Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Rada nad zlato: naučte se nejprve vydělávat na simulátoru


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 59
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tomas262
Selský rozum je myšleno, uvahy typu co jde nahoru, pujde zase dolů a opačně. Nic víc není potřeba vědět. Toto uplně stačí k úspěšnému obchodování. Pokud se th otočí okamžitě vystoupit a pokud jde v nakoupeném směru tak ho nechat at nám vydělá. Takto můžeš denně vydělat na russelu v průměru kolem 400$.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak Napsal:
-------------------------------------------------------
> tomas262
> Selský rozum je myšleno, uvahy typu co jde
> nahoru, pujde zase
> dolů a opačně. Nic víc není potřeba vědět. Toto
> uplně stačí k úspěšnému obchodování. Pokud se th
> otočí okamžitě vystoupit a pokud jde v nakoupeném
> směru tak ho nechat at nám vydělá. Takto můžeš
> denně vydělat na russelu v průměru kolem 400$.

Mohol by si tu hodit nejaky screen tohto obchodovania, aby som si urobil blizsiu predstavu o sposobe, ako to robis? Ono napisat "co jde nahoru, pujde zase dolu" je asi to iste, ako ked napisem "Ked to nepojde hore,tak to pojde dole."
A obidva tieto pristupy zaplacu, ak chytime chop...
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak:
Taky se pridavam k Jogovi jestli bys sem nedal screen a nepopsal blize jak to s tim "co jde nahoru pujde zase dolu, a opacne" myslis a ze obchodnik nepotrebuje nic vice pro profitabilni obchodovani vedet. Uvaha ze co jde nahoru pujde zase dolu je zajiste spravna, aby clovek na tom mohl vydelat, pak musi vedet KDY se trh otoci, zmeni smer a kdy je to pouze korekce kterou musi prestat. Ono totiz treba ted je Nasdaq na cenove urovni jako v roce 2001...kdo by to byl tusil pri tehle spatne ekonomii? Vsadim se ze se naslo spousta obchodniku smazicich se za poslednich nekolik mesicu chytit top...prece neni mozne ze by sel Nasdaq jeste vys! Pujde v novem roce jeste vyse a udela rekordni high? (Nasdaq je ze 60% tvoren stockem APPL...ti milovnici applu se zblaznili!) To ze jde nahoru pro me znamena jedine to ze se porad nachazi dalsi a dalsi obchodnici ochotni nakupovat i za takto vysokou cenu a bude se tak dit do te doby pokud uz se nenajde nikdo kdo by vys nakoupil, a cena musi jit zakonite dolu, aby se porad obchodovalo. Ve vyssich cenovych urovnich uz nejsou kupci a nemuze se uskutecnit obchod a zakladnim principem trhu je umoznit obchodni transakci...cena tedy pujde do cenove urovne kde se nejsnaze uskutecni obchodni transakce mezi kupci a prodejci. Ve zkratce tedy: Cena pujde vyse dokud nevymizi kupci, a cena pujde dolu pokud nevymizi prodejci.
Pomoci principu Market aukce jsem tedy popsal to co ty pises jednoduse: Co jde nahoru musi jit dolu a opacne. Problem ale nastava jak tuto informaci obchodovat? Myslim ze je to malo na uspesne obchodvani...tak by me zajimalo jak vice to maz zmakle, protoze urcite toho bude vice co pouzivas...
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo
Jak bude chvilku čas tak sem můžu dát nějaký screen. Ale jak jsem psal není na tom nic světoborného, pouze základní logika trhů. Chop je období, které mám rád. Pokud znáš trochu trhy, tak víš, že po chopu následuje pěkný pohyb. A toho je potřeba využít. Pokud jsem v chopu tak urychleně vystoupím bud s malou ztrátou nebo kolem nuly. Takže určitě nějak moc nepláču. Když je chop tak cci se plAZÍ po nulové čáře a byl bych blbec, kdybych tam pořád vstupoval. Pokud je cci nad nulovou linií tak prodávám. Pak nechám trh jít dokud se neotočí, potom vystupuji.
rossi
Nikdo neví, kdy se trh otočí, ale když vidíš že se otáčí tak prostě vystup. Kolik zisku budeš mít tak tolik máš. Nikdy nesmíš být nenasytný. Kde se nachází NQ je mi uplně jedno protože vydělávám na pohybech během dne a je mi jedno jestli je nahoře nebo dole na denním grafu. V zásadě, ale platí, pokud tito obchodníci na NQ nakupují tak já už prodávám. A to mi přináší zisky.
Je to jen takto jednoduché a skutečně nepotřebuji žádné další vědomosti. Proč si to nevyzkoušíš? Přece vidíš, že je trh nahoře, tak prodej. Pokud,ale bude stoupat ještě víc tak vystup s malou ztrátou. A čekej na korekci, pak prodej znovu.
A když se rozjede ve tvém směru tak drž co nejdéle. Tím ti pak naroste RRR. Aby jsi měl malý sl tak obchoduj na nižším tf, třeba na 2 minutovém.
M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to asi ostuda, ale nevím a nemohu nikde najít, zda-li demo, sim a paper je to samé. Z toho co tady čtu assi ano.
Zatím jen backtestuji NQ na NinjaTrader, kde jsem si přes zenfire přetáhl data z posledního roku. Tyto data si ručně posunuji v grafu NT a na papír píšu vstup a výstup atd., následuje excel. Do teď jsem si myslel, že pokud si zapnu demo, tak program bude generovat nějaká data, která však nejsou historická. Myslel jsem že je generuje náhodně podle nějakého klíče, aby se nějak podobala třeba historickým. Proto jsem demo pokládal za nevyužitelné. Předpokládal jsem, že až budu chtít papertestovat, budu si muset založit účet, a bude mě to něco stát. V článku jsem se ale dočetl," že je dostupné zcela zdarma pro libovolný finanční produkt a obchodník používá konkrétní obchodní platformu, živá data trhů".
To by však pro mě měnilo situaci.
Může mi někdo prosím napsat, jak to tedy je a popřípadě kde sehnat informace o obsluze a využití dema?
Díky
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Příjemný den přeji,
Jsem jeden z těch,co začíná a učí se na demu ...denně a několik hodin. Když tak pročítám ty vaše články,tak jednu věc jsem se tady nedočetl....
Hodně píšete,že demo obchodování je jiné,než v reálu.... ale už nikdo nenapíše konkrétně v čem? Chápu,že psychika funguje trochu jinak na demu a v reálu...ale co dál? V čem je ještě rozdíl?
díky. J.K.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trénink je základ úspěchu. Tak jako v každé lidské činnosti, se všechno učíme. Rozdíl je pouze ve vědomostech a talentu. Každý člověk je jiný a jeho osobnost je determinována prostředím, ve kterém žije, pracuje, učí se. Burzovní obchody jsou sférou, která byla dlouhá léta obestřena rouškou tajemství a také něčeho, co není dostupné každému. Jeden názorový proud tyto obchodní možnosti dokonce i kriminalizuje a proč? Protože o tom něco slyšeli, viděli pár filmů, ale jinak o tom nic neví. Má zkušenost s burzovními obchody byla v rovině: byl jsem vlastníkem akciií, vlastníkem nějakého kapitálu a nakonec jsem se stal pouze vlastníkem účtu, na kterém mi zůstalo pár korun. Pro mou hloupost, svá aktiva jsem svěřil společnosti, která žila z mých poplatků a pokynů. I proto jsem se rozhodl jít cestou vlastního obchodování. Bylo to pro mne všechno nové a začínal jsem jako školák v první třídě. Na kurzu o intradenním obchodování jsem se rozhlížel a naslouchal jak Alenka v říši divů. Ne vystoupení lektorů/ to doplnilo mé vědomosti, získané z jejich publikací/, ale názory diskutujících, byly pro mne v mnoha ohledech až děsivé. Při své trnité cestě za poznáním obchodování na burze jsem si udělal vlastní obraz a současně se i poučil jak nepostupovat. Mnoho polemik a diskuzí je svým způsobem i obrazem samotných autorů diskuzních příspěvků. Myslím si, že hodně jednoduchých věcí si děláme zbytečně složitými. To, kde děláme svá rozhodnutí a či jsou správná poznáme až po uplynutí určitého času, ne okamžitě. V obchodování je to stejné. Dobrý obchod se dělá rychle. Na to musíme být připraveni. Pokud máme elementární problémy v přípravě obchodu/ obchodní plán, vstup, výstup, stoplos/ nemůžeme udělat obchod cíleně, ale jen náhodně. Zdůraznil jsem, že dobrý obchod se dělá rychle a v ID obchodování to platí více jak kde jinde! Trénink a obchodování v DEMO, či jiných platformách je velmi důležité. Pochopení zákonitostí trhu, pohybu cen, volatility, rychlost zadání pokynu a exekuce obchodu, je to co můžeme a také musíme získat v obchodování nanečisto. Nevěnuji se této činnosti dlouho, ale za pár měsíců jsem zjistil, že v jednoduchosti je krása. ID obchodování je ve své podstatě jednoduchou záležítostí. Samozřejmně, že by se s tímto názorem dalo polemizovat, ale jsou dány dvě veličiny v čase. Zda zvolíme ten či onen trend je našim rozhodnutím /50/50/ je správně. Kdy do obchodu vstoupíme a vystoupíme, také určujeme sami. Čas nám ukáže, zda to rozhodnutí bylo správné a kolik jsme získali či oplakali. V tréninkových platformách nás to nic nestojí/ krom času/, ale ten se nám zúročí při obchodování LIVE. Proto si myslím, že autor článku dobře vystihl podstatu tréninku, před obchodováním s penězi, které musíme nejprve pracně vydělat, tak proč se jich lehkomyslně zbavovat. Poznání a studium je cesta k úspěchu a tento obchod se bez studia doplněného tréninkem stane v našich rukách prostředkem k dosažení zisku. Myslím si, že jestli někdo začal obchodovat na burze bez tréninků, testů a jiných zkušebních a kontrolních instrumentů, tak není obchodník, ale hazardér. Jak jsem už napsal, zabývám se obchodování jen několik měsíců, pravidelně trénuji a ověřuji obchodní systémy. Každý den obchoduji na emini trzích a má bilance je aktivní. Používám jen málo paternů a hlavně sleduji trend. Denně vydělávám okolo 4000 USD. Pro ukázku jeden z dnešních obchodů:

15052

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rada nad zlato, ve svém diskuzním příspěvku jsem částečně uvedl rozdíl, ale základní je v čase obchodování. ON-LINE je stále v pohybu a grafy i obchodní údaje jsou opožděny, záleží na platformě a poskytovateli služeb. Obchodní pokyny jsou proto opožděné a může se stát, že od zadání pokynu k jeho exekuci se skutečně obchodovaná cena posunula na jinou úroveň. Tím vznikne možná situace jako na přiloženém obrázku a obchod tak "uteče", to za předpokladu, že se pracuje s reálnými daty zpožděnými o 5 i více minut. Není také jedno jaký timeframe se použije. Z praktického hlediska je obchodování v demo aplikacích klidnější, protože na rozhodování má adept víc času, než při LIVE obchodu. Dále je také markantní rozdíl ve způsobu obchodování. ID nebo poziční. Ten čas je opravdu směrodatný, protože jak jsem uvedl, dobrý obchod je rychlý. Zásadně neposunuji pokyn na výběr zisku /profit target/, je to součást mého obchodního plánu. Posunuji jen stoplos, abych snížil případnou ztrátu při změně trendu. Ve svém včerejším příspěvku jsem ukázal na grafu vstup a výstup z obchodu, ale při jeho bližším rozboru je zřejmé, že se dal výstup zadat ještě lépe, mohl jsem tak učinit a vystoupit na ceně 790/ původně jsem to i při vstupu do obchodu zamýšlel/ obchodoval jsem 10 kontraktů. Zvýšil bych si profit posunem zadaného výstupu, ale na straně druhé bych porušil svůj obchodní plán. Nemusí to být výhodné finančně, ale dodržování stanoveného plánu se mi na druhé straně už několikrát vyplatilo. Na přiloženém grafu je situace pozdního vstupu do obchodu, díky časovému posunu údajů v DEMO aplikaci. Přesto jsem si tento obchod zaznamenal jako úspěšný.

15060

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Yossarian: Veľmi pekná analýza, priložený graf s popisom úspešného obchodného systému zarábajúcim denne 4000 USD po niekoľkých mesiacoch obchodovania... Faktom je že načo si to robiť zložitým keď celé je to len brnkačka :) Tu vstúpiš, tam vystúpiš thats all. prikladám 4 screeny s dvomi obchodmi na TF 3 min.

15061

15062

15063

15064

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý den,

pokud někdo není schopen vydělávat konzistentně!!! na simulátoru, okamžitě zapomeňte na reálný účet (toto je samozřejmě zbytečná výstraha ...) ale zkusím pokračovat ...
pokud jste absolvovali tento první krok (90% jej neabsolvuje díky vytváření konceptů, tudíž rigidní mechaniky, která v určitém časovém úseku zkrachuje ...), investujte minimální částku do reálného účtu a pokračujte ve stejném obchodování.
Vaše psychika se rapidně změní ... a vracím se k úvodu.To co zanedbáte na simulaci tzn.psychickou stránku, MM apod.("vojenský dril"), tak to se Vám "vymstí" na reálném účtu několikanásobně.

Nedoufám, že jsem pomohl "lidská nátura" odevzdává v 90% peníze na trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Byl by Yossarian od té dobroty a pokračoval ve zveřejňování svých výsledků ve formě alespoň základních parametrů reportu vygenerovaného z reálného obchodování za poslední třeba měsíc dva? Strategie, která dělá 4 TF body denně (pokud obchodujete 10 kontraktů) na 5 min TF musí být geniální věc. Gratuluju k velkému úspěchu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...