Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Traderův lifestyle 2: nikdy až na doraz


Doporučené příspěvky

To Airmike

To máte absolutně pravdu...
... je to čím dál tím horší!

Ale v tom případě by to chtělo si uklidit nejprve před svým prahem protože ICE809 nikoho osobně nenapadal ale Vy ano a to pořádně útočným tónem! :-(

Jinak já si knihy o tradingu kupuji a rád... :-)

Jinak přeji pěkný večer.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 57
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

"netestuj , nekupuj knihy , neobchoduj intradenne. ak si v strate prikup, staci selsky rozum. "
Toto jsem nikdy nenapsal, tak jsi to v prvni chvili pochopil, ale nezamyslel jsi se. Jen s timto souhlasim "neobchoduj intradenne" :)
Ale jak pise Milan delej co chces :)

Vysvetlim treba toto "ak si v strate prikup".

Koupim si akcie ktere jsou pro mne levne, takze jsem spokojen. Je tak?
Cena jde jeste nize, to znamena, ze mohu levneji prikoupit. Je tak?
Tim se mi snizi cena. Je tak?
No a kdyz se cena akcii drzi dlouho dole, tak mi chodi dividenda. Kupuji akcie na dlouho a nevim kdy je prodam.
Alexandr Elder pise ze by clovek mel zacit s burzou az kdyz uz je financne nezavisly. Proto nemusim slechat na zisk. Navic mohu akcie pomoci opci pronajimat. a v prubehu casu dokupovat s bonusem vypsane PUT opce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sňať si každý obchodník takéto výpočty, aké sú v článku, už dávno urobil. Z tohto pohľadu sa mi zdá článok zbytočný. Veď keď chcem niečo robiť/obchodovať/ tak musím mať predstavu čo chcem dosiahnuť a mať to „spočítané“. Ináč by mi v počínaní obchodníka chýbal racionálny základ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozdravujem všetkých traderov,
priznám sa doteraz som tu ešte neprispel žiadnym príspevkom a skôr som v tichosti hltal všetky články, ktoré tu ZDARMA uverejňujú nielen autori finančníka. Bohužial príspevky k poslednému článku ma nenechali chladným a musel som už aj ja zareagovať, pretože je nemysliteľné, ak niekto v dobrej viere chce niekomu pomôcť a zaslúži si od niektorých neprajníkov plno kritiky a negativizmu. Každý by si mal uvedomiť, že sa dnes už nebavíme o komunite 10 – 30 ľudí, kt. sa venujú tradingu, ale skôr sa môžeme hovoriť o desiatkach tisíc ľudí. Každý z nás sa nachádza na inej čiare, niekto je pred štartom, niekto na štarte, niekto je zabehnutý atď. Takisto sa každý môže venovať niečomu inému (intradenné, pozičné, opcie atd.). Autori článkov sa každý týždeň snažia priniesť niečo nové pre rôzne cieľové skupiny tradingu a práve preto nechápem tie postoje istých jedincov. Napr. osobne sa nevenujem opčnému obchodovaniu, články o opciách si napriek tomu prečítam, ale nenapadlo by ma kritizovať niečo čo inému môže pomôcť. Takisto mám money-managment v malíčku a napriek tomu nebudem kritizovať články, kt. niekomu môžu dať veľmi veľa a môžu sa veľa naučiť a najhoršie čo by som mohol urobiť je zahatať niekomu cestu svojím negatívnym postojom.
Uvedomujem si, že títo pesimisti sú „motivovaní“ svojou frustráciou a neúspechmi z obchodovania a práve preto by som skôr apeloval na to, aby takíto prispievatelia boli okamžite vymazaní administrátorom a blokovaní ďalším prispievaním.
Aby som sa až priveľmi nerozpisoval. Žijeme v 21.storočí, kde ma každý možnosť založiť si svoj vlastný web, uverejňovať tam svoje negatívne články a nájsť si súkmeňovníkov -pesimistov na pokec, príp. vydávať o tom knihy a robiť kurzy.
Ak som off-topic, tak sa administrátorovi ospravedlňujem, ale posledné príspevky sa už nedali prehliadnuť. Osobne môžem autorom opätovne len poďakovať za to čo robia a ako to robia a dúfam, že tí „ostatní“ prispievatelia sa nájdu niekde inde na svojom pesimistickom fóre.
Na záver už iba apelovanie na nováčikov, aby sa nedali odradiť takýmito príspevkami. Osobne podnikám a ak by som mal počúvať všetkých „prajníkov“, kt. mi predpovedali všetko len to najhoršie a dal sa odradiť, tak by som dnes nebol tam, kde som. Najhoršie je, že to robia tí, kt. v živote nič nedokázali a namiesto toho, aby osobne priznali, že problém je v nich, tak obviňujú všetkých a všetko dookola (namiesto toho, aby hľadali spôsoby ako by mohli niečo urobiť, hľadajú dôvody prečo by to nemohli urobiť)...
Prajem všetkým veľa úspechov. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

mám dojem, že lidé s penězi zachází takto: za polovinu výplaty zaplatí nájem a druhá půlka jim akorát tak zbyde na další běžné potřeby, na konci měsíce (před výplatou) už nemají nic. A taky mám dojem že se tento článek tváří podobně, až na ty "drobné" rezervy.
A teď já: nedokážu si představit, že bych při běžném povolání měl před výplatou účet téměř prázdný. (bydlím s rodiči, takže nájem ani hypotéku neplatim, ostatní výdaje jsou minimální, a neni to jen proto že šetřim kvůli tradingu na otevření účtu) Nedokážu si představit svůj život s běžnym zaměstnáním - bez tradingu, asi bych začal podnikat.
Nedokážu si představit, že bych při prvních úspěšných rocích live tradingu vybíral celou polovinu (!!!) zisků a to ještě pravidelně každý měsíc (a to včetně té rezervy např na půl roku).

Já mám představu, že až v live budu mít stabilní ziskovou equity a až přidám nějaký ten kontrakt, tak odejdu ze zaměstnání, dále budu žít z toho co jsem mezitím v práci zase vydělal (hlavně platit pojištění a jiné výdaje - zase minimální) popř. z podpory, pokud jí dostanu. Až peníze dojdou už budu mít tolik, abych si mohl něco málo poslat z tradingu. A teď to hlavní: větší částky pro běžný život už na lepší úrovni si budu vybírat přibližně za těchto podmínek: "na účtě už mam 200 000 $ --> hmm, tak to si vyberu 10 000 $". Až tyto vybrané peníze skoro utratim (třeba za půl roku) tak zase něco vyberu, ale to už zase vydělam např dalších 40 000 $. (to neni odhad, ale jako příklad)


Myslím že by se tento článek s tímto tématem "nikdy až na doraz" měl rozdělit na dvě části - jedna tak, jak jí napsal Tomáš, a druhá tak, jak jsem nastínil já. Jinak proti článku nic nemám.

Nechápejte prosím můj příspěvek jako negativní kritiku článku. Já jsem se prostě v tom nenašel a dokonce si myslím, že moje představa je lepší, alespoň pro mě.

A teď otázka: myslíte, že je skutečně lepší v mých podmínkách a jestli je správná?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pocket,

podľa mňa skromné predstavy o "výbere keď budem mať na účte $200 000" sú jedna vec, skutočná takáto čiastka u brokera a skutočný výber, až to teda o tých pár rokov u vás nastane, druhá... len môj názor.

Ja si takisto nedokážem predstaviť nepodnikať a celý život fungovať v normálnom zamestnaní, ale na druhej strane chápem všetkých tých ľudí, ktorí toto volia,. Volia istotu. Trading = podnikanie = každomesačná neistota, nestabilný a nepravidelný príjem. Je to všetko o rebríčku hodnôt. Pre mnohých ľudí je oveľa podstatnejšia istota, než možnosť nadštandarného príjmu, napriek tomu že sa stále na nedostatok peňazí sťažujú..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> pocket

Ono je samozrejme neco jinyho kdyz bydlis u rodicu a mas minimalni vydaje nebo kdyz se o sebe musis starat sam a platis najem, elektriku, vodu, plyn, internet, telefon, pojisteni na byt, pojisteni na auto, jidlo, obcas se ti podela lednicka atd. K tomu Ti muzu rict jenom jedno - spor dokud muzes. Takovou moznost uz v zivote nejspis mit nebudes.

Co se tyce tech $ 200K, souhlasim s gandalfem. Je hezky takhle snit, ale pokud jsi jeste nikdy nevidel pohromade ani pul milionu korun, tak si troufnu tvrdit, ze jeste netusis, jak budes reagovat, az nejaky vetsi penize mit budes.

S tim podnikanim bych to taky nevidel tak cernobile. Mam kamarady, kteri podnikaji a ja jakozto zamestnanec se mam mnohem lip. A to delam jenom 10 hodin denne a mam rocne uzasnych 20 dni dovolene :) ...nehlede na to, ze v roce 2008 jsem nemusel premyslet, co se stane, az mi zkrachuje firma. Samozrejme neni zamestnani jako zamestnani. Z meho prispevku jsi asi vycitil, ze nedelam ve statni sprave. Nekolik lidi se me ptalo, proc uz jsem davno nezalozil nejakou firmu a nezacal podnikat. Jednoducha odpoved - nemam nervy na to hledat kompetentni lidi a je malo veci, ktery muze clovek delat sam.

Tim samozrejme nechci rict, ze uz se netesim na den, kdy z plnych plic zarvu "bye bye rat race!". Ale kapital se buduje mnohem lip, kdyz ma clovek staly prijem a pokud mozno velky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za názor, ještě nejsem moc zkušený.

Ale nechápu když vydělam za rok např. 100 000 $, proč bych měl podlehnout a vybrat za ten celý rok třeba tu samou částku, odhadoval bych to tak na 30% ale ne o moc víc, takový já nejsem. Kdybych to měl přirovnat ke strategickým hrám, které jsem hrál, vytěžené suroviny jsem nikdy neinvestoval do jednotek abych ochromil nepřítele, ale do dalších dolů pro zvýšení produkce. Moji kamarádi místo toho postavili pár jednotek aby je za chvíli zase ztratili.

Samozřejmě že spořim, jak jsem už napsal. Nechci vyhazovat třeba za auto tak jako nedávní spolužáci ze svých prvních výplat.
Podnikat bych pravděpodobně začal, kdybych neobjevil trading. Když mi před několika lety došlo, kolik se dá utratit za běžné nutnosti jak napsal Gizmo, zjistil jsem že výplata mi nebude stačit a začal se poohlížet po dalších možnostech (podnikání...).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...kedisi som kdesi cital (asi Financna magia od Kariku) ze kazdy clovek ma nejaku tu svoju magicku sumu, ktora ho "zlomy" u niekoho to je niekolko desiatok tisic u niekoho niekolko milionov ... ked mas tie peniaze tak to ma dost velky vpliv na cloveka...

a k tomu financovaniu u tradera... tak ako to je ked napr. si chce kupit auto alebo dom? to si nekupujete auta na leasing alebo domy na hypoteku, ale "zarobite" na celu sumu? (mozno take auto by sa dalo rozdelit na rok splacania... ale ak clovek nema nikdy istotu.... mozno fakt je lepsie ho kupit za celu hodnotu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to lucifer66

No a právě proto je můj systém lepší. Podle článku totiž žádné peníze navíc nejsou - akorát ta rezerva, která 1) se stejně vybrat nemůže, 2) na pěkný dům by asi nestačila. Já si ale řeknu že na dům vyberu nějaké peníze které odpovídají třeba 10% účtu. Je to jednorázový výběr, který budu plánovat roky dopředu, takže MM neohrozí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pre Pocket,
nic nie je cierne alebo biele. Ty mas presne pravidla, ak zarobis 100k, tak vyberies tolko a tolko. Je pekne mat stanovene presne pravidla, ale tie sa vyvojom upravuju. Urcite nie som z tych, kt. by niekoho v niecom odradzal a hlavne niekoho kto sa snazi a ide za svojim cielom. Moj nazor je taky, ze kazdy by si mal stanovit primerane ciele urovni v akej sa nachadza, tzn. ak niekto nezaraba live, byva u rodicov, nema ziadne naklady, tak stanovit si ciel, ze zarabat na tradingu rocne 100k sa mi zda prehnane. Mal by si byt svojim cielom motivovany a ked ho vyrazne prestrelis, tak bud budes sklamany, ze si "neuspel" alebo sa das odradit a nebudes pokracovat v ceste...
Mal by si si realne zhodnotit situaciu, kde momentalne si, ake su na Teba kladene naroky, ake mas naklady... Lebo podla tychto striktnych pravidiel vyberu, ak ich nenaplnis, tak sa nedostanes do konca zivota z domu, nebudes mat priatelku alebo manzelku, deti, rodinu atd?
Osobne by som preferoval cestu stanovit si zakladny ciel (dosiahnutelny) a potom kazdy rok primeranym % zvysovat na seba naroky, aby to bolo dosiahnutelne a motivujuce. Rovnake pravidla platia u mna v mojom podnikani, ale rovnake pravidla som mal aj v zamestnani a ked uz nebolo dalsej cesty rastu (dohody so zamestnavatelom), presiel som na druhu stranu. Nemusim snad vysvetlovat vyhody a nevyhody (urcite pod podnikanim nehladaj ISTOTU).
U mna mas velke uznanie aky postoj mas k peniazom a ze nie si klasicky spotrebitel, ako napr. tvoji kamarati. Sam som sa s tym stretol a stretnes sa aj ty, ked ta stretnu kamarati a budu Ti zavidiet ako Ti je super. Vtedy sa ich spytaj ci ta videli v podnikoch a kluboch, ked tam oni zurovali a hyrili. Ci ta videli na cestach, ked sa tam oni so svojimi autami pretekali... :)
Drzim palce (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Richard777
To si špatně pochopil - to nejsou přesná pravidla, ty procenta nebo nějaké částky jsem uvedl pro lepší pochopení principu, o který mi jde. Také jsem všude psal slova jako "například", "třeba", protože teď nemůžu vědět co přesně bude, až to bude.
Pokud budu mít zisk 100k za rok, tak to už asi u rodičů bydlet nebudu :-) , ale pro začátky to je výhoda.

Já vlastně žádný úplně konkrétní cíl nemam, mam určitou představu, kde bych mohl v budoucnu být.
Teď jsem měl posledních 6 měsíců na paperu sice velmi stabilní equity, ale zisk jenom kolem 1000$/kontrakt/měsíc. Proto jakýsi plán bude pokusit se o zvýšení - stačí 1500$ - ale ne za každou cenu, protože to také můj OS možná prostě nedokáže. A i když se zisky na kontrakt nezvednou, nebudu zklamaný (naopak to je skvělé!! - jsme schopný uspět, a i stím se dá vybudovat pěkný byznys).
A do zatím vzdálené budoucnosti mam (plán) sen postavit si dům - to také znamená uspět v tradingu a mít spokojený život, ale už neříkám kdy to bude a kolik to bude stát.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...