Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Volf Napsal:
-------------------------------------------------------
> jedno z pravidel určování trendu je, že se podíváš
> na graf. Když ceny vychází z levého dolního rohu
> grafu a končí v pravém horním, máme long trend

To isté som čítal na inom fóre, tak som si nahodil na H1 viac párov a zistil som, že stačí zmeniť počet sviečok a trend je opačný


:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf Napsal:
-------------------------------------------------------
> v tom případě bych volil ten obrázek, kde je víc
> svíček. Ovšem jsou pokročilejší techniky, toto
> bylo pouze pro toho, kdo vůbec nemá ponětí jaký je
> trend. A propos..... trend se neurčuje na 1H, ale
> na W1.

ja nemám poňatie aký je trend, máš nejaký lepší nápad ako uhlopriečka cez graf ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:
kdyz uz jsem v tom vyptavani, jeste by me zajimalo jak ridis pozici:

uzaviras pozici po castech nebo v celku ?
posouvas na BE a pokud ano kdy ?
jaky mas zpravidla pomer SL k uzavrenemu zisku (snazis se dodrzovat 2x az 3x jak je doporucovano, nebo ti obvykle staci 1x ci mene pri vyssi uspesnosti ) ?

diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ach ty výstupy.... :) Na výstupech musím ještě zapracovat. Každopádně zastávám stejný názor jako Nial (ale i DanUK nebo z místních Joachim), že částečné uzavírání je špatně. Naopak správně je budovat pozici, čím dál víc přidávat na místech s nízkým rizikem. Ale ono se to hezky povídá, ale hůře dělá. Musím zapracovat na psychice a půjde to.

Posun na BE jsem nyní zvednul z 1 na cca 2*ATR, přeci jen mě to občas vyhmátlo a pak si to pokračovalo mým směrem.

Protože jsem zatím nevymyslel jinak, mám nyní TP jako 3násobek SL. Ovšem, zavírám, pokud se objeví opačný candlestick signál. Dělám to tak proto, že dosud nemám vybudovaný účet jak bych si představoval a je milé, když se čas od času zvedne stav účtu, nejen equity. Ale do budoucna bych to viděl tak, že bych obchodoval bez TP a posunu na BE a SL bych kladl za týdenní swingy. TP=SL je málo, protože úspěšnost při tomto obchodování bývá pod 50%.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já v současné době nemám nic otevřeno. GU byla včera shooting star proti trendu, na EU asi bude dnes a UC jsem zavřel, když jsem viděl špatnou reakci na US ADP, kdy po špatných US datech všude USD padal, ale na UC rostl. Já jsem z toho páru měl i tak špatný pocit, že jsem jen čekal na příležitost, kdy z toho vyskočit.

Na demu mám
NJ long od 63,74 - 320p
NC long od 0,7642 - 360p
EN short od 1,8090 - 450p
GN short od 2,0653 - 600p
AU long od 1,0565 - 130p

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...