Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak se připravit na ztráty v tradingu


Doporučené příspěvky

stranger:

chápu a vím,že každý obchodní plán (ať už je jakýkoliv) bude vykazovat ztráty (i můj systém vykazuje ztráty) a bude mít i ztrátové obdob...ale pokud mám něco natestované a vím,že to fungovalo v minulosti, funguje to na paperu a vidím,že to funguje i při live (pokud by trader dodržoval svůj plán),tak mi to přijde jako dost velká motivace k tomu abych svůj systém dodržoval - hlavně když vidím,že nedodržování plánu mě obírá o zisky a já se "plácám" kolem nuly.
Je potřeba aby obchodník přijmul daný fakt toho,že v tradingu prostě bude inkasovat nějaké ztráty a že to je prostě součást tohoto byznysu (a pokud ty ztráty jsou ve stejném množství jako byly v historii,tak je to naprosto normální)....s psychikou při live začátcích bojoval téměř každý (i já),ale obchodník musí mít plnou důvěru ve svůj systém, musí ho dodržovat a potom přijdou ziskové měsíce, účet se bude navyšovat a emoce se začnou zmenšovat, protože obchodník za sebou vidí rostoucí equity a ta mu dodává odhodlání dodržovat svůj plán....tohle začínající obchodník nevidí a proto je (dle mého názoru) velmi důležitá právě ta víra v sebe sama a ve své schopnosti dodržovat svůj obchodní plán.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Kahiros:

Mozna mas pravdu, ze svemu planu dost neverim. Ale spis bych rekl, ze pricina je v me psychice a podvedomi. Soucasti meho planu je, ze kdyz nejsem v klidu, tak koncim nebo prechazim na paper. I v paperu mam ztraty v jednotlivych obchodech ale uz nekolik tydnu jsem nemel ztratovy den. Potiz je v tom, ze zatim nejsem schopen dodrzet stejny postup i live. Nekdy mam pocit, jako by za me obchodoval nekdo jiny. Vim, ze to delam sam ale nekdy jenom ziram, co jsem zase provedl. Moje dalsi cesta vede jednoznacne pres hlavu a jak to vidim, tak nazivo. Myslel jsem, ze se dokazu presvedcit, ze v paperu jde o penize ale to byla jen iluze. Postupu je mnoho, ted budu zkouset smirit se se ztrazou SL hned pri vstupu, hur to pak uz dopadnout nemuze. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hugos:

možná že bys neměl přestávat obchodovat i když se cítíš neklidný,protože pokud se tomu pocitu nepostavíš čelem a nezačneš pracovat na jeho odstranění,tak se budeš pořád ochuzovat o potenciální ziskové obchody (protože budeš obchodovat sim místo live)...časem zjistíš,že ten neklid není tak hrozný a že ho vnímáš míň a míň až ho přestaneš téměř vnímat.
Určitě je dobrý způsob jak se smířit se ztrátou tak, že budeš k danému obchodu přistupovat tak,že skončí na SL (právě z toho důvodu který sám píšeš :-))...tuším,že tento přístup popisoval Dr. Elder nebo M. Douglas (ale nejsem si tím opravdu jistý kdo to byl) - mě třeba toto velmi pomohlo!

ať se Ti daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hugos:

dovolim si vstoupit do vasi diskuze s Kahirosem, jsem v podobne situaci, ale tusim, ze uz jsem to temer prekonal... OK, to budu vedet, az se to stane, ale vim, ze pracuji stale lepe... Ale k veci, pokud jedu SIM, neni problem udelat za den 1000 $. V okamziku, kdy prepnu na Live, ze zmeni moje schopnost vnimani, "prepnu" do nespravneho stavu a vysledek je kazdemu jasny. Chyba je samozrejme ve mne a v mnou vypracovanem planu a nasledne zpusobene emocni zatezi, ted bez podrobnosti. Kdyz jsem zjistil, ze uz beru jen ztraty, prestal jsem obchodovat a pracoval s psychou. Mohu doporucit Marka Douglase, Disciplinovaneho obchodnika, ale hlavne volne pokracovani, Trading in the zone. Pokud Ti tato cesta sedne, muzes pochopit co delas spatne a muzes si vypracovat spravny pristup k obchodovani.

Napriklad by Te to melo dovest do stavu, kdy na zaklade uvedomeni si pravdepodobnosti pro Tebe bude jakykoliv vysledek obchodu mezi PT a SL dobry vysledek, protoze kazdy obchod Te priblizuje k celkovemu zisku na konci mesice (sledovaneho obdobi).

Ohledne rady neprestavat obchodovat, je to Tve rozhodnuti, Tomas ve svem clanku (bohuzel jej nedovedu najit, nepamatuji si detaily) psal, ze prestat obchodovat bys mel okamzite. Ve svem dnesnim stavu resim takovou situaci tak, ze "utahnu" system jen na situace, ve kterych mam vyssi uspesnost v nynejsi charakteristice trhu. Muze to znamenat, ze budes cekat treba 5 hodin na 1 obchod, ale lepsi, nez 3x SL... Vyber je na Tobe.

Jak si psal, ze za Tebe obchodoval nekdo jiny, pamatuji na podobne zkusenosti, rikal jsem si, ze udelam cokoliv, jen abych tam ty penize mohl utratit... :) Tim se dostavam k podvedomi, je urcite mnoho zpusobu jak to vyresit, ale minuly tyden jsem vyuzil sluzeb psychoterapeutky, ktera me pomoci metody RUŠ docela zasadne "vyladila". I kdyz jsem od toho moc necekal, sleduji "nasledky" a vnimam, ze to bylo velmi uzitecne. Zvlaste ten prvni vecer, to jsem zazival takovy nepredstavitelny klid a nadhled, ze to nedovedu popsat normalnimi zkusenostmi. Samozrejme je predcasne to hodnotit, po sedmi dnech, ale jen si na to vzpomenu, dostavam se do toho stavu zpet.

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim

to Karel:
velmi ma zaujalo tvoje tvrdenie ze ked ides paper das kludne aj 1000 dolarov za den. Ak si to nemyslel tak ze nasobis kontrakty, tak je to velmi kvalitny system predpokladam. Ja som jeden s takych ze najprv teoria potom prax, a jeden rok som vlastne len backtestoval, mozne aj nemozne, finWin Woodie CCI ale aj vlastne systemy na vsetkych e miny s periodov min 9 mesiacov hlavne 1 min timeframe a pri kazdom, ci uz pri vlastnom systeme alebo inych som sa potykal s dvoma vecmi ktoré ma velmi frustrovali... a to po 1 nekonzistentnost obchodou (moj ideal je 1 denne) a po 2 niekedy som mal napriklad 3 mesiace potacania do strany, co ma dokonca aj pri backtestingu hnevalo :). Ak teda si v paperoch taky uspesny, nemohol by sim niako poradit?

System ktory obchodujem mam ziskovy, ale rad by som si ho doladil aby mi sedel tak, ako si to predstavujem.

Prajem pekny den

Odkaz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Odkaz:
Vydelat 1000 dolaru denne na kontrakt v simu ma asi stejnou vypovídací hodnotu, jako ze ujdu 50 bazenu bez vody. Je to sice předpoklad, ze bych tu vzdálenost mohl uplavat, ale není to jiste. Mozna Ti to prijde nadnesene, ale není to daleko od toho, co prozívám ja. Z toho duvodu jsem schopen zde radit ohledne ovladani platformy, jednani s brokerem, nebo psychologii, protože v těchto oblastech mam úspěchy. Radit ohledne obchodniho systemu nebo odchodovani si netroufam, protože v tomto ohledu jsem zatím neuspesny, equity jde do strany nebo dolu. Pokud je datum Tve registrace na Financniku i pocatkem práce na tradingu, pracuji na tom o rok dele nez Ty. Nemam problem to napsat, ale z meho uhlu pohledu jsi nyní uspesnejsi nez ja.

Jestli Te zajima duvod, proc ja dokazu teoreticky vydelat vic, nez ty prakticky, je to zrejme dane druhem systemu a trhem. Pochopil jsem, ze obchodujes s indikátory. To jsem také zkousel, backtestoval a trosku paperoval, ale po par tydnech to vzdy prestalo fungovat. Je mi jasne, ze to bylo tim, ze jsem si nedal tu mravenci praci, kdy bych indikátor a nebo cely systém rozebral do poslední součástky, pochopil jej a zase jej slozil. Proste jsem se zacal orientovat primo na cenu, s ohledem na objem, pivoty, S/R, swingy, castecne jsem se nechal ovlivnit Price Action podle Al Brooks, Intermarket analyzou a Market Profile. Do prosince jsem obchodoval TF, ale volatilita se od srpna tak snizila, ze se trh stal pro mne neobchodovatelnym a zacal jsem obchodovat CL. Tu jsem sledoval cele me obchodovani, takze mam predstavu, co ten trh umi. Pokud se na ten trh podivas, pochopis sam.

Na optimalizaci vlastniho systemu najdes urcite par clanku, které Petr a Tomas publikovali. Preji Ti hodne úspěchu.

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to kaqak: zarabat na deme je nutna nie vsak postacujuca podmienka na to byt v LIVE profitabilny. Ak dokazes zarobit 500 usd na deme kazdy den, budes rad ak dokazes zarobit 100-150 usd denne na live. Proste tak to je. Ked niekto nedokaze zarabat konzistentne na deme, nech ho ani nenapadne ist na LIVE!
Ked sa nevie niekto pohnut dalej, moja rada je : vymazte si vsetky indikatory z grafu! Nechajte si len swing HI/LOW na urcovanie suportom/rezistov. Sledujte co sa na grafe deje. Sledujte flipy na 1m, 5m, 15m grafoch. Vacsina z nich funguje. Vstupujte za limit, nie za market. Sustredte sa na to zarobit najprv 50 usd denne. Potom mozte prejst na ciel 100 usd denne. tento paper trading si zapisujte do dennika (to je omnoho realnejsie ako backtesty napasovane na minulost, ktora sa uz nikdy nebude opakovat). Aj ked dokazete zarobit 20 usd denne, je to dost! To je 400 usd mesacne. A dalsi mesiac mozete navysit kontrakty. Naprv male kroky, potom vacsie a az potom mozte skakat. Skratky neexistuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...