Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Traderův lifestyle 2: nikdy až na doraz


Doporučené příspěvky

fux,
prave to pisu, je to treba udelat tak at neztracime. Toto pisou vsichni i intradenni traderi. Ochranuj svuj kapital a podobne. No pokud jej riziku nevystavim, tak jej nemusim ochranovat, ja se ucim o d lidi co opravdu a prokazatelne porazeji vykonnos indexu a neztraceji penize.
treba
Benjamin Graham
John Templeton
André Kostolany
Peter Lynch
Wilbur Ross
Bill Miller
Ken Heebner
Ken Fisher
Robert Rodriguez a dalsi.
Musis to udela tak at nejde ucet vycistit. 2008 a 2009 byly krusne roky ale vse slo ustat a vydelat 2010 uz krasne v zisku.

Ale panove nic ve zlem :) (tu) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 57
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Airmike, kazdy obchoduje jak umi, ze :) Zrejme jsi uspesny jednodenni obchodnik, ale to se netyka tematu vlakna. takze nebudu komentovat.
Neznas mne tak nepis co jsem a jak investuji. Pokud ti tvuj system funguje a vydelavas tak gratulace, ja osobne bohuzel zadneho jednodenniho tradera neznam, ktery by se tradingem zivil.
Proto moc nesouhlasim s clankem a tak jsem napadan.
Pod clankem je odkaz na diskuzi a tak pisi sve nazory. No a nekterym co se jim nelibi, tak hned pisi at me admin zabanuje. Zajimava demagogie.
Pises o Buffetovi, toho neznam ale znam Buffetta a ten asi nezbohatl tim, ze si kazdy den sedl za komp a udelal nejaky ten ziskovy obchod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak: ještě se mám moc, co učit. Pro mě se tyto trhy hýbou prostě stejně ... asi je to o tom, že jeden trh se prostě hýbe trochu víc, než ten druhý (TF asi více než NQ) ... díky za podmět k přemýšlení

jinak, tenhle článek by si měla přečíst možná tak polovina národa ... topícího se v debetech, půjčkách a jiných nesmyslech :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ice809
Mužu se tě zeptat co už jsi v oblasti tradingu dokázal aby jsi podpořil svá tvrzení?


Daný článek vidím jen jako odpověď na nedávnou anketu a Petr jen chtěl trochu
Většina lidí neumí zacházet s penězi. neumí být zodpovědná za sebe samotneho a za své činy. a neumí plánovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ice809

hele treba me stala tebou popsana strategie 60000 usd, ale co ted nabrecim, penize jsem daroval jinym borcum, proto jsem psal at te zabanujou, protoze je to tak, bez SL, nebo chcesli rizeni rizika, drive ci pozdeji projedes vse, to je cele, nadruhou stranu, jsem diky tomu, ze jsem nedaval stopky vydelal balik v kratkem case, ale jen proto, ze to proste vyslo, potom jsem to vsechno zase vratil na trh, kdybych vyskocil za vcasu tak ztrata mohla byt akceptovatelna, ale jak rikam, je to skolne, ktere si asi musi vetsina traderu zaplatit, aby pochopila o co jde a tebe to pravdepodobne teprve ceka,

good luck

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LeeTo, v pohode, jen pisi svuj nazor. Zkus to prijmout a nepohorsuj se nade mnou. Vim ze to spousta lidi potrebuje. Ale to nemeni nic na mem nazoru.

Kdysi jsem tradingoval a nebylo to nijak valne az jsem se stotoznil s myslenkou ze nic nedokaze predpovedet budoucnost. No a prestal jsem hledat budoucnost. Zadne backtesty, zadne indikatory. Ano kouknu na MACD a pro rychlou orientaci TSI. Ale nevstupuji podle nich ani nevystupuji.

Pouzivam penize ktere nepotrebuji, neobchoduji na paku , i kdyz ted trosku laskuji s metatraderem a CAC40 + CFD na akcie. Je tam sice paka 1:50 ale jsem vzdy schopen doplnit ucet abych nemusel zavirat pozice ve ztrate. Je to ale jen sranda. No a hlavne nakupuji levne akcie a dlouho drzim a prodavam se ziskem. Vyjimecne jsem prodal i ve ztrate v te 80ti lete krizi, ale nebylo to nijak zdrcujici.

Uznani necham az na mych detech, ty necht posoudi zda jsem byl dobrym investorem. :) Je dulezite si uvedomit jestli skutecne patrime mezi tech 10% uspesnych. :)

Ja chvalim Financnik.cz za to co dela, ale zas vim ze co se penez tyka, nikomu never. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To fux
pises "treba me stala tebou popsana strategie 60000 usd" Ja popsal jen priklady co delam naopak nez trader. Tot vse, co nakupuji jsem nepsal, takze nepis ze pouzivas mou strategii.
Musis kupovat to co nezkrachuje a rozlozit kapital. Jasne znam lidi co k nim prijde poradce a rekne kupte za vsechny penize tuhle akcii a ona spadne o 99%. No ale tak se to delat nesmi.
Proste nevyhody je treba otocit na vyhody. :)
Ve tvem systemu stop byt asi musi, ale ja neverim ze Formace a TA dokazi odhadnout budoucnost, proste to nedokaze nikdo. No a jestli mam programovat a sedet u kompu a hledat prilezitosti jako trader, tak to mouhu delat i v zamestnani. Protoze jak rikam jen 10% traderu vydela. A ja jsem jeden z lidi co priznava ze nepatri mezi tech 10%. Presto burzu miluji a nenecham na ni dopustit. Ona da, ale je to treba udelat tak at mi nic nevezme. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Pokud te zajima jak vydelat, tak delej presny opak
> co je psano na techto strankach.
> backtestuj - nebacktestuj, ztrata casu, minule
> ceny nepovi co bude zitra.
> pouzivej stoploss - nepouzivej stoploss
> obchoduj na paku - neobchoduj s pakou
> ve ztrate opust pozici - ve ztrate prikup
> obchoduj intradenne - neobchoduj intradenne, cas
> musi byt tvuj pritel ne nepritel
> Kupuj knizky a studuj - nekupuj knizky je jen
> malo, asi 3 knizky, ktere se musi precist o burze.
> Nemusis moc studovat postaci selsky rozum.

ja som reagoval na tento absurdny prispevok. je do totalne demagogia. a musim povedat ze takymto sposobom pracuju len hlupi ludia a nieto este traderi ci investori. a prezentovat to na verejnom fore a zamerne tak skodit je uplne zvrhla myslienka. toto ja proste nikdy nepochopim, preco maniekto zaujem zamerne skodit.

kvalitu clankov si komentuj kolko len chces, clanky su dobre spatne, z informacnou hodnotou a bez nej. to co si napisal ty je ale priamy a zly umysel a poviem uprimne ja byt administratorom fora, tak len z ohladom na zacinajucich fanusikou tohoto biznisu by som ta nekompromisne mazal. dnes su vsetci haklivi na cenzuru, ale nikto nemysli co ich hlupe vystrelky mozu sposobit.

co sa tyka dotahovania sa za preklepy, myslim ze je na to uz aj vyskum ze ludia v debatach zacnu zlahsovat a upriamovat pozornost na detaily , pretoze su neni schopny konstruktivnej debaty.

mne o value investingu rozpravat nemusis ani slovo. Ja pracujem v tomtodruhu biznisu uz nejaky cas a este predtym ako som sa stal trejderom som mal moznost pracovat v private equity biznise. takze to co robil a robi WB je mi zrejme blizsie ako sa ti moze zdat.

presne koli takymto prispevkom mam totalnu nechut dalej prispievat na verejnych forach. tie tvoje sa spatne citaju a tie moje spatne pisu. pretoze niesom zvyknuty diskutovat o tom aku farbu ma ... , ale nedalo mi nezareagovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A proc vas to tak rozciluje panove? Vzdyt o nic nejde. To s vami v zivote vsichni souhlasí? Ja chapu ze se vam clanek libi a zamestnani tradera take.
Mne se clanek tolik nelibi a uznate ze tradingem proste vydela jen 10% ne? Tak proc se vzrusovat.
Ty moje opozity nefunguji samy o sobe. Je tam jeste mnoho k popsani a take muzete ztratit. To je na burze normalni. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ICE: Nuz vidim,ze si odvazny chlapik... ;)
Preto ti dam otazku, na ktoru sa tu kazdy boji odpovedat.
Tvoj prvy prispevok je tu v roku 2007. Uz vtedy si mal brokersky ucet, ako som pochopil.Noze nam napis, ake boli tvoje rocne zhodnotenia uctu od roku 2007. Aspon uvidime, ako si dokazal prekonat krizu bez SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Airmike

Nedá mi to abych nereagoval na Váš příspěvek na ICE809...

Vaše trvzení: "ja som reagoval na tento absurdny prispevok. je do totalne demagogia. a musim povedat ze takymto sposobom pracuju len hlupi ludia a nieto este traderi ci investori. a prezentovat to na verejnom fore a zamerne tak skodit je uplne zvrhla myslienka. toto ja proste nikdy nepochopim, preco maniekto zaujem zamerne skodit." mi připadá poněkud fanatické... :-(

Já také nepoužívám SL, teď už nedělám backtesty (ikdyž v minulosti jsem s nimi strávil spoustu času), ve ztrátě buď neprodám ale někdy naopak přikoupím, neobchoduji intradenně ale pozičně a obchoduji jak na páku tak i bez ní a jsem snad "hloupý" a nebezpečný???

Nejsem žádný teoretik ale obchoduji reálně více než 3 roky s účtem přes 50.000 eur - futures a opce na estx50, ropu + zemní plyn + cukr přes certifikáty, české akcie atd.

K čemu jsou Vám dlouhé backtesty a TA, když pak vystoupí na tiskovce EU, ECB, FED atd. nějaký "človíček", něco plácne do větru a trhy letí nahoru nebo naopak dolů???

Nikomu svůj styl nevnucuji ale takto jednoznačně odsoudit příspěvek ICE809 mi připadá nekorektní a ještě ho za to napadat mi připadá nedůstojné! Já Vás také nenapadám za Váš styl obchodování...

Jsme dospělí lidé a každý používá svůj mozek, takže si to přebere po svém...
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malý Bobeš

ja vonkoncom nespochybnujem to ci uspesny obchodnik pouziva alebo nepouziva stoplosy ci riedi alebo prikupuje. mna ziadny trader nezaujima , okrem seba nikoho nehodnotim. kazdy rozhoduje za seba. sam som milion krat v diskusii napisal ze stoplos a profit target nieje jedina forma riadenia rizika . tu ide o tu absurditu a direktivnost ktora z prispevku vyplyva.

netestuj , nekupuj knihy , neobchoduj intradenne. ak si v strate prikup, staci selsky rozum.

toto su absurdne tvrdenia a rozhodne s nimi nesuhlasim.

a absurdne je aj to ze to clovek moze dookola opakovat aj 4 roky a houby na tom zalezi. v diskusiach sa zamienaju pojmi. technicka analyza - mechanicky pristup. riadenie rizika - position sizeing, indikator - matematika.
rozbroje koli nepochopeniu temy a dokola furt to same. a obcas sa objavy clovek ktory len z principu nesuhlasi zo vsetkym a vsetkymi. proste klasicka vzorka spravania v diskusiach. velka vyhoda tohoto fora v minulosti bol slusny pristup jeho ucastnikov, bohuzial je to cim dalej tym horsie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JOGO, tot jsem ochoten tobe ukazat. To ale musis prijet.
V 2008 uz jsem davno netradingoval. Nyni FXPro pouzivam na hrani a zatim mi to vychazi, Ten CAC40 je na prd, protoze jsou to futures a ty maji omezenou platnost. Takze obchody ktere jsem udelal byly asi posledni. Jedu tam CFD na akcie a skacu jako na pilce zrovna s JPM, ale jsou tam i GE, PFE, T, AA a dalsi. swaoy to nezere tak to muzu drzet. Nudim se tak si hraji. Dyt vis i to opcovani. Proste se na grafy musim podivat a kdyz vidim prilezitost tak ... :)
Jeste dodam ze jsem byk, takze JPM ted shortovat nebudu :) Nic neshortuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...