schválně se pokuste zamyslet nad motivací, proč by zkušenější tradeři měli trávit čas tím, že tady budou někomu zdarma radit a jaký dopad má kvalita a kvantita diskuzí na váš hlavní byznys. Kvůli získávání informací to ti zkušení určitě nedělají - mají své vlastní funkční systémy. Chtějí jen trochu kontaktu s lidmi na podobné úrovni zkušeností i pohledu na svět v mateřském jazyce, probrat nějaké ty zajímavosti nebo nové informační zdroje, taky trochu zábavy a smíchu (a kousek místa, kde tím nikoho nebudou rušit), občas si trochu načechrat peří nebo ego – na oplátku rozdávají zdarma rady a informace, abyste nemusel místo čtení a psaní knížek nebo golfu po milionpáté odpovídat na stejné začátečnické otázky nebo si platit nějaké odpovídače. Jsou totiž lepší způsoby jak nakládat s volným časem a lepší místa kde se můžeme realizovat.

----------------------------------

Jak si to Tomáš s Petrem zařídí je pouze jejich věc, je to jejich byznys – to je bez diskuze a nikdo to nezpochybňuje. Pokud stojí nebo nestojí o zpětnou vazbu i z jiných zdrojů než od nadšených absolventů kurzů nebo začátečníků, je to také jejich věc a nemyslím si, že kolem toho by se tohle vlákno mělo točit – je to citlivé téma a kdyby se snad náhodou o to otřela řeč, tak by to snad šlo přejít i bez komentáře, ne? Stejně tak je jen jejich věc do jaké míry chtějí nebo nechtějí vzít v potaz co by si přáli i ostatní členové „komunity“ bez práva veta tj. do jaké míry to řídit demokraticky nebo autoritativně – je to pouze jen a jen jejich věc včetně důsledků.

Vzhledem k tomu že jsem se zase dotkl tabuizovaného tématu a porušil navíc svůj ban tak se preventivně sám seřvu a odebírám se do tradingového undergroundu za Merkurem. Potřebuju si na chvíli od diskuzí odpočinout, takže tady nějaký (možná i delší) čas nebudu vidět ani slyšet. Komu se mé příspěvky zdály zajímavé, tak si může zatím prostudovat doporučované zdroje - je to čtení tak na půl roku. Merkura je škoda, ale sám se zabanoval, sám se zase může odbanovat až bude (jestli bude) chtít. Good luck, Merkure!

Přeju všem hodně štěstí v jejich byznyse.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Heron,

jak říkám, je to vaše rozhodnutí. Lidé přicházejí a odcházejí. Po některých nezůstane nic, po jiných pozitivní stopa inspirace. My už tento server provozujeme několik let a bohužel už v minulosti došlo několikrát k tomu, že několik inspirativních diskutujících se cítilo dotčeno určitou reakcí a z diskuze odešlo (některé jsme vědomě zabanovali, protože jejich nejprve inspirativní diskuze začala přerůstat v agresivitu). Chápu to. Každý má na to právo a samozřejmě jelikož je to osobní, svobodné rozhodnutí každého, nemá cenu cokoliv komukoliv rozmlouvat.

Inspirace, kterou jste zde některým nadšencům zanechal, je zjevná, takže i za ostatní děkuji.

Pokud po oddychu ucítíte opětné nutkání přispět, samozřejmě jste vítán, pokud nikoliv, část inspirace zde stále zůstává.

Přeji hodně úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

all:
Beru to všechno jako politováníhodné oboustranné nedorozumění a byl bych rád, kdyby to tak vzali i ostatní. Řeči o samobanu berte třeba jako výraz „pokání“. Jsem rád, jestli po mě zůstane nějaká inspirativní stopa a jestli to pomohlo byť jedinému člověku posunout se blíže k jeho cíli. Pamatuji si také mnoho těch, co tady byli a už nejsou – někteří zaslouženě, jiní spíš díky nedorozumění. Proč hned tasit nůž kvůli odchylce od tématu nebo méně vhodné formy podání příspěvku?

Nicméně jak už jsem říkal, potřebuji si teď odpočinout na nějaký čas od diskutování (nerozptylovat se), protože se chci pustit do několika zajímavých projektů - a ta moje roztržka s adminem vypadala jako dobrá záminka proč to udělat právě teď :) Když se dívám kolik jsem tady nasekal příspěvků a informačních zdrojů za posledních 12 dnů nebo od listopadu, tak mi to tempo připadá dost zběsilé na to, aby to někdo mohl pobrat. Pokud by měly mé příspěvky opravdu někomu přinést užitek, tak je potřeba skutečně si přečíst těch několik knížek, které jsem tady od listopadu doporučoval a pak by se mohla diskuze posunout na trochu praktičtější úroveň. Každý je pochopitelně jiný a jde si svojí vlastní jedinečnou cestou, takže někomu to dá víc a někomu nic – záleží na knížce i na čtenáři. Můj názor je, že je v nich soustředěna dost nadprůměrná koncentrace užitečných informací ve srovnání s ostatními a je škoda o tom nevědět. Samozřejmě bych mohl přihodit další a další hromady užitečných zdrojů a informací, ale ... každý si určitě poradí nejlépe sám.

Takže dočasně dobrovolně odcházím a příležitostně se tu zase někdy vyskytnu. Svět se bude dál točit i beze mě. Mějte se všichni fajn a užívejte života.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Poznámka: Člověk odjede na víkend na chatu aby si při švitoření ptáčků přečetl fajn knížku k tradingu, vrátí se a najde tady tohle...

Heron, Merkur: díky za vaše příspěvky a doufám, že se po čase, až zase bude chuť a síla, odbanujete :)

Jinak si dovolím ošklivou poznámku a to, že v některých příspěvcích od Michala-administrátora mi přišlo, že je hodně hrubý a netaktní. Můj osobní názor...

stranger:
Přečti si od Kyiosakiho - Bohaté dítě Chytré dítě - jak v něm vypěstovat finanční základy
pak si přečti od Marka Douglase - Disciplinovaný trader - moc pěkně tam popisuje jak funguje učení a vytváření vědomostí a i různým bloků, strachů apod.
Jinak pokud chceš, aby bylo dítě vyjímečné, musíš se mu i vyjímečně věnovat. Musíš v něm všechny jeho talenty rozvíjet ale zároveň to musíš dělat tak, abys to v něm nezabil.
Mam taky prcka (o prázdninách mu budou tři) a snažím se o něco podobného jako ty. Chci mu dát mnohem lepší startovní pozici do života, než má většina lidí.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
dítě se narodí s naprosto čistým listem, nemá předsudky, nebojí se (někdy bohužel :)) je neskutečně vnímavé a umí pozorovat, ta schopnost mi přijde neskutečná, někdy si to člověk ani neuvědomí, až potom, když to dítě po něm zopakuje s odstupem času. Všechny tyhle věci jsou fajn, ale pro výchovu je potřeba si uvědomit jeden základní fakt ... musíš jít příkladem, velmi těžko vychováš z dítete sportovce, pokud mu budeš říkat, jdi běhat a pak se rozvalíš s lahváčem u televize, pro dítě neni nic problém, má neskutečně energie, ale dělá to co dělají jeho vzory, v počátku primárně rodiče. Během prvních dvou let udělá člověk pokrok, jako už nikdy v životě, stejně tak základy osobnosti se budují do 5 let, tj do 5 let, i když to je neskutečný můžeš ovlivnit pozitivně i negativně osobnost dítěte, jaký bude mít další život, to samé platí pro jazyky, pokud se dítě začne učit do 4-5 let cizí jazyk má velkou šanci, že se ho naučí na úrovni rodilého mluvčího.

Mojí dceři jsou teď 2 rok a 3 měsíce, takže mluvím z praxe, velmi to překopalo žebříček hodnot, zájmy, volný čas neexistuje .. po narození jsem prakticky přestal s tradingem, nebyl jsem schopen se soustředit, navíc graf počká, brečící dítě ne :) doteď nejsem ve stavu frekvence věnování se tradingu, jako před narozením.

Pro výchovu v oblasti financí je myslím důležité vštípit do hlavy, že peníze nejsou tabu, mít je neni nic špatného a jakákoli závislost na bance, státu neni dlouhodobě udržitelná a "zdraví" prospěšná, naučit ji jakou hodnotu mají peníze, nic není zadarmo, ale když se chce, může se mít člověk výrazně líp a neni to trestný čin, byť drtivá většina národa bude tvrdit opak. Finanční výchova je možná i bez tradingu a pokud v tradingu, tak jen s live zkušenostma.

držím palce, teď nejen v tradingu, ale hlavně do té super události, jako je narození dcery (tu)
M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...