Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Traderův lifestyle 2: nikdy až na doraz


Doporučené příspěvky

Gizmo, mas pravdu. Dlouho jsem nic tak skveleho necetl. Jen mi to tu pripada jako ve skolce. Jako by si ty komentare psali sami autori.

Jen se te zeptam jak dlouho jiz investujes a kolik uz jsi vydelal tradingem?

No a ti negramotni ti na tyto stranky nechodi. Moji znami take veri v trading i kdyz nevydelavaji. Ja netradinguji a burza me zivi celkom slusne tak se smeji nad tim, cim se da krmit lidi.

Pokud te zajima jak vydelat, tak delej presny opak co je psano na techto strankach.
backtestuj - nebacktestuj, ztrata casu, minule ceny nepovi co bude zitra.
pouzivej stoploss - nepouzivej stoploss
obchoduj na paku - neobchoduj s pakou
ve ztrate opust pozici - ve ztrate prikup
obchoduj intradenne - neobchoduj intradenne, cas musi byt tvuj pritel ne nepritel
Kupuj knizky a studuj - nekupuj knizky je jen malo, asi 3 knizky, ktere se musi precist o burze. Nemusis moc studovat postaci selsky rozum.

Technicka analyza je uz z principu spatna a nemuze fungovat. Toto je treba si uvedomit pak mozna na burze vydelas i penize. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 57
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

> ice809

Zatim nazivo neobchoduju. Jasne, nejaky akcie jsem za poslednich 5 let koupil a prodal. Ale to bylo jen tak bokem, nezivi me to a tak ani nevim, kolik jsem na tom vydelal. Mozna 50 tisic dolaru, mozna vic, mozna min. Protoze jsem v tom mel penize, ktery jsem na nic nepotreboval, tak to bylo v podstate nakup a drz, zadnej plan. A vetsinu tech penez jsem vydelal za posledni rok diky krizi a diky tomu, ze ceny spadly na minimum a vratily se zpatky.

Nicmene zajimam se o trading asi rok a pul a testuju ted par systemu. A vis co, technicka analyza mi funguje. Ale znam i lidi, kteri sleduji jenom fundamenty a taky jim to funguje. Ale bavil jsem se s par lidma, kteri nepouzivaji stop loss a vedli si dobre dokud vsechno neprojeli. Takze drzim palce...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro všechny:

právě jsem smazal asi 5 příspěvků, které neměly s tématem vlákna vůbec nic společného a byla to jen nulová přestřelka a klasické výkřiky..."o ničem" prosím klidně diskutujte na jiných serverech, ale ne zde..

tady diskutujte prosím k tématu nebo vůbec...

PS. a prosím bez urážek a vzájemného napadání!!!

díky,

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ice809:
to si nam to tu teraz vsetkym natrel. :D
Este ze existuju ludia ako si ty, co nas vsetkych spasia sofistikovanym pristupom bez stop-lossov, bez testovania, bez paky ??? (dufam ze mi vysvetlis ako je mozne obchodovat komodity bez paky), bez studia ale hlavne so selskym rozumom. Vzdy som takymto ludom zavidel - musi to byt super zit si vo vlastnom svete :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Článek je napsaný pěkně a logicky. Jenom si myslím, že je velmi nebezpečný pro začátečníky a těch je tady většina.
Začátečník musí v prvé řadě se naučit obchodovat jeden kontrakt, získat psychickou odolnost v propadovém období a nejprve pochopit, že prostě ztráty jsou a budou a naučit se neměnit strategii po každém nevydařeném obchodu. Pochopit tuto distribuci zisků a ztrát. Pak je určitě vhodné přidat další trh nebo i klidně dva, příp. jinou strategii pro vyhlazení equity.Já obchoduji sp, tf a nq. Tato kombinace mi zajištuje pravidelnou distribuci zisků. Je to způsobeno tím, že když mi jeden trh nevydělá, tak další ano.
Teprve pak může přistoupit k úvahám o pěti kontraktech na jednom trhu. Toto je ,ale dost dlouhá cesta než se vše postupně zvládne.Páni finančníci si již tuto cestu prošli takže jejich úvahy jsou již v jiných dimenzích než potřebují začátečníci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, je to velice povedený článek. K tomu ostatnímu co zde bylo řečeno...nikdo nemůře říc co a jak bude komu fungovat.
Poznal jsem lidi co vydělají be SL a to dloudobě tak i ty co SL používají. Záleží o tom jaký kdo je ,jak a co vydrží..dle psych.stránky. S článkem souhlasím v tradingu je třeba mít fin .rezervu pro dobu kdy se nemusí tak dařit...kolik to musí každý posoudit sám. Jinak tradingem se samodřejmně dá stabilně vydělávat, ale je to dřina ..:-)..nic pro béčka.
Osobně jedu jen jeden trh...vic trhu by mě znervozňovalo a jsem rád, že jen jeden trh. Tak nějak ho znám a dál poznávám , i když ostatní trhy se chovajé podobně...korrelace. Takže jeden trh a MM mi řekne kolik kontraktu, ale osobně si vystačím s 3(to je minimum) na krásný život tady v ČR. Hold asi nejsme tak náročný..:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Clanok je velmi dobry, nejde o to aby sa niekto prestahoval do spanielska ale o to aby ludia zacali planovat. Mal som moznost sa stretavat s mnozstvom ludi ktory tieto zaklady poznali ale nic nerobili podla nich. Pre ludi s fixnym platom sa to moze zdat az neskutocne ze si musia financie naplanovat tak aby prezili mesiac ci dva vlastne bez prijmu (nejaka choroba, zlomena noha, strata zamestania atd.) Su zvyknuty minut svetko do centu, respektive dokazu usetrit len nieco velmi malo. Keby ludia dokazali pracovat s peniazmi rozumne tak aj bez tradingu sa stanu velmi bohatymi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe2000
Komodity radeji neobchoduj a hlavne ne s pakou. Pokud to umis a patris mezi tech 10% uspesnych traderu tak gratuluji a preji hodne stesti.

Mne proste clanek nepripada tak super jak se zde pise a pripadam si jako v nejake sekte. "super clanek dekuji" a podobne vyroky mi nepripadaji jako rozumne, ale troch zavani fanatizmem.

A ze ziji ve vlastnim svete tak to mas pravdu. Je nas malo co opravdu vydelavame a ty body co jsem psal myslim smrtelne vazne. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ice809

ano, je nas opravdu malo, co mame jisty pasivni prijem, ale ja nas opravdu hodne, co jsme nekdy pekne vycistili ucet, diky poruseni nekolika zakladnich pravidel, pro ktere ti opravdu staci jen ten selsky rozum, ale v momente, kdy ten selsky rozum prebije chamtivost a neudelas za vcasu co udelat mas(SL, nebo chcesli uzavrit pozici rucne a zrealizovat ztratu), tak te to proste vyskoli a skolne byva na dobrych skolach i pekne vysoke. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl bych tímto poděkovat tvurcům, Finančníka.Váš pohled na věc je velmi smysluplný a vždy mě posune o kousek dál když o něčem přemýšlím.Bohužel jak z diskuze vyplívá ne všem dojde podstata věci.Nejde o to jestli vyděláváte 1000 dolarů měsíčně nebo 100 000 dolarů měsíčně.Jde o cestu jak se k cíli dopracovat.Cesta k cíli je totiž důležitější než cíl samotný.Tomáši a Petře skvělá práce jen tak dál a díky že tu jste.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

citat tieto komenty pseudoinvestorov to je skutocne utrpenie. par som ich za svoj zivot stretol, mali vzdy spolocnych par atributov.

1) nepochopenie zakladnych teorii ,ktorymi sa prezentovali (ci uz teoria efektivneho trhu, alebo bufetovske hesla investorov ako kupit a drzat dokonca zivota). chudacisko Buffet sa musi pozerat ako sa z jeho genialnych myslienok vytvaraju taketo paskvili.

2) absencia riadenia rizika. ziadne zatvaranie stratovich pozicii , kupujem 1:1 a teda nemusim zatvarat stratove obchody, proste pockam.

3) totalna absencia znalosti trhu, nahradena kadejakymi ekonomickymi pseudoteoriami o cykloch a psychologii davu. realne fundamenty nahradzane fundamentalnymi teoriami sitymi na mieru odtrhnutymi od reality.

4) neuspech ktory je len a len otazkoucasu.

Ps: kazdy neuspesny trader si svoju neschopnost zatvorit straty ospravedlni tym , ze sa stane "investorom"
skutocny investor presne vie kedy ma s investicie vypadnut.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...