Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Patria


paulus

Doporučené příspěvky

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Zdravím všechny,
jelikož použivám Patriu už několik let, rozhodl jsem si podílet se s Vami a moje zkušenosti, ať dobré nebo špatné.
Patria použivám od 2008 na akcie. Kupoval jsem na euronext a v USA, většínou krátkodopé obchody.
v roce 2010 jsem našel IB a mnohem levnější poplatky takže od té doby obchoduji akcie s IB.
Platforma na akcie od Patria je přehledná, neměl jsem s tím problem, a nabizí mnohem více instrumentu, jako EFT napřklad atd. V tom nejsem profik takže nebudu komentovat.

Od roku 2010 obchoduji s Patria Forex , na, jak jméno napovídá, forexu ;)
použivá se platforma Marketscope 2.0 of firmy FXCM. Na proti metatrader, je to o dost jednodušší. Ja to používám bud přes tu aplikace Marketscope, anebo z práce skrz web portálu pro obchodování.
Nikdy jsem nezkoušil automatický obchody, nevím ani jak to nastavit u marketscopu. Dělám jednoduché technické analýzy, bud večer se z domu nastavím obchody, anebo přes den z práce koukám jedním okem a reaguji na trhy.
nabízí to mnoho měn, dost indexů a par komodit: zlato, stříbro, 2x ropa a měď. U Patrie není DOLLARINDEX, škoda.

komunikace s patria dobra, jen jednu špatnou zkušenost a to nedávno.
mám pokyn na zlatě, stop loss 100. směr je špatný vyletí to náhoru a co nevidím stop loss se realizuje až se strátou 198.
tak pišú so ce děje a po 3 dnech mě nekdo šarmantně vysvětluje že z důvodu likvidity trhu nedokazál uzavřít pokyn dříve, že mám smůlu a že je to tak. Nedá mi to a napišu tomu FXCM do anglie. Ten mě odpoví dve věci: jednak bych se měl najít brokera který nebude hrát protí mě, protože to pak může použivat často, a pišou že je blbost aby na zlatě nebyla likvidita na trhu, tak ať se najdu seriozního brokera.

Bylo to po druhé co jsem platíl větší stop loss, po prvé to bylo 50 babek takže jsem na to mavál rukou, tento krát už se mi to zdálo hodně.
Pravda že jsem za tu dobu co obchoduji se všiml, že když dávám přesný stop loss, tak moc často se stává že mě to vyhodí na stop loss, pak se obchody vyvyjí tak jak jsem předpokladál. Proto většinou davám široké stop lossy, a vyplatilo se mi to. jsem dlouhodobě v plusu.

Takže srhnuti: je to jednoducha platforma, pěkné grafy, a navíc je možno obchodovat přes FXCM web portal když v práce vám nedovoluji ten software.
vyhoda je účet v CZ. takže posílát,dostat peníze je rychí a levní.
I přes tu negativní zkušenost se stop lossem asi zustanu u ních, i dkyž se myslím že s těma stop loss to je divné, ale důkaz nemám, třeba je to smůla, navíc jelikož jsem v dobrém plusu dlouhodobě tak pokud hraji proti mě tak to se jím muselo už pěkně nevyplacet, takže nevím.

pokud se mi i nadále bude dařít, nebudu nic řešit.
mějte te všichny,
T.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Thuffyr Napsal:

> Platforma na akcie od Patria je přehledná, neměl
> jsem s tím problem, a nabizí mnohem více
> instrumentu, jako EFT napřklad atd. V tom nejsem
> profik takže nebudu komentovat.
>

To opravdu nekomentuj, protože srovnávat patrii s třeba IB ohledně počtu instrumentů fakt nejde. IB má asi 100x tolik.

nezmínil jsi podstatnou věc - a to že u PA jsou poplatky za nákup např. 100 akcií ETF SPY tuším 14 USD, zatímco u IB je to 1 USD.

13 USD (tzn. při otevření a uzavření celkem 26 USD) je už hezká večeře pro jednoho. Přejdi k IB, Udělej dva obchody, ušetři tím 50 USD a pozvi partnerku na večeři ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jojo xzajic, nekomentuji. Je toho tam hodně, v tom se nevyznám a každy neni borec jako jiných tady asi viť že ;)

dík za info ohledně IB.
kdybys sis dál práce číst můj přispěvek (td) bys četl tohle:

"v roce 2010 jsem našel IB a mnohem levnější poplatky takže od té doby obchoduji akcie s IB. "

ale moc děkuji za radu, určitě se toho budu držet. hlavně večeří, rád jím :)
ale máš pravdu: poplatkami se to nedá srovnat.....

T.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A ještě jedna věc - zatémco přesun peněz z např. KB do Partie (má účet u ČSOB) trvá 1-2 dny, přesun peněz do IB trvá ... 1-2 dny, tzn. je to úplně stejné. Další věc - marginy u Patrie - nebudu rozebírat.

A konečně - např. spoustu ETF, které můžeš normálně obchodovat u IB Patrie v nabídce fakt nemá.

Jediné výhody Patrie, které mě napadají jsou dvě: 1) na české poměry relativně dobré zpravodajství, a 2) komunikace v češtině.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: xzajic

nazpátek převod taky trvá 2 dny? necháváš si to posílat na czk účet? smím-li se zeptat, na kolik vyjdou poplatky?
Nebo je lepší mít třeba u Fia USD účet?
Přemýšlím z jakého účtu poslat do IB peníze, jelikož oni pak i peníze na stejný účet posílají nazpátek.

Díky za info.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pidros Napsal:
-------------------------------------------------------
> to: xzajic
>
> nazpátek převod taky trvá 2 dny? necháváš si to
> posílat na czk účet? smím-li se zeptat, na kolik
> vyjdou poplatky?
> Nebo je lepší mít třeba u Fia USD účet?
> Přemýšlím z jakého účtu poslat do IB peníze,
> jelikož oni pak i peníze na stejný účet posílají
> nazpátek.
>
> Díky za info.


Nazpátek to trvá taky 2 dny, ale účet mám v USD (hurá, viz současná krize), takže polatky jsou taky v USD. Rozhodně je lepší mít USD účet odjakživa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...