Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak se připravit na ztráty v tradingu


Doporučené příspěvky

Hugos
Dobrý způsob jak se v počátku sklidnit je dělat jen jeden obchod denně. Počkat na signál, podle tvých pravidel vstoupit a pak vystoupit. Dělat to pečlivě. Bez chyb ! Takto to provozovat třeba celý rok. Tímto se naučíš dodržovat plán.
Na jediný obchod a přesné dodržení plánu se totiž soustředíš celkem v pohodě. Upozornuji, že cesta jak se stát výborným traderem je dost dlouhá a vyžaduje čas.
Mira

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

no, tak mam za sebou prvy live obchod. Celu seansu som vyhodnotil ako 100% podla planu, nejaky naval emocii sa nekonal (asi som uz zvyknuty z paperu, kde som mal jasne ciele nutne na "dalsi krok", co urcite psychicke tlaky vyvola), takze som spokojny.
P.S. Nie je to podstatne, ale obchod bol stratovy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sirix:

Dekuji za Tvuj prispevek. Cetl jsem jej mnohokrat a nekolikrat promyslel, cos tim myslel. S veskerou uctou musim napsat, ze jsi se dle meho nazoru nevyjadril k tomu, co jsem se snazil popsat ve svem prispevku Odkazovi. Zrejme jsem to napsal nedostatecne, i kdyz to nevypada, snazil jsem se byt strucny. V kazdem pripade, tohle ma byt diskuze o ztratach, prestanme byt Off topic a pokud je o cem, pojdme diskutovat do nejakeho vhodneho vlakna.

Karel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: kajaq

Dakujem za odpoved. Je sice pravda ze som bol na zaciatku uchvateni hlavne CCI a Woodie CCI ale tento styl mi jednosducho nesedel. Tak ako ty teras obchodujem cisto price action grafy a sledujem S/R na vysom timeframe. Ja osobne si myslim (aj ked je to samozrejme len moj subjektivny nazor) ze s emociami na trhu az take problemi nemam. Ale teda ked vravis ze dobry system zatial nemas, tak teda budem hladat inde :) Ak by som ti mohol poradit. Mne celkom pomaha ze sa drzim pravidla "radsej nevstupit a nezarobit, ako vstupit a prerobit". A tiez max jeden obchod za den, o to viac sa snazim najst naozaj situaciu ktoru si vychutnam a ktora bude stat za to.

Vela uspechov

Odkaz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Řekl bych, že na ztráty většina lidí není nikdy dost připravená. Je jedno jestli je finanční nebo jakokoliv jiná. Vemte si, co dokáží dělat už malé děti za cirkus, když něco ztratí.
Takže podle mě je třeba trénovat, trénovat až to člověk dostane pod kůži.
Já už trénuju 2,5 roku s malým účtem a stále tam je rozdíl mezi reálem a demo účtem.

Ale lepší se to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

no tak 2 tyzdne po zaciatku obchodovania som v pomerne silnej strate, ale nerobim paniku, toto som v papertradingu zazil uz 3 krat a vzdy sa to zrovnalo. Len ma stve, ze uz v 3 obchodoch ma trh vyhodil na tick presne a nasledne urobil silny pohyb mojim smerom. Pozeral som backtest ci nemam uzke SL, na paperi sa to tiez nestavalo tak casto, takze toto je zrejme vylozene smola :(
Takze nasadzujem osvedcenu taktiku, obmedzujem obchodovanie a setrim patrony :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím,
chci se tady podělit o svou zkušenost a budu rád za vaše názory.
Od dubna jsem začal live systém, který jsem backtetstoval 2 roky zpátky a vykazoval velmi slušný zisky a DD max 1700$. Při tom ani jeden měsíc nebyl ztrátový.
Duben jsem zakončil v mínusu ale bral jsem to jako začátečnickou daň. Přece jen jsem udělal několik chyb a kdybych obchodoval přesně podle plánu tak bych zakončil měsíc v plusu.
Květen mi však dává zabrat daleko víc. Cca týden před koncem měsíce jsem -1700$ a DD se vyšplhal až k 2500$.
Chci se zeptat jestli se někomu z vás stalo něco podobnýho. Že i při dodržování plánu přišel tak špatnej měsíc (vzhledem k back testu) a DD se tak zvýšil.
Frustrace je u mě opravdu velká a přemýšlím co dál.
Za názor někoho zkušenějšího budu jen rád.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

m2artas:

Nevím, kolik % traderů přizná, že se jim tohle na začátku stávalo taky, já myslím, že většině, takže nevěš hlavu, je to normální. "Objektivně nejlepší" rady neznám, tudíž popíšu, co pomohlo mně:

- exaktní rozbor chyb, o kterých vím
- backtest live obchodovaných dní
- srovnání "měl jse udělat" x "udělal jsem", z toho následně vyvození chyb, o kterých jsem nevěděl
- sepsání všech chyb na papír, který budeš mít při tradingu před očima

To je základ. Dále si zodpovědět otázky: je tohle styl tradingu, který mně vyhovuje? Sedí mně můj OS? Zvládnu obchodvat tak, jak to tento OP a OS vyžadují? Je v podstatě jedno, jaký máš OS, pokud Ti nesedí, nebude fungovat.

Držím palce :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> m20artas

Zkoumal jsi nejak vic kde je problem? Treba moc velky slipy, ktery v backtestu nebyly zohledneny nebo se oproti backtestu dramaticky snizila uspesnost? Nebo chyby kvuli kterym mas mnohem mensi RRR? Nevim, co obchodujes za system, takze se to tezko hodnoti, ale takova "odchylka" od backtestu je opravdu uz dost velka. To uz bych radsi zacal premyslet nad pricinou nez to zkusit "odsedet" jeste jeden mesic...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za reakce,

Slaughter:
přesně tak to dělám, vedu si deník kde mám zapsaný obchody který jsem zobchodoval live a pak jak jsem měl obchodovat.
I když budu obchodovat tak jak mám tak ten květen je staršidelnej.
Tento systém mi vyhovuje, obchoduju upravenej Mac Fin s tím že jsem si přidal Flip a p 1-2-3. Obchoduju hlavně přímo z ceny na grafu.

Gizmo:
Slip jsou v pořádku a zohlednil jsem je i v backtestu. Co se týče úspěšnosti tak ta se pohybuje +/- pár procent ve stejným rozmezí jako v backtestu.
Výstupuju buď na posunutém SL podle překřížení MACD nebo revers pozice.
Obchoduju 3min TF.
Občas se stane, že jsem třeba už ve slušným profitu třeba 300$, pak se však trh otočí a já skončím na nule nebo ve ztrátě.
Už jsem přemýšlel čím to může být a zatím mě napadla možnost zkusit otestovat fixní PT místo posouvání podle MACD.


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...