Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Volf, ked to v skratke zhrniem ci to spravne chapem, na tyzdenom grafe sledujes trend napr. pomocou TL alebo EMA (kazdy podla chuti :)), pokial je cena stale nad TL alebo EMA, obchodujes len long a to bud na 4H alebo denom grafe. Tam vstupujes na zaklade napr. PIN, IN alebo ineho paternu a nezaujima ta ci je tam cena pod/nad EMA, ale drzis sa cisto trendu z W grafu? Alebo beries v potaz i EMA na tychto nizsich TF Vid grafy nizsie. Ak budes mat cas a chut budem rad za odpoved. Ide mi o to, ze akonahle ja sledujem viac TF z jedneho trhu, tak mam problem s rozhodovanim sa o vstupe a potom to cele len komplikujem.

16250

16251

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zhruba tak, ale trochu jinak :)
Řekněme, že 70% přípravy je na W grafech. Posuzuju zde trend, ani ne tak podle MA, ale podle známé poučky, že long trend tvoří vyšší H a vyšší L. Hledám zde SR a na nich možné body obratu či pozastavení trendu. Pokud se cena dostane k těmto úrovním, pak na D grafu hledám svíčkové formace pro vstup do trendu. Používám PIN, 2bar PIN, engulfing bars, outside bars. MA a TL jsou jenom podpůrné indikace.
Obchodování proti trendu je vždy ošidné, nesmíš udělat žádnou chybu. Když jedeš s trendem, z malých chyb se dostaneš díky trendu. Nikdy nevíš, jak daleko může korekce jít. Pro můj klidný spánek potřebuji mít určitou jistotu, že korekce neskončí náhle v noci a mě to vymete SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf a v ramci S/R oblasti vyuzivas i Pivoty alebo Fibo urovne alebo ich zakreslujes podla oka? V tomto mam totiz zlahka chaos a je mi jasne ze pri vstupoch je dolezite i miesto kde sa patern objavi, nie len samotny patern. Inak pred nedavnom som objavil na FF i diskusiu s james16 a je to hodne zaujimave vlakno, zatial som vsak len na zaciatku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

určitě jsi v obraze. Všechno sedí. Já už jsem short od pátku, jen se trochu obávám, jestli jsem se trochu neunáhlil. On je to vlastně souboj dvou slabých měn. A nejlíp vždy funguje, pokud jedna měna je silná, druhá slabá. Ale rezistence na 0,98 zatím drží, tak se to třeba utrhne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ani na jednom z těchto párů nemám IB. Všechny otevíraly gapem do trendu a během dne se vrátily dovnitř svíce. Rozhodně teď není ideální vstupovat do trendu, přichází čas na korekci. EU je na silné 1,43, GU na 1,65. EU je stále nejslabší ze všech dolarových párů. Kam by jsi chtěl dávat SL? Pokud za poslední korekci, je to všechno přes 400 pips. Já počkám na korekci na nějaké solidní ceně a pak budu vstupovat se SL do 150p. Ale záleží také jestli se nám potvrdí stávající trend.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem teda nevstupoval včera nikde protože měli nějaké banky prázdniny, ale dneska tam něco vidím. V první řadě jsem přemýšlel že vystoupím na AU z long kvůli pinu ale zase na druhou stranu na weekly je pin na long stranu takže zůstávám. Na GJ bych chtěl jít long ale pin má malý poměr těla vůči stínu a celkem nejasný trend z mého pohledu a triangl na weekly grafu takže nebudu nakonec vstupovat. Moje otevřené jsou : AU - long UC - short EJ - long

16278

16279

16280

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...